Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek hogy a lányomat...

Mit tegyek hogy a lányomat újra vissza tudjam szoktani az utcai sétához?

Figyelt kérdés
A kislányom 2 éves elmult.Az a baj hogy amióta be lett szoktatva az udvarra az utcán már nem hajlandó sétálni csak babakocsiba,ha meg ki akarjuk venni egyszerüen elöre dobja magát hpgy nem akar kijönni.Ha meg nagy nehezen kivesszük akkor meg vagy nem egy irányba megy hanem oda vissza ha meg megfognánk a kezét akkor meg hisztit vágna le és még le is ülne a földre.Ti mit tennétek helyemben?
2012. máj. 12. 17:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szia, ez a dackorszakkal is összefüggésben van ám. Én azt tenném, hogy nem vinnék egyáltalán kocsit és kisebb sétákra indulnék. Az én kislányom meg lusta volt, nem akart sétálni, aztán vittem magunkkal kis babakocsit a kedvenc macijával, máskor a kismotorját és úgy már vígan jött.
2012. máj. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak dacbol. A dac ellen, ha "csakazertis" megmutatod, az nem hasznal, söt ellenkezö hatas, meg mindig jobb, ha "eszre sem veszed".

Bar nem egeszen ertem a leirtakat ("be lett szoktatva az udvarra"...stb), nem eröltetnem az utcai setat, minek? Elöbb-utobb majd akarja magatol. Ha valahova mesz, babakocsiba ülhet, es pl. a jatszoteren megallsz, csak ki akar majd szallni. Ha hazafele beleül a babakocsiba, üljön. Legkesöbb gyerekközössegben latja masoktol es kedvet kap a futkarozashoz. Az ovinkban van olyan anyuka (raadasul ovonö!), aki a 3 eveset babakocsiban szallitotta kb 2-3 honapig, azaz marciusig. Majd jött a szep idö, pedal nelküli biciklivel jött a kislany (amivel allitolag mar 2 evesen tanult meg egyebkent közlekedni), es azota is igy jarnak, "versenyeznek" hazafele a gyerekek, meg jo, hogy kis forgalom van a varos ezen reszen.

2012. máj. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az én lányomnál nem csak dac korszakkal van itt a baj hogy azt csinál amit akar de amikor egy éves korától kitudtam venni öt a kocsiból akkr legalább ment is fogva a kezemet de sajnos mostanában hogy az udvarra van beszoktatva hogy itt ne féljen azóta az utcán nem akar menni és most ezt szeretném tudni hogy ezt hogy küzdhetnénk le mert csak hisztizik és lefeküdne a földre a faluban ahol lakok azt hiszik már hogy kinzom a gyereket
2012. máj. 12. 20:08
 4/13 anonim ***** válasza:

lehet meg kéne értetni vele hol mik a szabályok...az udvaron lehet rohangálni az utcán nem,ott sétálni kell kézen fogva.Biztos nem fogja elsőre megérteni, de mivel már vannak szabályok az életében előbb-utóbb biztos megérti.A babakocsit én meg eltenném és egyáltalán nem vinném.

Türelem,kitartás és ne félj a hisztitől,meg attól hogy ki mit gondol,mert ezt kislányod érzi,tudja és annál jobban rázendít majd minél jobban csitítod.

Találj ki esetleg játékokat, amiket csak az utcán játszotok(pl aki nem lép egyszerre kézen fogva, vagy sétálunk,sétálunk)És ha ezt bent szeretné játszani akkor meg kell fognia a kezed.Ezek csak tippek, remélem tudtam segíteni.

2012. máj. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
az mind szép és jó hogy mindenki a dackorról beszél de mégis meddig tart ez mert amig ez van én nem tudom megtanitani semmire mert csak az van amit ö akar.Meg igy a cuisüvegröl sem fogom tudni leszoktatni mert nem hajlandó mostanában a séta sem az eröse csak az udvaron szaladgál
2012. máj. 13. 16:27
 6/13 anonim ***** válasza:
Lehet , hogy most még az udvaron szeret szaladgálni, de majd később ki megy majd az utcára is. Szerintem majd eljön az idő amikor magától is menne ki az utcára.
2012. máj. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

azt csinál amit akar de

Ez a kulcs azt csinál amit akar és nem amit kell.

