Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Rongált már meg valamit a...

Rongált már meg valamit a lakásban a gyermeked (kisebb)? Ha igen, mit és hogyan reagáltad le?

Figyelt kérdés
2011. júl. 6. 22:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Összerajzolta a falat, leszidtam!!!!!!!
2011. júl. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
egyik 6 volt a másik 11 éves, mikor labdáztak a lakásban és betörték az ablaküveget. Láttam rajtuk a megbánást és az ijedelmet és nem büntettem meg őket. De látták rajtam, hogy mérges vagyok-ennyi elég volt nekik:)
2011. júl. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szonyegen, kanapen foltok, 1-2 torott pohar es tanyer. Nem csinaltam belole nagy ugyet, mert

1. ha nemtetszesemet nyilvanitom, akkor csakazert is csinalja (persze, ha latom raszolok, hogy nem szabad, de nem kiabalok ra es kozben elterelem masra a figyelmet

2. nem direkt okoz kart

3. hozzatartozik a tanulasi folyamathoz, hogy eltor par dolgot

4. nem az o hibaja, ha otthagyom a poharat a kisasztalon es lehuzza

2011. júl. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
93%

A kicsi nagyon összefirkálta a falat, kb 3-4 négyzetméteren. Ráadásul olyan erős színt használt, hogy arra nem lehetett ráfesteni. Viszont radírral lejött szinte nyom nélkül, de órák, rengeteg radír és erőteljes fárasztó karmunka kellett a helyrehozásra. Na akkor amikor megláttam elborította az agyam a köd, felemeltem a hangom és nagyon leszidtam. De nem volt se kézrepacsi, semmi, csak a hangos szidás.


Az egészben az a vicc, hogy ekkortájt a nagyobb gyerekem olyan erővel csapódott a falnak (rohangászott), hogy arccal nekiesett, majd lendületből rápattant a szekrényre fejjel. Így a pofikája két oldalról szép színes lett, mint akit ököllel neveltek. Ültünk a villamoson, és szép kék-zöld-lila foltos pofikájával nagy hangon kijelentette, hogy nagyon durva voltam a kistesóval amikor összefirkálta a falat....

(szerintem aki hallotta tuti kiakadt, hogy a másik gyerekkel mit csinálhattam, ha ez szét van verve).

2011. júl. 7. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Mostanában egyre gyakrabban, és mintha élvezné is, hogy azt csinálhat, amit tudja, hogy nem szabad.

A fal összefirkálás sajnos nála is megy, pedig már eldugtam a ceruzákat, és csak az én jelenlétemben kaphatja meg, de mindig talál valahol.

Néhány dolog, amiért egyáltalán nem járt vastaps:

-Letépett egy nagy darab tapétát a falról..

-Addig szórakozott az álló ventilátorral, míg egyszer fellökte a játék hevében, és azóta nem forog normálisan, csak szakadozottan..

-A szőnyegre állandóan kiönt valamit, és szerencsétlen szőnyeg már olyan foltos, hogy érik a kidobásra, pedig csak néhány éves, de nem jönnek ki a foltok..

-A nappali szekrénysorban pici fiókok vannak, már annyiszor húzogatta ki őket, hogy lassan ha ránézek is szét akarnak esni..

-A bejárati ajtónk üveges, van rajta karnison egy függöny, amit már annyiszor lerángatott, hogy a karnis már leesett néhányszor, elgörbült az is..


És még sorolhatnám, rengeteg ilyen dolog van.

Nagyon eleven kislány, de bárhol vagyunk, mindenkinél képes valamit elrontani sajnos.. :(

2011. júl. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ja, 07:43-as vagyok, hogy reagáltam le?

Először mérges voltam, majd szomorú, de általában következetesen büntetek érte.

Meg kell tanulnia, hogy ezeket nem szabad csinálni, bár sajnos eddig nem sok sikert értem el vele:((

2011. júl. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

2-3 éves koráig azt gondoltam, nekem kellett volna jobban figyelni rá. Elmondtam, hogy ez baj, most elromlott, csúnya lett, stb., látta rajtam, hogy szomorú vagy mérges vagyok.

Később, ha szándékosan rongált (falfirka), részt kellett vennie a helyreállításban, vagy legalább ott unatkoznia mellettem, amíg én küszködtem. Nagyobbaknak a zsebpénzükből kell(ene) hozzájárulni a dolgok pótlásához. Ilyen nálunk még csak óra, telefon, tanszer elvesztése miatt fordult elő.

A szertelenségből, ügyetlenségből adódó károkra annyit mondok, hogy "előfordul".

2011. júl. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
5 és 8 évesek a gyerekeim, de sose csináltak rosszat, főleg nem direkt. Még pohár, tányér se nagyon tört. Hamarabb nálam mosogatás közben.
2011. júl. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A "falfirka" ellen, nálunk nagyon bevált annak idején, hogy a gyerekszoba egyik falát direkt mosható festékkel festettük le. Azon lehetett "alkotni". Szerették a gyerekek nagyon, és nem is volt összevissza firkálós gondunk soha.
2011. júl. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Tányér csúszott már ki a kezükből,pohár tört már össze,a széket már vágták oda,hogy lejött a máz a falról,de különösebb kárt még nem okztak eddig.
2011. júl. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!