Timike26 kérdése:

Milyen diètàt/ètrendet kovessunk ADHD-s, hiperaktiv fiamnàl? Konkrèt weboldal, esetleg ahol receptek, tiltolistàk vannak?

Figyelt kérdés
2012. nov. 8. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Finomtott cukrot, gyors felszívódású szénhidrátokat(finomított liszt, magas cukortartalmú gyümölcsök, hüvelyes zöldségek, kukorica...) kerüljétek mindenképp. Ezek felnyomják a vércukor szintet, "felpörgetik" a gyerekeket.
2012. nov. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mesterséges szinezékek ELKERÜLÉSE segítheti a gyermeket a figyelésben, és teste kontrolálásában.


Tartósítószereket tartalmazó élelmiszereket MELLŐZNI, különösen a sárgát és pirosat. Ezek felbőszíthetik a tüneteket.


Nem gyógyítja, de HASZNOS az egészséges diéta kimondodttan az ADHD-s gyerekeknek

Zöldgég, gyümölcs, halételek,


Omega 3 vitamin SEGÍTHETI a gyermeket figyelésben, csökkentheti hyperaktív tüneteit.


Konkrét weboldalt nem tudok, de van egy könyvem, amiben azt hiszem vannak menük, hamarosan megírom, ha valóban jól láttam.

De annyit tudok, hogy nekem javasoltak egy nem allergia, hanem érzékenység tesztet, amiből ki lehet találni, mire érzékeny amik elkerülése hatással lehet ezekre a tünetekre.

(de mi külföldön lakunk) otthon nem tudom van e ilyen.

2012. nov. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A csokoládét teszik tiltólistára. Javasolt sok sajt fogyasztása. Szerintem ezekben nincs semmi tudományos, és nem is segített az én fiamnak.
2012. nov. 10. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
èn is kulfoldon èlek/olaszorszàg/,megkèrdezem a gyerekorvost.koszonom a vàlaszokat :)
2012. nov. 10. 09:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!