Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek a bátyám csúnyán...

Mit tegyek a bátyám csúnyán beszélő és nagyon hisztis gyerekével?

Figyelt kérdés

Ma verte ki nálam a biztosítékot a bátyám 4éves fia!

Kezdjük azzal hogy mindenen hisztizett csupán egy példa a sok közül hogy kitessékelte apukám az aknából a gyereket, ott akart békát fogni és ő zokon vette!

Másik példa hogy csak akkor szeret valakit hogyha kap valamit, szerintem ez rettentő rossz dolog!

Harmadikként az az eset történt hogy a testvéremnek azaz az apjának azt mondta hogy f*sszopó nem csak tévedés volt, 2 szer ismételte meg!

Tesóm odacsapott neki, persze az én drága sógornőm rohant megvigasztalni, ugyanis hogy gondolja a bátyám ezt -.-"

aztán fagyit követelt a kisfiú hogyha mennek haza vegyenek fagyit mondta az apja hogy nem mert ma sok mindent követelőzött erre a gyermek hisztibe kezdett és az apjának a következőket mondta "ne szólj bele az életembe azt csinálok amit akarok semmi közöd hozzá" elkeserítő egy 4esztendős gyerektől ez!

Na mikor indultak haza, az anyukának mondta hogy "gyere már mert mindjárt olyan pofont kapsz hogy leesik a fejed" én csak erre figyeltem fel hogy na hogy képzeli,na ekkor a drága feleség megengedte hogy oda csapjon a gyereknek mert hogy képzeli ezt, illetve ki a "nagyobb"!!??

Oltári nagy hülyeség ez, a gyerek teljesen elvan rontva+

Számítógéppel játszik azon kardozik ha "azt merjük illetve merik" mondani hogy nem a földhöz csapja magát!!


Nem tudom mit lehetne kezdeni, milyen tanáccsal lássam el őket, mert majd csak azt veszik észre hogy a gyerek a falkavezér ami szerintem most is megvan!!

Hasonló gyerekkel találkoztatok már??Mi a helyes út ilyenkor??Van jogom beleszólni a nevelésbe??


2012. máj. 1. 20:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha a szulei is latjak a problemat es valtoztatni akarnak akkor de csak akkor lehet normalis utra terelni a dolgokat. A gyerek ugy viselkedik, ahogy a szulei engedik/ nevelik. Angliaban van egy sorozat a teve en, supernanny a cime, par talan fent lehet youtubeon, vagy lehet hogy valamelyik magyar csatornan is van, nem tudom. Ha abbol parat megnezel, es megmutatsz a tesodeknak, tudni fogjak mi a dolguk.
2012. máj. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elso vagyok. www.supernanny.co.uk
2012. máj. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de olyan nincs, hogy eleve rossz gyerek, csak olyan van, hogy rossz nevelés. Szerinted az ilyen szavakat, kifejezéseket és komplett mondatokat, mint amiket leírtál, kitől tanulja? A szüleinek sürgősen változtatniuk kell a nevelési módszereiken. A Szuperdadus, ami itthon is ment az egyik csatornán, valóban jó sorozat, ha az ember drámát akar nézni, és nem kétlem, hogy egy-egy tanács hasznos lehet.

Jogod alapvetően akkor van beleszólni, ha megfelelően belelátsz, például sokat vigyázol a gyerekre, vagy egy háztartásban laktok, de döntési joga akkor is csak a szüleinek van.

2012. máj. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nincs eleve rossz gyerek, de olyan van, aki "nehezebb" természettel születik. Ha erre még rájön a nem megfelelő nevelés, akkor jön a baj.


Szerintem anyukának és apukának le kellene ülni, és nyugodtan megbeszélni, hogy mik a szabályok. Mit lehet és mit nem. Milyen büntetések lehetnek, és mikért kaphatja a gyerek. És ehhez mindketten tartják magukat mindig. Nincs olyan, hogy anyuci ezt megengedi, apuci nem, vagy fordítva. És a gyereknek is fel kellene vázolni, hogy akkor innentől ez meg ez van, és a rossz viselkedés büntetést von maga után. Nyilván hosszabb folyamat, de ha most nem "fogják" meg, később sokkal nehezebb lesz, vagy éppen lehetetlen.


Mivel nem vadidegenekről van szó, én lehet, hogy felvetném, hogy ez nem lesz így jó.


Nálunk is van a családban hasonló gyerek, csak Ő meg folyamatosan verekszik és sikítozik mindenért. Én megmondtam nekik, hogy ha ez így marad, akkor nem fogunk velük találkozni, mert unom, hogy a gyerekeim folyton össze-vissza vannak harapva, csípve, marva.

