Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek hogy a lányomat...

Mit tegyek hogy a lányomat újra vissza tudjam szoktani az utcai sétához?

Figyelt kérdés
A kislányom 2 éves elmult.Az a baj hogy amióta be lett szoktatva az udvarra az utcán már nem hajlandó sétálni csak babakocsiba,ha meg ki akarjuk venni egyszerüen elöre dobja magát hpgy nem akar kijönni.Ha meg nagy nehezen kivesszük akkor meg vagy nem egy irányba megy hanem oda vissza ha meg megfognánk a kezét akkor meg hisztit vágna le és még le is ülne a földre.Ti mit tennétek helyemben?
2012. máj. 12. 17:37
1 2
 11/13 anonim válasza:

Nálunk is volt ilyen időszak,hogy nem akarta megfogni a kezem.Sőt a mai napig van ilyen.Én ilyenkor figyelmeztetem,hogy ha nem fogja meg a kezem akkor azonnal hazafordulunk és nincs ma csavargás se játszótér!Nekünk ez vált be a legjobban.De nem szoktam neki cukrot,csokit ígérni mert ezt nem tartom jó ötletnek.

Sok sok kitartás neked!

2012. máj. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Én a lányomnak hiába beszélek mindig arra akar menni amerre nem szabadna.Lejtnek szalad csak félek hogy jön egy autó vagy hogy orra esik és hiába szolok neki
2012. máj. 21. 07:41
 13/13 anonim ***** válasza:

A dackorszakrol irnak mindenfelet, ember legyen, aki kiigazodik benne - meg föleg ideje legyen ra!!!

En azt szürtem ki mindenfeke könyvekböl, oldalakbol: ami kevesbe fontos, azt hagyjuk ra. De ami fontos, azt meg kell tanulni, hogy azt en mondom meg, az ö erdekeben! Igy a babakocsi-tema sztem kevesbe fontos - irtam a 2. kommentemben, amit tennek, de valoban, ha nem latja, az is sokat lendithet a dolgon. Az utcan viszont autok jarnak, vagy eppen, ha az aramba nyulkalna egy gyerek, az is egy fontos kategoria sztem. Könnyen irtak utanam, hogy "meg kell ertetni vele, hogy...", ugyanis agyilag meg nincs azon a szinten, hogy megertse. Az "okos" könyvek szerint az ö szintjen, egyszerü szavakkal, ez nem tudom, hogy van. Sztem nagyobb valoszinüseggel megerti, ha az ö erdekei szemszögeböl mondom, de erre sincs garancia. Kitartas, idövel több mindent megert!

Gyakran jo elmondani a következmenyet, pl. az auto nem tud olyan gyorsan fekezni, es ami törtenhet. Ha begipszelt labu vagy hasonlo emberrel talalkozol, elmagyarazhato, hogy emiatt erdemes vigyazni.

Egy könyv szerint 800szor is szükseges lehet valamit ismetelni, igy türelem. :)

De mondok jobbat: nalunk mar regota müködik az autosdi-setalosdi, pedal nelküli biciklivel megyünk oviba, a "szabalyok szerint". Erre: egy-ket forgalmatlan utcaban mas gyerekek (ovonenie is) nem a jardan mennek a "szabalyok szerint", akkor tartsam vissza, hogy az uton nem megyünk? Igy ha csak mi vagyunk, meg most is felmegy a jardara, maskor nem huzom vissza... Mondogattam utana, hogy az egy forgalmatlanabb utca, de sztem ezt ök meg nem ertik.

2.

2012. máj. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!