Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 10 éves kislányom minden...

10 éves kislányom minden északa bepisil mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
voltunk már orvosnálde nem találtak semmi olyant ami arra utalna hogy bepisil
2008. ápr. 28. 12:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

és az orvos nem ajánlott pszihológust?


a bepisilés egy ekkora gyereknél ha nincs fizikai probléma akkor lelki probléma. ö már elég nagy hogy tudja hogy szégyen és rossz ßerzßes pisiben lenni, aludni. hogy érez a bepisilés után a gyerek. velemi is megtörtént kb 12 évesen hogy egyszer bepisiltem és a mai napig emlkészem mekkora szégyenben voltam, pedig nem szidtak le.


de ha mindenapos probléma akkor elég komoly lelki oka lehet.

2008. ápr. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én magam is ilyen gyerek voltam, kb ekkora voltam, amikor pszcihológushoz vittek, egy gónap után el is múlt az évekig tartó probléma.
2008. ápr. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Erre létezik orrspray.A gyermek orvos is felírhatja.Pár hónap esetleg fél egy év és már el is lehet hagyni.
2008. ápr. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Hogyhogy orrspray? Bepisilésre?
2008. ápr. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Mi a Nocutil orrspray-t 5-ml.est használtuk.Este kellett 1-1.befujást alkalmazni és egész éjjel nem volt gond.Ha nincs semmi szervi elváltozás akkor a gyerek orvos felírja.Igaz nekünk is a korházban mondták egy ultrahangos vizsgálat alatt mikor felvetettem a problémánkat: mért nem ezt használjuk? De hát mi sem tudtunk erről semmit.Probáljátok ki.
2008. máj. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt vallom, hogy ha nem szervi elváltozás vagy baj az oka, akkor csakis lelki, az viszont igen rendesen.

Minél előbb vigyétek pszichológushoz!!

2008. máj. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!az én öcsikémnél volt ilyen gond. Egyszerűen olyan mélyen aludt, hogy nem ébredt fel arra, hogy pisilni kell. Azt mondta a doki, hogy meg kell figyelni, kb mikor pisikél és akkor előtte felébreszteni és kikísérni wc-re.Egy idő után hozzászokik és megy magátol, felébred és nem lesz gond. Így is lett, azóta sincs semmi baj.

Minden jót!Hidd el ez be fog válni!:)

2008. máj. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
én aztmondom mindenképpen költsd fel éjszaka kb mikor bepisil hátha magátol is felkel. mert én pl mikorm 7 éves lehettem bár én nemindig pisiltem be de mikor beis pisiltem akkor azt álmodtam hogy pisilnem kell és mentem a wc-re. és bumm. szoval lehet hogy csak ez kellene. bár már felnött vagyok de erre nagyon emlékszem
2008. máj. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Minden rendben van a családban (jó viszony a családtagok között, anyagiak) és a suliban? Pl. nem bántják a gyerekek? Próbálj meg vele őszintén beszélgetni, hogy valami nem nyomja-e a lelkét, nem biztos, hogy rögtön meg tudja mondani, mert lehet, hogy benne sem tudatosult még. Visszatérő álmokból esetleg lehet következtetéseket levonni.

Én 10 éves koromig minden éjjel bepisiltem, pelenkában aludtam, és egy iskolaváltás megoldotta (a volt ofőm "terrorizált" kisiskolásként). A gyógyszeres, "felületi" kezelés ezt nem oldotta volna meg.

2008. máj. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anita112 ***** válasza:
az öcsémmel volt ugyanez és mióta elment a volt ofője semmi baja nem pisil már be nem hogy ő is fél a suliban valamelyik tanárától?
2008. máj. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!