Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Probálkozzak még a délutáni...

Probálkozzak még a délutáni altatással vagy inkább hagyam?

Figyelt kérdés
Kislányom már 3 és fél éves.Most már 3 hónapja probálkozom az altatással délután.Éjszaka 12 órákat alszik de van hog éjszaka néha felébred.De többnyire este 21:00-tól reggel 8:00-ig alszik.És hátszerintem egy ekkora gyereknek még aludnia kéne.mert egész nap ha nem alszik délután legalább 2 órát akkor nyügös és hisztizik és nem lehet hozzá szólni.Mit lehet tenni ilyenkor?
2013. szept. 13. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Még aludnia kell. Nem jár oviba? Ott alszik?
2013. szept. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem jár közösségbe? A lányom 2,5 éves, itthon szinte soha nem alszik lassan fél éve. De a bölcsiben elalszik simán. Én nem küzdök már, csendes pihenő van. Ilyenkor lefekszik, és mesét néz. Nem kelhet fel, pihennie kell.
2013. szept. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát sajnos az én lányom még nem jár közösségbe mert problémái vannak ami miatt fejlesztésre jár és persze csak a Pest megyei Szakértöi bizottság szakvéleménye engedheti közösségbe,de már utána jártam ha engedik közösségbe akkor májusban fogom tudni beiratni.De kifáradni se fárad ki délelött és még az se hatja meg hogy csnedes pihi van mert ö csak játszani akar folymtosan
2013. szept. 13. 20:42
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, próbálkozz szerintem. Nem baj, ha nem alszik, elég ha csak "fetreng", de legyen benne a napi rutinjában a csendespihenő, mert ha engedik majd közösségbe, akkor ott van egy ilyen időszak, ne legyen ez neki újdonság!
2013. szept. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az se nagy baj ha nem egy helyben fekszik csendes pihenökor hnem ugrál?mert az én lányom nem tud egyhelyben megmaradni csak ugrálni az ágyon.És az a baj hogy nem tudja vagy nem is akarja megérteni hogy mit akarok
2013. szept. 14. 13:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Találj ki valami szertartást a lefekvéshez: mese, éneklés, simogatás, ami máskor nincs.

Délelőtt vidd levegőzni, próbáld mozgatni amennyit lehet, és figyelj az apró jelekre, ami fáradtság lehet. Ha ezek múltával próbálod altatni, amikor már túljutott a holtponton, nem szokott sikerülni.

Esetleg nézd át az étrendjét: kakaó, tea, de a színezett szörpök, joghurtok is pörgősítenek sok gyereket.

Ha tízórai csak egy falat gyümölcs, és bővebb az ebéd, az is elég jól álmosít.

Lehet gonosz vagyok, de én végső megoldásként egy órával hamarabb felkelteném reggel, ha mással nem boldogulnék. Ha ovis lesz, úgysem alhat nyolcig.

2013. szept. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!