Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Jogosan büszke a szülő a...

Jogosan büszke a szülő a hiperaktív gyerekére?

Figyelt kérdés

Étterembe ment a szüleivel az 5 éves hiperaktív gyerek .

Kiöntötte a meggylevet a terítőre,mert véletlenül felborította a poharát...


Az asztalnál végig ülve maradt,sokat beszélt,nevetett a vacsora közben,még evett is szépen lassan csipegetett,ami nagy szó,mert nagyon rossz evő,mikor hozta a pincér a számlát megdícsérte a vacsorát-"Nagyon finom volt a főztje" .


Végre nem volt botrány ,nem sírt,nem szaladgált,jól érezte magát az egész család...a meggylé kiborult,de ennyi!


2012. ápr. 18. 23:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Ilyenkor még nem diagnosztizálunk hiperaktivitást.


2. Ez most komoly? Ha eddig sosem ült meg, mindig felfordulást csinált - igen, jogosan.

2012. ápr. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Nitókrisz ***** válasza:

MIért milyen kortól lehet diagnosztizálni? Én azt olvastam még korábban is lehet, nem hogy öt éves korban.


Én örülnék a szülők helyében :)

2012. ápr. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Te a pszichológus vagy ? :-)


Rövidesen 6 éves lesz és a nyugtalansága születésétől kezdve megvolt.

Már 3,5 éves korában a Nevelési Tanácsadóba kerültünk ,ahol akkor még figyelemzavart és idegrendszeri éretlenséget mondtak.

Aztán magánúton kerestük a fejlesztés lehetőségeit,TSMT-zünk ,fejlesztő gyógypedagógiai foglalkozásokra jár.


A viselkedése az utóbbi iődben nagyon jó irányban változott ,újabban ilyeneket mond :"Megkérhetlek rá? , "Megvárnál ha szépen kérlek", "BOCSÁNAT! ","Na jól van,akkor előbb játszol te a játékkal ,aztán cserélünk","Semmi baj,ez mással is előfordul" .


Ami nem változott az az,hogy nyugtalan ,nagyon nehezen alszik ,nagyon mozgékony továbbra is,a gyógypedagógus akihez járunk ő mondta,hogy lassan olyan korú lesz,hogy kimondható lesz ,hogy hiperaktív.


Reménykedhetem ,hogy csak figyelemzavaros és nem kifejezetten hiperaktív ?

2012. ápr. 18. 23:45
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Az vagyok. :) Pontosan ezért nem diagnosztizálunk ilyet az első iskolaév előtt, ugrásszerű javulások lehetnek.
2012. ápr. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A "pszichológus" kommentelővel értek egyet.

6-7 éves kor előtt nem mondják ki a hiperaktivitást.

Unokaöcsém ugyan ez volt, az ő gyerekpszichológusa mondta anno.

Lassan 9 éves, 4-es 5-ös tanuló. A türelmével és az izgágaságával van csak baj, és ennyi. Normális gyerekként kezeli a környezete. Ha rányomták volna 4-5 évesen, hogy hiperaktív, sokkal rosszabb lenne a helyzet.


Igen, legyetek rá nagyon büszkék, nagyon szépen viselkedett! :)

2012. ápr. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

én pszichológus vagyok. szerintem max hipermotil a kisfiad,semmiképpen sem hiperaktív,de persze innen a virtuális térből nem nagyon lehet diagnosztizálni. azért szerintem keresd fel a fimota központot, mielőtt hagynád ezt a bélyeget rátenni a gyermekedre.


én büszke lennék a gyerekemre, ha ilyen szépen megülne egy étteremben. az enyén nem hiperaktív,nem is hipermotil,de nem képes az éttermet kivárni,mert nagyon unalmas neki :) és biztosan körbefutják a húgával párszor az asztalokat vagy ki kell velük menni játszani.

2012. ápr. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

igen, ez jó viselkedés, a levest meg bárki kiöntheti, baleset történt.

Ha magához képest ügyes, akkor bármiért büszke lehetsz rá.

2012. ápr. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy egy gyermekre mindig büszke lehet a szülője. Ebben az esetben pedig pláne!
2012. ápr. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
igen, legyél rá nagyon büszke és puszilgasd meg sokszor érti, mondogasd neki, hogy ezzel milyen nagyon megörvendeztetett téged
2012. ápr. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Névnapi vacsorám volt és ennél szebb ajándékot nem is kaphattam volna,hogy ilyen szépen viselkedett,a férjemmel utána nevettünk magunk között,hogy ezt egy éve még nem hittük volna el,hogy ilyen nagy javulás fog beállni.

Még a mai napom is nagyon feldobott lesz,hogy ennyire egyértelműen a változás,kár volt annyit aggódnom,hogy majd felnőttkorában sem fog tudni megfelelni,amikor már most ennyit változott.


Nagyon -nagyon megdícsértem a kisfiamat,elmondtam neki,hogy nagyon büszke vagyok ,hogy ennyire szépen tud már viselkedni.

Olyan tündér volt amikor a pincérnek dícsérte a vacsorát mikor fizettünk :-) !


A MCDonaldsban kapott a múltkor egy kisautót a menühöz,erre ezt mondta annak aki kiszolgált bennünket :

" Én nagyon szeretem a kisautókat ,otthon sok kisautóm van,nagyon örülök ennek az ajándéknak" .


Nagyon szeret beszélni :-),választékosan és közvetlenül beszél bárkivel,de azt mondta aludni bárcsak soha ne kellene ,mert az nagyon nehezen megy szegénynek ,ha szaladgál valahol ,akkor rámnéz és ennyit mond :"De anyu!Tudod mennyire szeretek szaladgálni " És olyan édesen néz,hogy ezért ne szidjam,büntessem .

Nem is szoktam a túlmozgás miatt egyáltalán bántani.

2012. ápr. 19. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!