Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ekcémás anyukák! Fiatok vagy...

Ekcémás anyukák! Fiatok vagy lányotok örökölte tőletek az ekcémát?

Figyelt kérdés
Nálunk a családban öröklődik az ekcéma, de úgy van, hogy nőről férfira és férfiról nőre öröklődik. Érdekelne, hogy nálatok kedves ekcémás anyukák a fiatok vagy a lányotok örökölte-e ezt a bőrbetegséget? Én úgy gondolom, hogy ha fiam lesz, az fogja örökölni tőlem, ha lányom lesz, ő pedig nem fogja. Az is érdekelne, hogy a terhességre, a babára, hogyan hat az ekcéma? Az ekcémás, sebekkel rendelkező kismama veszélyezteti-e a baba egészségét? Mire kell vigyáznia? Nekem ez az ekcéma inkább télen szokott előjönni, akkor melyik a jobb, hogy a baba akkor van bennem amikor kisebesedik a bőröm, vagy az a jobb ha nincs bennem mikor sebes vagyok viszont hozzáérek a babámhoz az ekcémás kezemmel?
2011. dec. 2. 10:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem kb 10 éve jött elő az ekcémám mindkét tenyeremen és alkaromon, és semmi nem tudta azóta sem teljesen meggyógyítani. 22 hónapos Kisfiamnak szerencsére semmi baja!:) Pedig a tenyeremmel nap mint nap hozzáérek, ez inkább számomra kellemetlen, hogy sokszor nem tapinthatom ki, milyen selymes a kis bőre.:( De mivel ez nem fertőző betegség, a gyermeked egészségét nem veszélyezteted, max valóban örökölheti a hajlamot, de erre sincs garancia. Kisfiamon annyi látszódik viszont, hogy rendkívül érzékeny a bőre, hamar kipirosodik, kiszárad, de megfelelő krémekkel kezelni lehet. Ne aggódj!:)
2011. dec. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, az ekcéma allergiás reakció valamire, amit a szervezet nem kíván elfogadni. Nem mindig találják meg, mitől jön ki.

Fiam ekcémás, apja is, de az apjánál nem tudjuk, mitől (a lábfején jön ki), míg a fiam tejallergia miatt.

2011. dec. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
én az voltam apám is és most úgy tűnik a fiam is bár a diagnózis még nem bőrgyógyásztól jött jövő héten megyünk. 5 éves.
2011. dec. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem háromból három fiam örökölte, de kettő évek óta tünetmentes. Nekik már babakorban voltak bőrproblémáik. Kislányomon, aki most nyolc hónapos még egyáltalán nem jelentkeztek a bőrproblémák. Hozzáteszem, hogy három kisfiamból, kettőt fél éves koráig kizárólag szoptattam és utána is hároméves korukig szopiztak. Egyikük asztmás is. Én azt, hogy az anyatej megelőzi az ekcémát meg az allergiát, itt kilőttem. Nem dohányzik egyikünk sem.
2011. dec. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, férjem és én is ekcémásak voltunk.
2011. dec. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a nagynénémtől örököltem. Gyerekkoromban nagyon durva volt, most már elviselhető, de szerintem sosem fog elmúlni. :( Nem csak szülőktől meg nagyszülőktől lehet örökölni ezek szerint.
2011. dec. 3. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk anyánál is előfordulnak ekcémás tünetek, apánál is, nálam is (lány vagyok), meg az öcsémnél is. A húgomat nem tudom. Egyik sem súlyos, de van. Viszont allergia szempontjából én vagyok a legrosszabb eset, és engem szoptatott anya a legrövidebb ideig, ha jól tudom. De néhány példából nem szabad következtetni, hiszen az allergiát nagyon sok tényező befolyásolja.


Az ekcémás kezedtől közvetlenül semmi baja nem lesz a gyerekednek, hiszen az ekcéma nem fertőző betegség, ahogy valaki már írta fentebb. Viszont nem használhatsz akármilyen gyógyszert a terhesség vagy szoptatás alatt. Szerintem ezt lenne érdemes figyelembe venned, mert ha nem kezeled az ekcémát, az neked és a gyerekednek is veszélyes lehet, mivel elfertőződhet a seb. Konzultálj az orvosoddal, hogy mit javasol, és ez alapján dönts.


"Én azt, hogy az anyatej megelőzi az ekcémát meg az allergiát, itt kilőttem."

Ha meg nem is előzi, legalább csökkenti az esélyét. Csak nagy mintákon végzett vizsgálatok alapján lehet ezt igazolni vagy cáfolni, néhány eset alapján nem.

2011. dec. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

ezt a butaságot már ne is haragudj :D


az ekcéma egy allergia, nem lehet örökölni!!! a hajlamot lehet de azt csak a nők örökíthetik, tehát olyan nincs, hogy nálatok a férfiak a nőkre örökítik!!! de nyugodtan beszélj egy bőrgyógyásszal!


én 30 éve vagyok ekcémás, elég súlyos, mármint az allergiám súlyos, ugye az ekcéma csak a tünete.

ételallergiás vagyok.

a terhesség nehéz volt mert nem használhattam szteroidokat, így nagyon sebes volt az egész testem, sima testápolóval kentem magam óránként, kipróbáltabb több homeopátiás szert és persze az allergiát okozó ételeket kerültem amennyire lehetett.

a babám hozzátáplálása orvosi felügyelet alatt történt, több orvos is segített és figyelemmel kísérte, szerencsére eddig nem allergiás semmire!


menj el allergiavizsgálatra és derítsd ki mire vagy allergiás, kerüld el és elmúlik vagy visszaszorul az ekcémád.

2011. dec. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, minek lehetne nevezni ha egy bőrbetegség kialakult nálam, apámnál és az ő anyukájánál.
2011. dec. 3. 20:08
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy érzékenyek vagytok valamire, lehet, hogy ugyanarra, lehet, hogy másra. De hidd el, allergológus mondta, hogy az ekcéma egy tünet, egy jelzés, hogy valamit nem akar a szervezet elfogadni. Ezt a valamit (pl. laktóz-intolerancia) lehet, hogy örökölte, örökli valaki, de nem az ekcémát.

Anyám érzékeny volt a tejre, hasmenése volt két pohártól.

Fiam örökölte az érzékenységet, de rajta ekcéma formájában is kijön.

2011. dec. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!