Autista gyerekek szülei, volt olyan körülmény az életetekben, amiről úgy gondoltátok, gondoljátok, vagy feltételeznétek, hogy kiválthatta az autizmust?
A terhességem nagyjából átlagos volt, pár szokásos reggel rosszullét, de ennyi. A 32. héttől terhességi cukrom volt, de nem kellett inzulin, csak a diéta. Eztleszámítva nem volt más. A 40.-ik héten indították a szülést rossz NST értékek miatt, 8,5 órás vajúdás után jött világra a gyermekem.
Mikor 3 éves korában diagnosztizálták nála az autizmust, én is sokat gondolkodtam ilyesmin. Sokan mondták, hogy a védőoltás is szerepet játszhat ilyesmiben, de nem tudom ez mennyire bizonyított tény.
A várandósságom valamilyen szinten stresszes volt, nagyon akartam ezt a babát, úgy tűnt párom is, de ő annyira azért még sem, mert egyszer sem mutatta mennyire örül és nem nagyon vette ki a részét sok mindenből. Emiatt és más dolgok miatt is sokat veszekedtünk. Meg alapból is sokat idegeskedtem, hogy minden rendben lesz e a picivel.
Szívesen a választ. Én sem tudom miért pontoztak le, nem azt írtam, hogy a védőoltás a felelős a dologért. Hanem azt hogy ilyet hallottam, de még nem bizonyított.
Első válaszoló voltam.
Én rengeteget olvasok az autizmussal kapcsolatos kutatásokról, mivel autista kisfiam van.
Amikor a nejem terhes volt vele és ezt megtudta az akkori főnöke, rögtön érkezett faxon a rendkívüli felmondása. Ezen nagyon felháborodtunk, és bepereltük a munkahelyét munkaügyi bíróságon. A pert az első tárgyaláson meg is nyertük, kártérítéssel, elmaradt fizetéssel, költségtérítéssel stb. Azonban a feleségem ez idő alatt szinte reszketett az idegességtől (azelőtt és azóta sem pereskedtünk senkivel), nagyon ki volt borulva. Ez kb. a terhessége 2. trimesztere körül volt.
Van egy angol autizmus kutató (Simon Baron-Cohen), akinek van egy olyan kutatásokon alapuló hipotézise, hogy az anyai stressz hatására megnő a magzatvízben a tesztoszteron-szint és ez autizmust okozhat.
A jelenlegi kutatások szerint az autizmus magzati korban alakul ki az 1.-3. trimeszter között, amit valami külső ok válthat ki az arra hajlamos genetikai kombinációval rendelkező magzatoknál. Ez a feltételezések szerint lehet stressz, vírus, valamely még nem ismert környezeti hatás. Illetve az autizmusra való hajlam egyrészt örökölhető, de létrejöhet genetikai mutáció által is. Az hogy hogyan alakult ki már kimutatható komoly genetikai elemzésekkel.
Amennyiben bebizonyosodik Simon Baron-Cohen elmélete igaz, és a kisfiam a magas tesztoszteron-szinttől lett autista, az exfőnökét nem fogom agyoncsapni mielőtt elásom!
Volt gond a szülésnél, a köldökzsinór a kicsi nyakára tekeredett, úgy hogy császár lett a dolog vége. Azonban a babán ebből semmi sem látszott, teljesen egészségesen született, félóra múlva már a kezemben is volt. Az csak mellékes körülmény, hogy az egyik egyetem genetikai intézetének az igazgatója volt a szülész orvosunk. Arra való tekintettel vállalta, hogy az előző kettő is nála született.
Azonban a tudomány mai állása szerint ő már akkor auti volt :-(
Az egyik legjobb auti kutatásokkal foglalkozó weboldal a www.sfari.org , ajánlom figyelmedbe.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!