Dackorszak ahogy írják.. meddig tart nincs rá meghatározott idő addig amíg hagyod, hogy kihisztizze magának a dolgokat.


Elsősorban

2012. máj. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
az még jó, ha babakocsiban akar menni, az én fiam ölben szeretné magát cipeltetni a bölcsiig és vissza, a babakocsiban nem ül meg.hát én van, hogy egy kicsit húzom magam után, ha lecövekel, meg megpróbálom elterelni a figyelmét valamivel, nekem is van, hogy eldugja a kezét, és azt mondja, nem, de én csak fogom a kezét, mert muszáj az utcán, így van, hogy üvöltve menetel mellette, de egy sarok után elflejti a sérelmét.szerintem hagyd a babakocsiba, és majd egy-két hét múlva próbálkozz újra a sétával, addig már elfelejti ezt a heppjét.
2012. máj. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Szerintem is a dackorszak az igazi oka ennek a dolognak.Az én fiam most tölti a hármat és csak akkor jön velelem kézen fogva ha ígérek neki valamit.Pl keksz de csak pár szem a zsebbe és azt majszolgatja amíg jön mellettem.De van mikor rohanok utána,kiabálok,könyörgök de semmi.Olyankor mikor végre elkapom azonnal haza megyünk.Legyünk bárhol!Mert ha nem fogad szót akkor hazamegyünk.És sokszor mikor figyelmeztetem erre szót is fogad.És persze este mindig elmagyarázom neki mi miért történt!Biztos a Te lányod is szeret valahova menni.Játszó,nagyszülők,barátok..Mikor elindultok ne vidd a kocsit.Mond meg neki,hogy csak akkor mentek pl fagyizni ha jön a saját lábán mert bizony a fagyi nem tud sokáig várni elolvad... :) Tudom nagyon nehéz!A fiam is ennyi idősen kezdte és hogy meddig tart ez a dackorszak nem tudom,de én is már nagyon várom. :)Sokszor én is úgy érzem jobb lenne ráhagyni,csak ne sírjon,ne hisztizzen.De nem szabad!!!Ha ráhagyod Ő benne az tudatosul,hogy a hisztivel ,sírással eléri amit akar.Légy mindig Te az erősebb!Te diktálsz,nem a kicsi!!A sétára visszatérve.Jó ötlet a motor,csattogós lepke,bicikli,labda, ezek a dolgok ráveszik a kicsit,hogy ne a kocsiban üljön.Mikor a fiam nagyobb volt már játékot se adtam neki a kocsiban.Csak akkor ültettem bele ha nagyon muszáj volt.Igaz ő se szeretett benne ülni.Még megpróbálkozhatnál azzal,hogy azt mondod a lányodnak,hogy nincsen babakocsi.Este mikor elalszik elrakjátok,hogy ne is lássa többet.Reggel ha keresi azt kell mondani a babakocsi elgurult mert a nagylányok nincs rá szükségük helyette van játék babakocsi!Vagy valami ilyesmi...:) Én valahogy így oldanám meg.És bárhogy sír nem szabad visszaadni.Tudom nehéz de mindkettőtök érdeke!
2012. máj. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
nehezen de sikerült visszaszoknia az utcához is mert ügye egy gyereknek az udvaron is és az utcán is megkell tanulnia hogyan viselkedjen tegnap azt hitte kergetem és szaladt én meg szaladhattam utána ö ezt játéknak fogja.Mndjuk elöször csak az anyosomék háza és a miénk közt szaladgált de ztán tovább is sikerült mennünk visszafele meg már nem akart hazajönni pedig már igen csak beesteledett igy talán ha a babakocsi nincs aközelébe és nem látja akkor jalandó lesz egyszer szépen is menni mellettem de egyenlöre még csak meg sem akarja fogni ezzel meg nem tudok mit tenni mert igy a boltba nem vihetem el
2012. máj. 20. 07:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!