Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Jogosan büszke a szülő a...

Jogosan büszke a szülő a hiperaktív gyerekére?

Figyelt kérdés

Étterembe ment a szüleivel az 5 éves hiperaktív gyerek .

Kiöntötte a meggylevet a terítőre,mert véletlenül felborította a poharát...


Az asztalnál végig ülve maradt,sokat beszélt,nevetett a vacsora közben,még evett is szépen lassan csipegetett,ami nagy szó,mert nagyon rossz evő,mikor hozta a pincér a számlát megdícsérte a vacsorát-"Nagyon finom volt a főztje" .


Végre nem volt botrány ,nem sírt,nem szaladgált,jól érezte magát az egész család...a meggylé kiborult,de ennyi!


2012. ápr. 18. 23:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

szia, nagyon büszke lehetsz, és tudom, mit érzel!

el is érzékenyedtem. az én kislányom 3,5 éves lesz júniusban, nekünk is idegrendszeri éretlenség jelenleg csak amit mondanak, nyilván. de jártunk dévényre, mert hipotón volt, meg korai fejlesztőbe, jelenleg tsmt-zünk magánúton. az oviban meg sni-s lesz majd 8szept-től megy, mert itthon vagyok kistesó miatt). ő sorvadtan szüetett, mert terhességi diabéteszem volt, ráadásul nehéz volt a szülés is.....ő is ilyen kis nyugtalan fajta, szerencsére az alvás nem problémás, ő nem hiperaktív, viszont figyelemzavaros, és hipermotil is. nagyon nagyon nehéz türelmesnek és mindig elfogadónak lenni, főleg hogy semmi segítségem nincvs, plusz a férjemmel eltávolodtunk egymástól, mert ő nem érti; hogy nem az én nevelésem miatt ilyen. sőt az hogy korosztályához képest igenis szófogadó, kezelhető, az az én türelmemnek és törődésemnek köszönhető, plusz neki is olyan szókincse van, hogy hihetetlen, olyanokat mond,hogy régi típusú, meg módszer meg stabil meg sorolhatnám, és helyesen használja ezeket. és ő is nagyonudvarias, empatikus, segítőkész. de nagyon érzékeny, és vibrál----sokáig mesélhetnék még.

nekem legutóbbi iylen jó élményem az volt, hogy most hétfőn elmentünk hármasban a könyvtárba, a város túlvégébe babakocsival (na jó, kisváros, de mégis), és felkészültem mindenre....de csodák csodája mindenki türelmes volt, beleértve a 7 hónapost is, és nem volt semmi hiszti, kiabálás stb. meg is dicsértem nagyon, hogy ilyen jó gyerekkel aztán érdemes könyvttárba menni, legközelebb is jövünk. aminek nagyon örült, és én látom rajta mennyit jelent neki egy-egy ilyen pozitív visszajelzés. :)

szóval teljesen megértelek.

tudod, sokat gondolkoztam már azon, hogy ilyen gyerekeket nevelni nagyon nehéz, de szerintem sokkal sokkal jobban kifejezik később a szeretetüket és a hálájukat. és persze ha valami jót látsz a gyermeked viselkedésében, annak is sokkal jobban lehet örülni, mert sokkal több munka van mögötte, mint egy "hagyományos" gyerek esetében. :)

szép napot!

2012. ápr. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves,hasznos hozzászólásodat!


Hasonló a problémánk eredete az én kisfiam is sorvadt (dysmaturus) újszülött volt és ugyanazokat mondták ránk is mint rátok.

Ha jól emlékszem nekünk a 3,5 -4,5 éves kor volt a legeslegnehezebb időszakunk ,az oviban már elvárások voltak,melyeknek ő egyáltalán nem volt képes megfelelni,egy olyan vegyescsoportban ahol a legnagyobbak iskolaelőkészítése volt a leglényegesebb dolog.

Nem értettük ,hogy mi a baj a kisfiunkkal,mert mi azelőtt elfogadtuk olyannak amilyen volt,mosolyogtunk,hogy igazán életrevaló lesz majd (folyton tevékenykedett),aztán jöttek az óvónéniktől az utalgatások az óvodakezdés után 1-2 hónappal,hogy hát...anyuka,ne haragudjon,de bajt látunk a kisfiúnál...először finoman csak a mozgáskoordinációt,a lábujjhegyen járást említették,aztán kibökték,hogy elviselhetetlen a gyerek viselkedése

( :-O ??? ),állandóan szigorúságra bíztattak bennünket,a nevelési tanácsadóban is ezt mondták,hogy legyünk szigorúak vele,akár emeljem jól fel a hangomat ,kiabáljak csak vele,a gyerek azt sem tudta mi történik vele,otthon eddig szerették elfogadták és most olyasmit várnak el tőle amire ő nem képes,járt egy elfogadó,szerető bölcsibe és most hirtelen mindenki-még a szülei is ellenségesek lettek vele,ezért elkezdett dacolni,ellenszegülni,direkt nem csinálni amit kiabálva kértem.


Aztán az asztalra csaptam a nevelési tanácsadóban,hogy ne mondja már nekem,hogy az a megoldás,hogy kiabálok vele,mert mielőtt nem járt oviba nem volt a viselkedésével gond,együttműködött,az hozta ki belőle a dacosságot,hogy nem fogadták el túlmozgásosnak ,szándékosnak ítélték az olyan nyugtalan ,mások számára zavaró viselkedését amiről ő nem tehet,aminek saját maga is szenvedője,hogy nem képes nyugodtan megülni.