2012. máj. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A szüleitől tanul sokmindent a gyerek. Ilyen mondatokat, több, mint valószínű, hogy otthon hall, ha letagadják a szülei, ha nem.

Az egész gyerek magatartása csak és kizárólag a szülei hibája.

Mit lehet javasolni? Beszéljenek ők is szépen, várják el a szép beszédet a gyerektől, és 4 évesen neveljék meg, mert akkor már nemigen van dackorszak.

2012. máj. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A jogod a beleszólásba megvan,de szerintem felesleges,úgysem fogsz te egyedül tudni változtatni ezen a dolgon.
2012. máj. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azért így viselkedik, mert általában ez működik. És attól tartok, vele szemben is hasonló a stílus. És aki erősebb, az akár üthet is. Szomorú.

Te a kettőtök kapcsolatában hozhatsz más szabályokat, de sok türelemmel és nagy következetességgel fogod csak tudni keresztül vinni, hogy alkalmazkodjon is hozzájuk.

És csak akkor, ha a gyerek akar tőled valamit. Nem ajándékot, hanem közös játékot, mesét, ilyesmit. Akkor már mondhatod, hogy nem labdázom veled, ha... de ez csak a kettőtök viszonyában fog működni.

2012. máj. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Snapette ***** válasza:

Én a minap hallottam egy két és fél évestől, akinek az anyja épp megtiltott valamit egy üzletben, hogy visszaszól neki, szó szerint idézve: "most mért vagy ilyen hülye p.csa?!" Kellet vegyek egy pár mély lélegzetet erre... De kérdem én, honnan tanulhat ilyet egy gyerek, aki nem jár még oviba, és nincs szitterre bízva. Otthonról hozza, persze, és ha anyuka eltűri a férjének,avagy így beszélnek egymással, akkor ne csodálkozzon, ha a gyerektől visszahallja.

Négy évesen természetesen nem véglegesen elrontott, de a helyzet az, hogy egyre nehezebb korrigálni a dolgot, ha egyáltalán érzik, hogy milyen rossz irányba megy. Nem hiába kell pici korától megszoknia, hogy vannak dolgok, amiket nem szabad, és vannak dolgok, amiket meg kell csinálni, minél több idő telik el úgy, hogy nincsenek szabályok annál nehezebb később beiktatni őket. És a kisfiú esetében az "otthoni hét év" nagyobbik része már elment...

2012. máj. 5. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
most mondjam azt, hogy már ezeken nem csodálkozom? nem minden szülő születik szülőnek, vagyis vannak akik alkalmatlanul a gyereknevelésre. az a másik dolog, hogy a gyerek beteg, ilyet épp elméjű ember nem csinál, hogy földhöz csapja magát. van egy ismerősöm, aki (gyerek) egy az egyben ezt csinálja, hogy hisztizik, meg olyan dühkitörési vannak, hogy meg meg se mertem nyikkanni a vendégségbe. én azt mondom, hogy semmi esetre se avatkozz bele a nevelésbe. a bátyád fia egy pszichopata vagy a bátyádék nagyon bénák. (megjegyzem a f@szszopó beszólás után, én olyat lekevertem volna a gyereknek, itt a nőt sem értem..)
2012. máj. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

A gyerek olyan mint egy felvevőkészülék: azt adja vissza, amit hall. Nyilván azt látja szegény, hogy a szülei alpári módon beszélnek, viselkednek egymással. Elég szomorú, hogy mindössze még négy éves és már ilyen lett. Ebben a korban kezd el fejlődni a személyiségük, tehát ilyenkor alakulnak ki a személyiségi "gyökerek" (értsd itt, mint alapok) és erről a pontról már elég nehéz megváltozni.


Egyébként ha jól érzékelem, ez a család még tizenévesekből áll (lásd a hozzáállásukat) és halvány lila gőzük sincs ahhoz, hogy hogyan kell egy gyereket nevelni. Igen, kedves szülők, egy kisgyerek még akaratos, szeret kapni és nagy mozgásteret igényel, ami azt jelenti, hogy igen, le akar majd menni abba az aknába békát fogni (Egyébként el nem tudom képzelni, hogy mi lehetett a problémájuk ezzel a "kedves" szülőknek).


Hogy mi a helyes út ilyenkor? Fel kellene nőni előbb a szülői érettségre és csak aztán gyereket vállalni. Bár szegény gyerek körülbelül 10 éves lesz már, mire a szülők elérik majd ezt a szintet.

2012. máj. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!