Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2,5 éves a kislányom! Lassan...

2,5 éves a kislányom! Lassan egy hónapja szenvedünk a délutáni alvással! Van ötletetek, hogy mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 14:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az én 22 hós fiamnak este nem meg az elalvás,amióta rossz az idő és keveset vagyunk kint(2 hétig alig aludtunk).Ezen a héten vezettem be,hogy gyalog megyünk a boltba(kb 1- 1/2 1 óra) és így más tud aludni,mert eléggé lefárad.
2009. okt. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne szenvedjetek!A fiam másfél éves korától nem aludt délben,aztán mikor oviba került minden rendben lett!Ő az első aki mély álomba zuhan.Lánykám augusztusban múlt 2 éves,ő még ált.alszik de van,hogy sehogy sem jön össze,ilyenkor hamarabb van fürdés és alvás!Ne stresszeld ezzel magatokat!
2009. okt. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha játékkal lefárasztanátok?Tesómnál ezt csináltuk,és aludt mint a bunda.
2009. okt. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Majdnem minden nap megyünk egy 1-2 órára sétálni!Nagyon nagy a mozgás igénye! Ha itthon maradunk akkor meg játszunk! Látom rajta,hogy álmos,de akkor sem alszik!
2009. okt. 31. 13:49
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Dőljetek le a kanapéra, bújjon hozzád és mesélj neki valamit, könyvből. Addig is pihen, még ha nem is alszik el.
2009. okt. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló a helyzetem, délután 2-3ra annyira leeresztek hogy mesélni sincs erőm, de a csajszi nem hagy. Próbálunk ilyenkor szieszta címen csendben lenni, hogy legalább a mama aludjon. lánykám este sem alszik jól 2-3x felsír utánam, de este 10től reggel 9ig tart az alvás...most megyek is lefeküdni, holnap megyünk vonatokat bámulni,1 óra séta csak az állomásig... :)
2009. nov. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én legnagyobb fiam sem aludt délutánonként, szinte egész kicsi kora óta. Rettegtem, hogy valami baja lesz emiatt a későbbiekben. Ma 10 éves, és tök egészséges. Egyszerűen neki erre van szüksége és kész. Úgy vettem észre, hogy ha nem is alszik, de ösztönösen beépít magának egyedüllétes, pihentető időszakot a napjába, (mind a mai napig) valszeg ő ekkor pihent.

De az az igazság, hogy én is paráztam, mert minden szakirodalom, amit olvastam arra világított rá, hogy a délutáni alvás mennyire fontos. De erőltetni sehogy sem lehetett, erőszakoskodni pedig nem akartam. Hiába feküdtem mellé kiskorban, hiába volt sötét vagy világos a szobában, hiába volt csend esetleg valamilyen zene a háttérben, nem, nem és nem. Játszott és kész, de nem dőlt el.

Az óvodában valamennyit javult a helyzet az elején (vagy csak az óvónénik mondták...), de az sem tartott sokáig. Ő volt az a gyerek, aki a sarokban elautózgatott magának.


Másik gyerkőcöm is így indult, szinte soha sem akart délután elaludni. Már előre rettegtem, hogy megismétlődik és aggódhatok újra. Ám csodák-csodája ő mégis rászokott az alvásra, igaz Elvis Presley-nek köszönhetem.... :-D nem ám holmi gyerek altató cd-nek.... :-D

2009. nov. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A kicsiknél 3-4 éves korig még úgy működik az agy, hogyha a szemek be vannak csukva pár percig, akkor autómatikusan álomba merül. Ezt kihasználva én azt szoktam kérni a gyerekeimtől, hogyha nem akarnak aludni, hogy legalább a szemüket pihentesség, csendben nyugodtan feküdve, mert már nagyon sokat néztek vele és biztosan elfáradt, ha ők nem is. Nekem ez mindíg bejön. Pár nap szokot néha lenni, amikor nehezebb az alvás, de azt is átvészeljük így.
2009. nov. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszerűen megkértem a fiam, hogy segítsen nekem elaludni. Mindketten betakaróztunk, én meg becsuktam a szemem. Kb 10 perc kellett neki. Néha nekem is :)
2009. nov. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy nagyon jo otletem..NE ALTASD!!Az enyem pont 2 es fel eves volt amikor abbahagytuk mert este nem tudott elaludni..Addig aludt este 10-tol reggel 7-ig es du-an 12-tol 14-ig...Most alszik este 8-tol reggel 7-ig es nem faradt nappal sem,,este 5 perc alatt elalszik..

Jo ha alszanak du-an mert van egy kis idod..de este se rossz az a 2 ora.

2009. nov. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!