Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Meddig normális a kisgyermekek...

Meddig normális a kisgyermekek irracionális félelme?

Figyelt kérdés
2011. szept. 27. 11:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Bármi lehet normális, hiszen egy adott reakció. Nem biztos, hogy irracionális, mármint számára.
2011. szept. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A kisgyermek félelme soha nem irracionális. esetleg számodra az, mert nem látod az okát.

Konkrétan miről van szó?

2011. szept. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Konkrétan félelem a repülő bogaraktól, de úgy hogy annyira felhecceli magát, ha egytől sikítva megijedt,hogy a porszemtől, morzsától, nagy semmitől is megretten onnantól kezdve.
2011. szept. 27. 11:45
 4/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam új mániája, hogy esténként a szellemektől fél :( 5 éves
2011. szept. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ezt én is kérdezhetném. A lányom mindentől fél, de tényleg mindentől!!! Azt mondják idővel elmúlik, elnővi, hát nagyon remélem!
2011. szept. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
ma 11:45-nek: lehet, hogy olyat lát, amit nem is tud megfogalmazni. Unokám hetekig állította, hogy mikor lefekszik, valaki integet be az ablakon (4. emelet) Végül kiderült, hogy az utcai lámpa előtt álló fa árnyékát látta mozogni, amit félálomban rémísztőnek talált.
2011. szept. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Darazsaktól még én is félek pedig 17 vagyok. Ha elmagyarázod neki a dolgokat, akkor biztos jobb lesz.
2011. szept. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%
Adj neki egy légycsapót. De tényleg. Nem viccelek, ha van fegyvered, nincs mitől félned.
2011. okt. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Csináljatok valami mesés szép varázslást. :) A lényeg az, hogy érezze azt is a gyerek, hogy nem hülyeség amit érez, de megoldható a probléma. Akár ötvözhetnétek a fent ajánlott légycsapóval, költs neki egy jó kis mesét, amiben a főhős így lesz sebezhetetlen és bátor, vagy valami hasonló :)
2011. okt. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha egy gyerek fél valamitől, akkor ez jelzés a szülőnek, hogy nem érzi magát biztonságban. Szerintem még idejében tudsz ezen segíteni, de nem ártana egy jó gyerekpszichológus tanácsát kikérni.
2011. okt. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!