Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van valaki hasonló helyzetben?...

Van valaki hasonló helyzetben? Érdekes dolgokat produkál a fiam

Figyelt kérdés
ez alatt azt értem, hogy a 8 éves fiamnak fura kitörései vannak. Elváltunk, közös felügyelet alatt neveljük a gyereket. Egy hét itt, egy hét ott. Mikor hozzánk jön vannak kirohanásai, pl elkezdi magát rángatni, a tükör előtt fintorog, vagy produkálja magát, saját magának... flegmázik mindenkivel, olyan lazásan visszaszól, fura hangokat ad ki, és mindezt csak úgy. Nem tudunk elmenni sehova, anélkül hogy ne lenne gyomoridegem, hogy most mivel fog leégetni, vagy miket fog tenni.
2013. márc. 10. 18:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
én biztosan orvoshoz vinném emiatt
2013. márc. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

mi is ezen gondolkodtunk, az apjával ezt nem lehet megbeszélni, mert szerinte a gyereknek semmi baja, csak kicsi még...... hát én ezt nem titulálnám be a korának. A fura az hogy miután rászólok, hogy ilyet nem csinálunk, meg nem szabad, rögtön bocsánatot kér és megkérdezi hogy szeretem e??

Imádom, hisz a gyerekem. Ráadásul 28 hetes kismama vagyok. Nagyon várja már hogy megszülessen a baba, szeretne már segíteni nekem. A párommal azt beszéltük, hogy megvárnánk még megszületik a tesó , és megnéznénk hogy milyen hatással lesz rá.

2013. márc. 10. 18:21
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
a leírásod alapján ez egyaránt lehet lelki (szorongás) vagy idegrendszeri probléma is. a kistesó érkezése ezen nem változtat szerintem. az talán többet segítene, ha mielőbb orvoshoz vinnéd és időben kiderülne, mi a baj.
2013. márc. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
én nagyon úgy látom hogy ez a közös felügyelet nem válik a javára... :( a szívem szakad le érte.. de ahhoz hogy ezt megváltoztassuk még idő kell. Az orvost felkeressük, ha mást nem egy pszihológust, aki kiszedi belőle , mi is az igaz gond
2013. márc. 10. 18:28
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
szerintem egy pszichológus sokat segítene. csúnya ilyet írni, de az apukának nem kell tudnia róla. vidd azon a héten, amikor nálatok van. a kisfiúnak ez az érdeke, az apa pedig akaratán kívül ártana azzal, ha megvétózná a szakemberhez fordulás ötletét.
2013. márc. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
tudtán kívül*
2013. márc. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
igen, így lesz, az apa tudta nélkül, mert másképp nem fog menni. Mi csak jót akarunk, csak azt hogy ne hívja fel magára a figyelmet, mert felesleges. A suliban kitűnő tanuló, és nem csinál ilyesmiket, fegyelmezett. Ezért is van az hogy nem értem miért teszi ezt.
2013. márc. 10. 18:40
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
" Mi csak jót akarunk, csak azt hogy ne hívja fel magára a figyelmet, mert felesleges." Szerintem pedig teljesen egészséges a fiad. Pontosan azt teszi, amit ti szeretnétek elkerülni. Felhívni magára a figyelmet! Kicsit próbálj meg néha az ő 8 éves fejével gondolkodni. Elváltak a szülei, ami egy gyereknek eleve nagy trauma, még ha a legbékésebb körülmények között történik is. Nem tudom az apja is talált-e párt azóta magának? De mit lát most a fiad? Az apja helyett már mással élsz, és más gyerekét várod. Egyszerűen fél attól, hogy hol lesz az ő helye ebben a felállásban? Egy ekkora gyereket nem az érdekel, hogy a bíróság mit ítélt, vagy a szülei miben állapodtak meg vele kapcsolatban. Őt az érdekli, amit érez. Azért "rosszalkodik", hogy hallja tőled minden alkalommal, hogy ha rászólsz is, még mindig szereted. Nehogy azt hidd, hogy attól mert a te életed megoldódott ( esetleg az apjáé is ) mással, ettől benne véget ért az, amit gyerekként irántad érez, és amit tőled elvár. Ugyanazt a megbízható, és megnyugtató szeretetet, mint ami akkor volt, amikor nem volt az apja helyett más férfi melletted, és nem vártál egy másik gyereket. Ezt a nyugalmat, és biztonságot teremtsd meg a számára, és mindjárt nem fog "érdekes dolgokat" produkálni.
2013. márc. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
60%
ha tényleg úgy van, ahogy a 8-as mondja, akkor a pszichológus majd megállapítja. én azért egy ilyen dologban nem merném magam diagnosztizálni a fiamat. más szülők is elválnak, más gyereknek is borzalmas az új helyzet, a gyerek mégsem csinál ilyet. ha a te kisfiad meg emiatt csinálja, pláne szöget ütne a fejemben, h neki miért kell ez...
2013. márc. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%

8-as vagyok. Egyáltalán nem biztos, hogy úgy van, ahogy én gondolom. De egy kívülálló érzelmek nélkül olvas itt el kérdéseket, és néha egyszerűen meghökkentő, mennyire ott van a válasz a kérdezők orra előtt. Vajon milyen "betegsége" lehet egy értelmes, kitűnő tanuló, az iskolában normálisan viselkedő kiskölyöknek, aki az új partnertől terhes anyukánál direkt úgy viselkedik, hogy figyelni kelljen rá, és foglalkozni a viselkedésével??

A felnőttek nagyon könnyen elfeledkeznek róla, hogy attól, mert ők egymással, vagy az ügyvédeik útján lezárnak egy kapcsolatot, attól a gyerek, még gyerek marad, aki konkrétan elveszíti a számára legbiztosabb pontot, a családot amiben élt addig. Neki ez a család változatlanul 1 db anyát, és 1 db apát jelent, új partnerek, és féltestvérek nélkül. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy akinek tönkremegy a házassága, az szenvedjen, vagy hazudozzon élete végéig, vagy vonuljon kolostorba, ha egyszer elvált. Pusztán csak azt, hogy készüljön fel a gyerek reakcióira, értse meg, vagy legalább próbálja megérteni, hogy mi járhat a fejében. Akkor sokkal kevesebb lenne a szülők, vagy a környezetük által kezelhetetlennek, vagy betegnek nyilvánított "válási árva", és a belőlük felnövő deviáns, vagy antiszociális kamasz, vagy felnőtt. Ha a gyerekkel gond van, akkor mindenek előtt a szülőknek kell elkezdeni egy kicsit "gyerekül" gondolkodni, és lehet, hogy pszichológus nélkül is sikerülne megoldani a problémát. Amúgy az sem igaz, hogy más gyereknek nincsenek ilyen gondjai. Csak itt a GyK-n naponta egy tucat kérdést írnak ki különböző korú gyerekek, akik tele vannak mindenféle szorongással, félelemmel, szomorúsággal, bizonytalansággal. Tízből 9 kérdés úgy kezdődik, hogy "a szüleim elváltak..."

2013. márc. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!