Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktív, viselkedésproblémá...

Hiperaktív, viselkedésproblémás fiam miatt minden nap hallgatok is iskolában a pedagógustól, itthon is nagyon nehéz vele, megértem a pedagógust, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem lehetek ott az iskolában vele,hogy folyton fegyelmezzem,itthon is erről szól a napunk,hogy egyfolytában probléma van,pedig az alapvető dolgokra öszpontosítok,hogy legalább azt neveljem belé,csodát már nem várok,mert az nem fog bekövetkezni,sosem lesz egy nyugodt ,jól kezelhető gyermekem.

A testvére hozzá képest kisangyal.


2011. márc. 20. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
A hiperaktivitás diagnosztizált? Milyen terápiát illetve foglalkozásokat javasoltak neki? Egyébként a viselkedés problémák mögött szinte mindig az áll, hogy a negatív viselkedésre helyeződik a hangsúly és szinte a szülő is csak azt látja és már nem is vár mást a gyerektől."itthon is erről szól a napunk" ami szerintem csak olaj a tűzre. Nem hiszem, hogy a gyerekednek nincsenek értékei, amikre nap mint nap oda lehetne figyelni, elismerni, dicsérni. Mert csak akkor tanul meg jól viselkedni, ha tudja, hogy ő abban a pillanatban jól viselkedik és pozitív visszajelzést kap bármilyen apróság legyen is az. Egyébként ha még nem tettétek, akkor keressétek meg a helyi nevelési tanácsadót és kérjetek segítséget. A gyermekeden hatalmas a nyomás, ráadásul van egy "angyal" is a családban aki mellett nagyon nehéz lehet érvényesülni. Nehéz lehet olyan gyereknek lenni akit az iskolában, de még otthon sem tudnak elfogadni és csak egy nagy problémát látnak benne. Neki ez a helyzet sokkal frusztrálóbb, mint neked, csak ő még nem tudja megfogalmazni.
2011. márc. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon,nagyon szimpatikus a hozzáállásod,nézőpontod,sokáig mi itthon is furcsáltuk,hogy nevelési tanácsadóba küldtek bennünket,mert egészen jól megvoltunk itthon a gyerekkel,valahogy alkalmazkodtunk egymáshoz,próbáltuk kitapasztalni hogyan lehet könnyebb.

Aztán a nevelési tanácsadóban nem tudom,hogy jó pszichológushoz kerültünk e,aki folyton elkényeztetésről beszélt,meg következetlenségről,meg éreztette,hogy a mi hibánk a gyerek viselkedése,minden egyes alkalom után miután eljöttem tőle egyre tehetetlenebbnek is indulatosabbnak éreztem magam,mert miután a fiúnk születési körülményei bőven magyarázzák a temperamentumát (gyermekpszichiáter szerint,aki hiperaktívnak diagnosztizálta)a pszichológus a nevelésre próbálta ráhúzni,hogy attól ilyen,születésétől fogva nagyon rossz alvó,jelenleg éjszakánként 4-5 x is felébred,alvajár,pavorozik,nem eszik,nagyon sovány,sokat sír,angyon érzékeny.

A pszichológus mindig nevelési tanácsokkal szolgált,amik semmit sem értek,csak egyre és egyre tehetetlenebbnek éreztem magam,hogy ahelyett,hogy elfogadnánk így a gyereket nyugodtttá,jól nevelté akarnák egycsapásra nevelni,ami jól tudom lehetetlen,szegénykém nem tudja az indulatait jól irányítani,itthon idáig türelmesek voltunk,most ha a pszichológus elvét alkalmazva egymást gerjesszük a végén olyan szinten kétségbeesetté válik és ettől már kicsit agresszívvé is.

Azt érzem,hogy vagy a pszichlógus nem a legjobb,vagy csak az ért meg igazán aki maga is hiepraktív gyereket nevel,mert az tisztában van vele,hogy bár nem adhatjuk fel azt,hogy megtanítsuk önkontrollra,mások tiszteletére bizony sokszor képtelenek vagyunk mi magunk kontroll alatt tartani egy hiperaktív gyermek viselkedése felett,pláne,hogy az iskolában nem lehetek ott mellette,a tanárnő szerint ők nagy szigorral viseltetnek a gyerek iránt és itthon is ezt kell,ezt is próbálom,de sokkal ,de sokkal rosszabb a helyzet így,mint a régi rugalmasabb neveléssel.

