Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van valaki hasonló helyzetben?...

Van valaki hasonló helyzetben? Érdekes dolgokat produkál a fiam

Figyelt kérdés
ez alatt azt értem, hogy a 8 éves fiamnak fura kitörései vannak. Elváltunk, közös felügyelet alatt neveljük a gyereket. Egy hét itt, egy hét ott. Mikor hozzánk jön vannak kirohanásai, pl elkezdi magát rángatni, a tükör előtt fintorog, vagy produkálja magát, saját magának... flegmázik mindenkivel, olyan lazásan visszaszól, fura hangokat ad ki, és mindezt csak úgy. Nem tudunk elmenni sehova, anélkül hogy ne lenne gyomoridegem, hogy most mivel fog leégetni, vagy miket fog tenni.
2013. márc. 10. 18:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy sokmindenhez kicsi még,de több mindent megért 8 évesen mint gondolnánk.A leírásodból is kiüt,hogy megviselte a válásotok.Én nem gondolnám,hogy jó megoldás ez az egy hét itt,egy hét ott.Szülők gondolhatják,hogy legalább két biztos pont van a gyerek életében,de ha az ő fejével gondolkozol kicsit,ő érezheti úgy,hogy egy sem.Ahogy előttem is írták,azért csinálja ezeket,hogy figyelj rá.Még ha azért rá is kell,hogy szólj.Persze,hülyén hangzik,de a vitával is rá figyelsz.Az én babám most három hónapos,és a 9 éves fiam is több hülyeséget csinál mint eddig.Mondjuk a tanulásán sajnos kiüt,de amíg veszekszünk,nem a babára figyelek.Nem tudom,hogy biztosan megoldódik-e a helyzeted,ha megszületik a kicsi,mert akkor jöhet a testvérféltékenység.Egy válás egy felnőtt számára is nehéz lehet,nem egy ekkora gyerek számára.Ő már nem annyira kicsi,hogy ne értse mi történik,de nem is akkora még,hogy megértse mi miért van.A fiam osztálytársai közül sok szülő elvált,és mostanában többször jött úgy haza,hogy mi ugye nem fogunk.Őt a gondolat is megijeszti.Én sok erőt,és kitartást kívánok nektek,remélem idővel megoldódik a helyzet!De ha sokáig így marad,tényleg fordulj pszichológushoz.
2013. márc. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
köszönöm, a hozzászólásokat, sokat gondolkodtam azon amiket írtatok. itt belül, mélyen nálam is megfogalmazódtak, igyekszem változtatni én is, hogy neki jobb legyen. mérlegelem, hogy esetleg miben tudnék én változtatni hogy neki jobb legyen. De ha nem vezet semmihez a dolog, akkor tényleg marad a pszihológus vagy valaki aki segít .. még egyszer köszönöm.
2013. márc. 11. 11:54
 13/18 anonim ***** válasza:

Én totálisan egyetértek a 8-as hozzászólóval. Annyit tennék még hozzá, hogy számomra nagyon meglepő, hogy normálisnak gondolja mindenki azt, hogy egy gyereket ide-oda passzolgatnak hetente. Szerintem egy gyerek számára a biztonsághoz hozzátartozik az otthon is, annak gyereknek pedig, aki hetente máshol lakik, nincs otthona. (Lehetne erre azt mondani, hogy kettő is van neki, de ez nem igaz, nem így éli meg.)


Másrészt abba is érdmes belegondolni, hogy egy ilyen szituban a gyereknek hetente más elvárásoknak kell megfelelnie. Még akkor is, ha az elvált szülők a gyereknevelés terén hasonló elveket vallottak, akkor is másmilyen a két helyen az élet.


Persze, nyilván van gyerek, akit ez kevésbé visel meg (vagy jobban palástolja), de azért a jellemző az, hogy igenis nehéz ezeknek a gyerekeknek.

Azt ajánlom, még mielőtt megszületik a kisbabád, olvass kicsit utána a mozaikcsaládok (vagy patchwork családok) életének, pl. Dr. Fisher Eszter nagy szaki a témában – a felmerülő gondokkal nem vagytok egyedül, és van ezekre megoldás, de nem szabad elsiklani fölötte, és vélhetően az sem megoldás, hogy „elviszem a gyereket orvoshoz, majd megszereli”, mert ezek sokszereplős helyzetek.

2013. márc. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Szerintem a gyerek teljesen normális.Egyetlen dologra van szüksége, és az nem a pszichológus. Biztonságos, állandó otthon kell neki. Heti váltásban élni egy 8 éves kisfiúnak, de akár egy felnőttnek is rettenetesen nehéz lehet.

Gondolj bele, milyen érzés lehetne neked, hogy hetente más körülményekhez kellene alkalmazkodnod.Más útvonalon járni dolgozni.Minden hétfőn elgondolkodni, hová kell hazamenni. Órákig keresni egy letett tárgyat, mire rájössz, hogy a másik lakásban van.Más szabályok, más bánásmód.Még akkor is, ha a főbb szabályok egyeznek, az apróságok eltérnek, és zavaróak.

Egy kisgyerek számára a legfontosabb a biztonság.Ezt nem kapja meg a fiad.Érzi benned a "gyomorideget", és rátesz még egy-két lapáttal. "Akkor is szeretsz, ha rossz vagyok?"

