Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van itt olyan szulo, akinek a...

Van itt olyan szulo, akinek a gyermekenel megallapitottak a megkesett beszedfejlodest?

Figyelt kérdés
Azt szeretnem kerdezni,hogy mikor kezdett el beszelni?Miben volt mas a tobbi gyerkoctol?Hany eves koraig nem beszelt egyartalan?Foglalkozas utan,mennyi idore kezdett el beszelni?Egy ido utan,ok is szepen,erthetoen fognak tudni beszelni?Elore is koszonom a valaszokat.
2011. okt. 11. 14:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Úgy értem hol jártatok eddig segítségért?
2011. okt. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Én az vagyok aki az elején megkérdezte a hosszasan válaszoló anyukát.

Nálunk semmi szociális elmaradás nincsen és nem volt még a beszédelmaradása miatt sem. A szobatisztaság is teljesen oké 2 éves kora óta (érdekes hogy azt mondta hogy piiii (pisilni kell) ) Így mi bekerültünk simán az oviba, CSAK a beszédjében van elmaradva folyamatosan. Szóval nem tudom hogy ezzel mi a helyzet, mi lehet ez.

2011. okt. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Sziasztok.Eloszor Budapesten,amikor otthon voltunk marciusban,akkor voltunk vizsgalaton,mert nem beszelt.Igaz,akkor meg nem volt 3 eves,de azt mondtak,hogy biztos nem autista,mert semmi arra utalo jele nincs.Majusban itt Angliaban is elvittuk,de mivel meg akkor sem toltotte be a 3 evet,ezert azt mondtak,hogy varjuk meg.Most szeptemberben amikor mar betoltotte a 3,akkor elkezdtek vizsgalni.Kozben elkezdte az ovit is,ahol nagyon jol erzi magat es szepen beilleszkedett mar elso perctol.Szoval az eredmeny arrol mar megszuletett,hogy nem autista,de viszont azt nem tudjak,hogy miert nem beszel.Voltak itthon is,es az ovodaban is,hogy megfigyeljek,4 szakember vizsgalta,de semmi.Engem mar nem is erdekel,hogy mit allapitanak meg, csak az,hogy beszljen mar vegre!
2011. okt. 17. 10:24
 14/16 anonim ***** válasza:

Megkésett beszédfejlődésről akkor beszélünk,ha 3 éves koron túli gyerek nem beszél!Nekem ezt mondták a korai fejlesztőben Sopronban.

2006 áprilisban született a kisfiam 34 hétre.

2,5 évesen (31 hónaposan) kb 10 szó volt a szókincse,mindenre csak mutogatott,ö-ő-zött.(de mindent megértett,sőt ismerte a színeket is.)

Próbáltuk nem megérteni,de nem használt.Nem mondanám,hogy agresszív volt,inkább addig mutogatott,odahúzott minket,hogy csak elmagyarázta amit akart.

2008 novembertől 2,5 éves korától 5 hónapig jártunk korai fejlesztőbe Sopronba,és behozta a 13 hónapos lemaradását.Így 3 évesen nappali szobatisztasággal (és szó-fosással :) ) ment is oviba.Ugyan kaptunk papírt Győrből,hogy logopédiai megsegítéssel járhat csak normál oviba,és ezt meg is kapta,más fejlesztésre szerencsére nem volt szükségünk.

Most 5,5 éves,és frappáns megnyílvánulásai vannak,olyan szövege,hogy majd bepisilünk sokszor.Poénkodik,mesél,(néha nagyobbat is mond...)mondókázik,énekel.

Szerintem nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni,ha nem beszél a kislányod,ha egyébként más területen meg szépen fejlődik.


(Babakorában 3 hónapig jártunk Sopronba gyógytornára,mert a mozgása is fejletlen volt.(Szerintem inkább kicsit lusta volt,és nagy súlyú.)


Egy szóval türelem,és meglátod beszélni fog,még lehet meg is unjátok... :)

2011. okt. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a biztatast,erre most nagy szuksegem van.Holnap megyunk egy terapiara amit szinten egy kedves anyuka ajanlott a cranio-sacral terapiat,naluk ez segitett.Mondjuk nalunk a 2 nyelvuseg is problema lehet,az angol nyelv megzavarta esetleg.Az ovodaban is nagyon jol erzi magat,az ovoneni azt mondja mindent ugyesen csinal mint a tobbi gyerek.Sajnos o is korabban szuletett,37 hetre,mivel beinditottak a szulest nalam a magas vernyomasom miatt.Talan ez is lehet a problema,hogy nem beszel meg,bar semmivel nem volt lemaradva,mindent idoben csinalt.Koszi megegyszer.Legyen szep napotok!
2011. okt. 19. 10:37
 16/16 anonim ***** válasza:

Szia! Hogy alakul a gyermeked beszéde?

Lehet figyelmetlenül olvastam, de nem volt egyértelmű, hogy egy hangot sem ad ki, vagy próbálkozik, de csak néhány szót tud vagy halandzsál.

Mert nálunk az utóbbi a helyzet, akarna ő beszéni, csak tényleg nem tud és ez sokszor elszomorítja őt. Rengeteget halandzsázik (kb egy 1 éves szintjén) és rengeteg szót mond, de már összekapcsolni nem tudja őket. Most nagyon meg vagyok ijedve, mert az autizmus nem jutott eszembe eddig, de épp most várunk egy gyógypedagógus szakvéleményére, aki az ünnepek előtt mérte fel a 2,5 éves fiamat. Valószínűleg tornára lesz szüksége. Rendkívül visszahúzódó, és néha lábujjhegyen is jár!!! Eddig nem is tudtam, hogy ez baj lehet!És őt is érdeklik nagyon a számok. Úgy félek.

2011. dec. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!