Megmondtam a pszichológusnak,hogy régebben sokkal jobban bevált a türelmes,kedves hozzáállás és én megmaradok ennél,de sajnos mire erre rájöttem már sokat rontottam a gyerek viselkedésén azzal,hogy ellenségesen ahogy javasolták állandóan és mindenért kiabáltam,büntettem,fenyegettem.


A szerencsénk a szerencsétlenségebn az volt,hogy magánúton elkerültünk egy tündéri TSMT terapeutához(gyógypedagógus is egyben) és ő elmagyarázta,hogy a gyerek nem direkt csinálja amit csinál,határozottan kell nevelni,de ugyanakkor rengeteg türelemmel,szeretettel,elfogadónak kell lennem az olyan viselkedéssel kapcsolatosan amiről nem tehet .

Amit nagyon követeljek meg,hogy nem bánthat másokat,nem lehet tiszteletlen,nem rongálhat,nem sodaorhat senkit veszélybe !


DE igenis hagyjam kedvére ugrálni a lakásban,pláne télen,ha nem lehet kimenni,hagyjam elől a trambullint,a matracot és addig ugrálhasson amíg csak kedve van hozzá.


Télen az immunológus egy régebbi izületi gyulladás miatt elővigyázatosságból nem engedte oviba,de egész télen jártunk fejlesztésre ,TSMT-re és itthon is tornáztunk,feladatlapoztunk.


Mikor most tavasszal elkezdte az ovit az óvónéni már így szólt :"Anyuka maga mindent elkövet,rengeteget javult a kisfiú és iskoláig még egy év alatt tovább fog változni,nem lesz ővele semmi gond sem."


Éppen egy órája beszéltem a helyi védőnővel aki úgy beszélt a fiamról,hogy hallotta róla a gyógypedagógustól,hogy olyan az agya "mint a szivacs" ,állítólag nagyon fogékony,könnyen memorizálja amit a fejlesztő foglalkozásoaon tanul,ismeri az összes betűt,ügyesen számol a gyógypedagógus szerint,azt mondta ,hogy jövőre már nem lesz rajta mit fejleszteni ,mert értelmileg annyira rendben van :-D !Ezt arra mondat,hogy én rákérdeztem,hogy az iskola előtti évben menjünk e majd többször hetente hozzá fejlesztésre mint ahogy most járunk és azt mondta ,hogy az egyre javuló magatartásprobléma mellett az értelmével semmi baj nincsen,nem is igazán szorul fejlesztésre ,teljesen megfelel a korosztályának a tudása.


EZ még egy nagyon nagy félelmem volt mindig,hogy a viselkedésprobléma mellett van e értelmi probléma,mert 3 évesen az óvónénik azt is ráírták a nev.ta.-nak küldött papírra,hogy kérik felmérni értelmileg is,az ottani pszichológus is átlagosak ítélte az IQ-ját és a mostani gyógypedagógus is azt mondja,hogy nagyon is kiemelkedő ahogyan elsajátítja a dolgokat,de énbennem sokáig megmaradt,hogy 3 évesen az óvónénik megkérdőjelezték,hogy értelmileg rendben van e :-( .


Nagyon kezd észrevehető lenni mostanában,hogy a kitartó,kemény munkánk meghozza a gyümölcsét,kezd a kisfiamnak önkontrollja lenni végre .

Van néha ha túlfárad estére,hogy sír valamiért,de ha megkérem,hogy most kérjen bocsánatot akkor bocsánatot kér és hozzáteszi,hogy ne haragudjak,de ő nagyon-nagyon fáradt ,hosszú volt a napja.Régebben már reggel ordított mindenért,nem kellett azért elfáradnia sem.


Van a rokonságunkban egy fiatalember aki "égetnivaló,rossz gyerek volt" ,most már családapa,fociedző ő mondta nekem bíztatásul,hogy nézzem meg csak őt,gyerekkorában miket jósoltak róla,most pedig "utolsókból lesznek az elsők " .

2012. ápr. 19. 14:38
 13/13 A kérdező kommentje:

"férjemmel eltávolodtunk egymástól, mert ő nem érti; hogy nem az én nevelésem miatt ilyen."


Nagyon sokat tudnék mesélni a férjem és a családom hozzáállásáról ami szerencsére rengeteget változott.


Nagyon sok anyukától hallottam,hogy a férjek általában nagyon sokáig hárítják,hogy bármi probléma is lenne a gyerekkel ,idő kell nekik,hogy megemésszék ,de utána viszont már támogatják a párjukat és a gyerekhez is türelmesebben állnak később,ők is informálódnak a problémáról,hogy miből eredhet,mit lehet kezdeni vele stb .


Az én édesapám (nagyon türelmes,simulékony ember) bizony nagyon haragudott rám a kisfiam viselkedése miatt egyszer ,meg is mondta nekem,hogy mivel ilyenné neveltem a gyerekemet nem fogják ők elvállalni,hogy vigyázzanak néha rá, nagyon indulatosan mondta ezt nekem ,akkor nagyon kiborultam ,iszonyúan igazságtalannak éreztem amiket mondott,de nem válaszoltam csúnyán neki,hanem csak sírva elvittem a kisfiamat ...utána nem sokkal a Kossuth rádióban hallgattak a délelőtti gyermeknevelési műsort a figyelemzavaros gyerekek neveléséről volt szó és az én apukám bocsánatot kért és megígérte,hogy soha,de SOHA többet nem fog engem bántani ezért amiről sem én sem a gyerekem nem tehet ,minden lehetséges módon támogatni fognak anyukámmal együtt,hogy a kisfiút megfeleően fejlesszem,neveljem.

Ma ha valaki a rokonságból bármit mond a kisfiamra apukám úgy áll ki mellettem és a gyerek mellett,hogy az csodálatra méltó!!!

2012. ápr. 19. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!