A helyedben változtatnék a heti váltáson. Valami más megoldást kellene kitalálni.Értem én, hogy mindketten szeretnétek a fiúval lenni, de a gyerek érdeke nem ezt kívánja.Állandóságot kell neki biztosítani, és a problémák nagy része megszűnik. Ne várjátok meg a kamaszkort, minden nagyon rossz lesz, ha így maradnak most a dolgok.

2013. márc. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

elhiszem hogy az állandóság kell neki, de mivel a férjem is ment a gyerekért, így megjártuk a poklok poklát is, mert szakértői döntés mellett döntött a bíró úgy hogy a gyerek mind a kettőnkhöz ragaszkodik egyformán, és ez volt a döntése. fellebezésnek nem volt helye, és ez lett belőle. Sajnos mikor ez a döntés megszületett én szintés terhes voltam, és már őt is nagyon várta a gyerek , de olyan trauma volt ez hogy egyik héten látom a másik héten nem, hogy sajnos elvetéltem :( mikor megtudta borzasztóan kiakadt, napokat sírt, még az oviból is kihagyott pár napot. Sokszor mondta az apjának hogy most nincs kedve hozzá menni, inkább maradok anyánál, az apja csak annyit mond neki, hogy nem nem kisfiam, a bíróság ezt döntötte jönnöd kell hozzám.... ezek után jön egy kis sírás .. :( minden nap felhívom ha ott van és kérdezem hogy minden oké e? , sőt ő is hív és mindig elmondja hogy hiányzunk neki.

Tudom hogy ritka egy eset, de a bíró most januárban azt mondta hogy ha eltelik a 2 év akkor beadhatjuk a módosítást, de addig csakis abban az esetben ha veszélyeztetve van a gyerek élete. Ez meg nincs .... és itt megállt a tudomány......

2013. márc. 12. 13:56
 16/18 anonim ***** válasza:
Úristen!Persze könnyen ítél egy bíró,mikor semmi köze nincs a gyerekhez!Még az állandó láthatást megérteném,de így...Mikor kicsi voltam az én szüleim is elváltak,és akkoriban a törvény kimondta,hogy ha a gyerek betölti a hatodik életévét,köteles a bíró figyelembe venni az akaratát és megkérdezni!Akkor így volt,most nem tudom hogy van.Ezek után mégis elvinném a gyereket pszihiáterhez(aki orvos)és szakvéleményt kérnék.Ha azt mondaná,megviseli a gyereket,igenis elmennék a bíróságra a szakvéleménnyel és egy új per indításával kérném a gyerek végleges elhelyezését!Persze apuka láthatná,mikor akarja.A meglévő ellen nem fellebbezhetsz,de új pert indíthatsz,ahol ezt kéred!Remélem,mihamarabb megoldódik!Kitartást kívánok addig is!
2013. márc. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Snapette ***** válasza:

Egyetértek a nyolcassal, szerintem sincs itt semmi komoly baj, csak annyi, amennyit előttem is leírtak: megviseli a heti váltás.


Nem lehetne esetleg megbeszélni az apukával, hogy ne hetente, hanem legalább havonta vagy kéthavonta váltsatok? Ha megegyeztek nem kell a bíróságnak tudnia róla, és mégiscsak jobb lenne a fiúnak, ha egy-két hónapot lenne egyhuzamban egy helyen. Egy hét csak arra elég, hogy belejöjjön a helyzetbe, megint felfordul az egész. Kicsit gyökértelennek érezheti magát így, sehová sem tartozónak.

És mindig, de mindig, főleg, mikor megérkezik, éreztesd vele, hogy nagyon szereted, és nagyon fontos ő. Esetleg lehetne egy-két órátok csak nektek, mikor megjön, amikor elmesélheti, hogy mit is csinált, amíg nem volt veled, te is mesélj neki, de csakis magadról, ne az új családról.

2013. márc. 22. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Tudod mi a baja? Egy hétig itt, egy hétig ott. Ez egy olyan tudathasadásos dolog, hogy azt te el sem tudod képzelni. Neked jó lenne minden héten mindig máshová cuccolni? Hol az ő állandó otthona? Ki szereti igazán, ha egy hét után mindig menni kell? Szeretsz anya? Miért kérdezi? Azért mert nincs meg az érzelmi biztonsága. A kérdéseidből, meg a kommentjeidből úgy látom nem vagy elég hoy is mondjam, inkább nem irok semmit. De ezek a kiszólások, hogy majd a pszichológus "kiszedi belőle". Te is értenéd, ha nem csak egy-egy hétre figyelnél rá. Anya vagyok, elvált, egy gyermeket nevelek egyedül (elég gáz ez az én gyerekemnek is, hetente egyszer viszi az apja,de ha hazajön, nem birok vele. Át kell állnia. Tudod milyen lehet igy élni?) Csak csodálkozom, hogy még csak ennyi tünete van. Két hét itt, két hét ott. Már az is jobban hangzik. Van ideje otthonnak érezni a helyet,mert gy hét alatt ő mindig is csak vendég lesz "Otthon". Lehet lehurrogni, nekem ez a véleményem.
2013. márc. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!