Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Figyelemzavaros gyereket hogy...

Figyelemzavaros gyereket hogy kezelik? És mitől van?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 éves. Alig beszél, és a beszédközpontban azt mondták, hogy figyelemzavaros. Nevelési tanácsadóba írtam levelet, de azt mondták, hogy akár 3 hónap is lehet, mire időpontot kapunk. Bár azt is hallottam, hogy ne nagyon reménykedjek, mert nincsenek épp a helyzet magaslatán. TSMT-t csütörtökön iratok neki. Mit tehetnék még? És mitől van ez? Lehet, hogy azért, mert sokat nézett tévét? De kb. fél éve nem néz egyáltalán, teljesen kikapcsoltam.

Csak egy példa, hogy hogyan viselkedik:

Bejelenti, hogy menjünk pisilni. A wc előtt találkozik a macskával. Cica, cica, beszalad utána a nappaliba. Mondom neki, hogy pisilni indultunk: Nem, nem. 5 perc múlva bepisil.

Sajnos nagyon dacos, és hisztis is mellé. Elég nehezen fejleszthető, mert a logopédus, amit adott házi feladatnak, azt sem nagyon csinálja itthon. Csak ha a tesóval ül le, mert vele játéknak fogja fel, velem tanulásnak, és ahhoz nincs kedve.


2013. ápr. 16. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A figyelemzavar születés probléma, lusta homloklebeny okozza. Ez nem olyan amiből gyógyulni lehet, de csodálatosan lehet javítani a helyzeten. Fő probléma az, hogy ő egyszerre fogad be minden információt (pl. mikor neked figyelned kell az ebédre ami mindjárt le ég, közben az egyik gyerek a tetőn másik, a másik gyerek a pincében ordít, a házat éppen egy hatalmas vas golyó akarja ledönteni) na a fiad így érzi magát minden percben. Segíteni kell neki, hogy az éppen fontos feladaton kívül más nem zavarja meg. Ne vegye körbe sok inger! A napirend szintén rendkívül fontos, bármi is történik ahhoz tartjátok magatokat. pl. minden uzsonna után picit "tanultok" De ne felejtsed el, hogy gyerek és maximum 10 percet tud figyelni. Rendkívül jó könyv a Szücs Marianna Esély vagy sorscsapás! (Valamint zárójelben jegyezném meg, hogy egy logópédus nem kompetens a figyelem zavar kezelésében) Pszichológus, pszichopedagógus aki gyógypedagógusi főiskolát végzett, és ha gyógyszeres kezelésre is szükség van akkor pszichiáter, neurológus a kompetens.) Nevelési Tanácsadóba minden képen kérjetek időpontot, valamint az illetékes szakértői bizottsághoz is elmehettek. (várakozási idő sajnos mindenhol sok.)
2013. ápr. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Előző tökéletesen leírta. Bizony, irányítani kell a figyelmet, hogy ne zökkenjen ki, de ez nem megy egyik napról a másikra. A TSMT ebben nagyon hasznos, segít a koncentráció kialakításában és megerősítésében. Kezdjétek, csináljátok minél többet!


A feladatok elvégzésére pedig vedd rá valahogy, akár apró jutalmakkal (a TSMT-esetében is lehet, hogy szükség lesz rá, de muszáj!).

Ha a nevelési tanácsadóról nem jót hallottál, akkor a területileg illetékes Tanulási Képességet Vizsgáló és Szakértő Bizottsághoz jelentkezz be, szülő is kezdeményezheti a vizsgálatot, pláne, hogy már van egy "gyanútok" a beszédközpontból.

Oviba jár amúgy? Ha még nem, akkor is mindenképpen fontos lesz az ovi szempontjából is, ha a TKVSZB-ben felmérik, mert lehet, hogy két gyereknek fog számítani a létszámban, és kap majd az oviban is fejlesztéseket, ha a bizottság előírja, szóval ártani nem árt. 3 évesen még nagyon időben vagytok, kezdjétek el és következetesen végezzétek az előírt fejlesztéseket, mert mire suliba megy, akár teljesen el is lehet nyomni a tüneteket, hogy ne alakuljon ki semmilyen tanulási zavar. De csak akkor, ha időben és tudatosan kezdődik el a fejlesztés!

2013. ápr. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Igen, jár oviba, kb. 2 hónapja, nem mondanak róla semmi negatív dolgot. Állítólag részt vesz a csoportfoglalkozásokon. Persze mivel ez egy vegyes csoport 2,5-4 éves korig vannak itt gyerekek, feléje nem túl nagyok az elvárások egyelőre.

A gyógyszeres kezelés azért elég durván hangzik. Azt egész biztos nem engedném.

2013. ápr. 17. 20:14
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszeres kezelés hatásos lehet. Az a baj,hogy alul működik a homlok lebeny tehát nem tudja kiszűrni melyik információ fontos melyik nem. Ezért "serkentőt" szoktak adni ami segít serkenteni a homloklebeny működését, hogy tudjon szelektálni a beékező információkból, mi az ami fontos mi az ami nem. Kipróbálhatsz ételeket (kóla, csoki, cukor, tea stb.) amiknek serkentő hatásuk van mert ilyen gyerekeknél beválhat. Most járok egy kislányhoz 4 éves ők 1 hónapja Omega3 kapszulát szednek, és tényleg látni a kislányon a változást. Olvass utána a témában és biztosan találsz ételtippeket is. (1 voltam)
2013. ápr. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!