Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hova lehet ilyenkor menni?...

Hova lehet ilyenkor menni? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Problémás gyerek vagyok..bár melyik 13-14 éves nem az? De ezt nálunk nagyon szigorúan kezelik. Már lelki terror..Unom az állando megalázást,az örökös rosszindulatú megjegyzést,anyázást...Ráadásul a nagyanyámtól..Anyámhoz nem tudok költözni,mert egy legalja alkoholista,apukám meg már nem él.Szeretnék diákmunkát,hogy legyen egy kis pénzem,de még várnom kell vele 2 évet.Van egy nagykorú bátyám ,aki szívesen odaköltöztetne a saját házába..bár nem tudom ez mennyire jó ötlet. Ti mit tennétek? Előre is köszi:)
2013. máj. 19. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem könnyű,de esetleg próbálj meg Te is változni, hogy ne legyél problémás.
2013. máj. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Annyi az egész probléma,hogy mióta apum meghalt nem tudok úgy tanulni és nem mindig teszek rendet..Ezen meg hiába változtatok,ha nem bírnak elviselni itthon:)
2013. máj. 19. 18:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Próbálj megváltozni 18 éves korodig sehova nem költözhetsz a gyámod engedélye nélkül.
2013. máj. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nagyon jo..
2013. máj. 19. 18:41
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a mamádnak sem egyszerű, hogy nevelnie kell téged, és lássuk be a 13-14 éves kor hát nem egy leányálom a felnőttek számára. És persze te magadnak sem ez a legkönnyebb időszakod. Egyrészt neked is változtatni kellene szerintem, segíteni a mosogatásban, főzésben, bevásárlásban, ügyintézésben, postára elszaladni stb. Másrészt felnőtt módjára megpróbálni leülni és nyugodtan átbeszélni a problémákat. Egész biztosan a szíved mélyén szereted a mamádat, szoktad neki mondani pl., hogy szereted? Szoktad este mondani, hogy maradjon csak ülve majd te hozol egy pohár vizet, vacsorát? Ha felnőttnek érzed magad hát viselkedj is úgy. Légy segítőkész, udvarias, viselkedj úgy, hogy büszkék lehessenek rád. Ne dühből beszéljetek, ha nem nyugodt hangnemben, ne csapkod, ne csapong, ne járkálj, üljetek le is beszéljetek. Egyenlőre az ő felügyeletére vagy bízva vele kell élned, esetleg kollégiumba költözhetsz, ha éppen úgy találsz középiskolát.
2013. máj. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem leányálom,de több gyereket is nevelt,csak engem nem tud?! Legalábbis úgy beszél velem ,mint a kutyával..És voltunk már pszihologunál,hogy megtudjuk beszélni akkor se sikerült. Csak azért nem engedi,hogy elköltözzek tőle,mert tudja,hogy unatkozna..És nem szeretem,sose mondom neki ..nemi akarom..nem érdemli meg..Olyanokat mond,hogy más már felképelte volna.
2013. máj. 19. 18:58
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az már egy lépés a jó irányba, hogy felismerted a problémát. Az lenne a következő lépés, hogy változtass rajta. A mamádat (illetve a kapcsolatotokat) csak egyféleképpen tudod megváltoztatni: ha először te változol. Mégpedig úgy, ahogyan fentebb írták: légy vele mindig kedves, segítőkész, ha bánt, ne vedd fel a kesztyűt. Nincs olyan szörnyű rossz ember, aki az önzetlen jóságot ne viszonozná egy idő után. Lehet, hogy a változás a mamád részéről nem lesz gyors, de hosszútávon megéri, hidd el nekem. Hiszen felnevelt téged, és biztosan sok áldozatot hozott. Még ha most úgy is gondolod, hogy nem szereted, akkor is próbáld meg ezt. De szerintem inkább csak haragszol rá, és a harag haragot szül. Ennyi idősen minden kamasz felnagyítva érzékel minden problémát, hibát másokban. Gondolkodj el ezen.
2013. máj. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!