Anyukák szólnátok az óvónőnek ha gyermeketek panaszkodna nektek, hogy egy óvis társa folyton megveri?
Szerintem ezt az óvónők is észrevették már.
Gondolom megoldják óvodán belül az ilyen történéseket. De ha úgy gondolod, megemlítheted az óvónőnek, hogy otthon a gyerkőc otthon erre panaszkodik.
De amúgy ilyenkor, ha diagnosztizálták ezt a betegséget, akkor nem kéne speciális óvodába vinni az ilyen gyereket, ahol a betegségének megfelelően foglalkoznának vele?
Nyilván ez ellen nem lehet tenni semmit, ez a betegséggel jár együtt sajnos. Úgyhogy nyilván egy autista gyerek nem azért ilyen, mert ehhez van kedve. Szóval ezen változtatni senki nem fog tudni.
persze, szólnék neki. már csak azért is, mert ha ilyen van akkor kaphat egy pedagógus asszisztenst akár egész napra, így neki is jobb lenne.
nálunk ketten is voltak, és nem csak a problémás gyerekekre vigyáztak, hanem a többiekkel is játszottak. na meg bátrabban elindultak kirándulásokra, hisz több felnőtt volt :)
Mindenféleképpen szóljál. Ne agresszívan, sértőn, csak tényként közöld és kérd meg Őket, próbáljanak tenni valamit.
A mi esetünk: Kisfiam szeptemberben új csoportba került, kistesója született, apa sokat dolgozott, ... stb. Itthon is tapasztaltunk változást a magatartásában, de eszembe se jutott, hogy az oviban is gond van. Egyszer szólt az óvónő, hogy a gyerkőc már többször, látszólag minden ok nélkül megüti a társait, és ez egyre többször előfordul. Elbeszélgettem vele, de sajnos a helyzet nem változott. Elvittem gyermekpszichológushoz, és nagyon gyors javulást értünk el.
Lehet, hogy a kislány szülei sem tudják, hogy mit csinál a gyermekük az oviban?
Autista gyerekes szülőként írok. Az én gyerekem nem agresszív, egy átlagos kiscsoportosnál kevesebbet verekszik, több autista ismerősre is szert tettünk már, egyik sem verekedős. A gyerkőcöd csoportársa viszont az, és én emiatt beszélnék az óvónőkkel, mert ezekkel az ovis helyzetekkel ők tudnak mit kezdeni és rajtuk keresztül a szülő is kap majd jelzést.
Az agreszívitást nem maga az autzmus vagy értelmi fogyatékosság okozza, hanem az abből eredő problémák nem megfelelő kezelése abban az esetben, ha egyébként szakemberek integráltan nevelhetőnek ítélték a gyereket. Nyilván vannak olyan esetek, amikor a nevelés, az ész, a fejlesztés a és a jóindulat sem segit, ilyenkor jön a szegregáció, az érintett gyereknek is ez a legmegfelelőbb.
Amit te tehetsz, hogy elmagyarázod a saját gyerekednek, hogy azért viselkedik xy így a csoportjában, mert nehezen barátkozik, nehezen kommunikál, persze ezt az ő kis nyelvén. Talán szenzorosan érzékeny és ha a gyerkőcöd sikít egyet jókedvében mellette, akkor azt ő sokkal hangosabbanak hallja és megijed, ezért csap oda. Vagy például, azért veszi ki erőszakosan és durván a kezéből a játékot, mert nem tudja szépen elkérni.
Ha semmi sem működik, akkor mond el a gyerkőcödnek, hogy ne játszon ezzel a kislánnyal ha ilyen verekedős hangulatba van és kész. Ez egy egészséges gyerek édesanyjának borzasztóan este, de ha én jobban belegondolok, az én kisfiammal csak jót tennénnek a többiek, ha a nap nagy részében elkerülnék őt, mert egyedül szeret lenni :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!