12 eves fiammal mi lehet?

Figyelt kérdés
A konnyu matekpeldaval kinlodik,a borzaszto nehezet pedig csak ugy vagja.
2010. jan. 9. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok logikát keres a könnyű matek példákban, mert úgy gondolja hasaonló gondolkodásmódot igényel, mint a nehezek.
2010. jan. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a könnyű nem érdekes számára, "másra jár rá a logikája". A mateknak számtalan ágazata van, van, akinek mind kínai, van aki mindet keni-vágja és olyan is van, aki ahhoz se szagol hozzá, amihez csak józan paraszti ész kell. Az is lehet, hogy csak túlbonyolítja, meg az is, hogy nem találkozott még olyan jellegű példával. Mivel konkrét példát nem mondtál, egyelőre ezekre tudok gondolni.
2010. jan. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én is így vagyok! nyugi a fiad csak többet várna el a matekpéldától és nem foglalkoztatja! én még a 7+5 nél is kínlódok! xD
2010. jan. 10. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet az, hogy én végzős gimnazista vagyok, de még mindig akad ilyen problémám. A gimis évek alatt mindig is 5-ös voltam matekból, szeretem is ezt a tárgyat, viszont az egyszerűbb feladatokban mindig keresem a beugratást. A dolgozataink nagy részét úgy állítják össze, hogy pár nagyon egyszerű feladat, és a végére két nehezebb, amikben már vannak csavarok. Néha nehezen tudom felfogni, hogy tényleg ennyi volt egy feladat, és nincs benne semmi beugratás, és mivel ezen kattog az agyam, nehezen megy a koncentrálás is....

Aztán egy összetettebb, bonyolultabb feladatnál is van olyan, hogy a képleteket simán írom fejből, aztán egy sima osztással vagy szorzással szúrom el. Na ezt iszonyatos kudarcként szoktam megélni, pláne ha ezen a ponton múlik a jobb jegyem... :S Szerencsére a tanárunk rendes, és ha ilyenen bukunk el, és ezen múlik, általában azért ad rá legalább egy pontot, ha nem is a maxot. :S

Lényeg a lényeg, nem hiszem hogy ezt át lehet valahogy állítani az agyában, esetleg megkérdezheted a matek tanára véleményét róla. Lényeg a lényeg én is elég gázul érzem magam, amikor a legnehezebb feladatnál hirtelen annál akadok le, hogy mennyi 56-ban a 8... :D Szerencsémre a számológép használata megengedett :D

2010. jan. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy egyszerűen csak zseni :)
2010. jan. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szimplán okos..Örülj neki, hogy nem fordítva van!!
2010. okt. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!