2011. márc. 20. 11:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Vasszigorral, hiperaktív gyereknél, semmire nem mentek. Erre látom, már rájöttél. Csak azt sajnálom, hogy a pedagógus nem ismeri a hiperaktivitást igazán és ezek szerint nem is nézett utána.Mert a hiperaktív gyermekek legnagyobb vágya, hogy jók legyenek. Pozitív visszajelzés nélkül pedig éppen az ellenkezője érhető el, mint szeretnénk. Másik pszichológus is kellene. Itt a család egészét is be lehetne (sőt kellene) vonni a terápiába, megérve egymás viselkedését és nem egy vagy két személyre "verni" a bajt. Hiszen a lelki ismeret furdalás keltése nem visz előre. Nagyon nehéz elhinni, hogy jól csinálod a türelemmel nevelést, ha egyszer nap mint nap azt sulykolják az iskolában, hogy te neveled rosszul és túl engedékeny vagy. Viszont írtad, hogy akkor volt jobb, amikor másképpen csináltad. Nagyon nehéz megtalálni a helyes irányt, ami mindenkinek jó. Nekem a középső gyermekemmel voltak, vannak időnként problémák. Ma már nem érdekel a tanító néni (erről sem ő, sem a gyerek nem tud) Mindent úgy teszek, ahogyan jónak látom. Igaz a mi pszichológusunk nem csak tanácsokat adott, hanem a család egészében segített a problémát megtalálni és megoldani. Viszont ez lehet, hogy nektek kevés. Mert itt neurológiai probléma is állhat a háttérben. Nem tudom, hogy mennyire vizsgálták alaposan a gyerkőcöt. A pszichiáterek egy része pedig sajnos nagyon könnyen rámondja a gyerekre, hogy hiperaktív és ír fel mindenféle megoldást csak látszólag adó tablettát. Nem irigyellek. Én úgy gondolom hinned kell magatokban és a gyerekben. Hiszen a másikkal nincsenek ilyen jellegű problémák, pedig gondolom az elvárás ugyanaz. Türelem és kitartást nektek!
2011. márc. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kitűnik a szavaidból,hogy valamiért nagyon érted a problémámat,talán a saját gyermekeiddel való nevelési tapasztalataid,végzettséged miatt?

Hogy te milyen jó lennél nekünk pszichológusnak :-) ,nem itt tartanánk,mivel amióta odajárunk rengeteget romlott a helyzet,amellett,hogy a legnagyobb igyekezetünk ellenére sem tudom a kisfiamat átlagossá nevelni(erőltetett igyekezet ez a másoknak való megfelelés kényszere táplálja),folyton szítják a lelkiismeretfurdalást ,az alkalmatlanság érzését bennem,persze emiatt a gyerekkel sokkal türelmetlenebb,követelődzőbb lettem,ma már bánom,hogy a saját elveimet,tapasztalataimat feladva próbáltam egy olyan szakembernek megfelelni aki mintha nem is ismerné az ilyen jellegű problémát,használhatatlan tanácsokkal látott el.Már az is megfordult a fejemben,hogy ő maga alán még úgysem boldogulna a fiammal,ha az ő elveivel próbálná megnevelni,azt mondta ,hogy már egy nézésből is tudja minden gyerek,hogy hogy kell jól viselkednie,ezek szerint én nem tudok úgy nézni...

A neurológiai probléma alatt mit értessz?

A pszichológus jópárszor foglalkozott a kisfiammal,a pszichiáter jó másfél órát kísérte figyelemmel a gyerek játéktevékenységét miközben velem beszélgetett,kommunikált is a kisfiúval,úgy rákiabált,hogy a gyerek az ölembe szaladt megrémülten,hogy ne ugráljon az ágyon ami a helyiségben volt.

Intelligenciája átlagos,nagyon,nagyon jó a memóriája ha megnéz,meghallagat egy mesét filmet képes belőle hosszú részleteket visszamondani,viszont egy kis figyelemzavara ennek ellenére van,mert nem mindig figyel,van,hogy többször kell szóljak neki.

MOst miután írtál és ez nagy hatással volt rám,délben a régi anyukája voltam ,aki nem feltétlen őrjöng,hogy nem ül a gyerek végig egy ebédet,rugalmas,játékos voltam és egy tündér volt,sokkal könnyebb volt így,mint ,hogy kiabálok,hogy márpedig fel nem állsz fiam,mert nagyon megbüntetlek.

Ebéd után szintetizátoron zenélt és ezt énekelte "Anyukám azt szeretné,ha jól viselkednék" :-(.

2011. márc. 20. 15:22
 5/6 anonim ***** válasza:
A megérzésed jó. Részben a saját tapasztalatomat osztottam meg veled. Sokáig ostoroztam saját magam, hogy "atyaég, mit tettem szegény gyermekemmel?". Túlmozgásos volt a gyermekem már az oviban is. Persze csak az én gyerekem nem tudott nyugodtan ülni az asztalnál. Nagyon nagy mozgás igénye van, pillanatok alatt szinte a plafonon is átszalad. Első iskola év előtt nyáron kivizsgáltattam, mert reggelenként gyakran csak bámult maga elé és hiába szóltam hozzá. Ezen kívül az utolsó óvoda év végén tikkelt (a nyakát nyújtogatta). Akkor neurológussal kizártuk az epilepsziát és más bajokat. Akkor kerültünk pszichiáterhez. Amikor elkezdődött az első tanév, gyógyszert szedett, mert a pszichiáter megállapította, hogy hiperaktív. Mindezt abból, hogy egy órán keresztül beszélgettünk miközben a gyerek játszott és ő állítólag jól megfigyelte. Először hűségesen figyeltem én is, és már láttam a hiperaktivitás tüneteit. A gyerek a gyógyszertől kedvetlen lett, mint egy kis robot tette a minden napi dolgait. Aztán amikor a a gyógyszer mellékhatásaként éjjel nappal kitágult volt a pupillája akkor lassan leálltam a gyógyszerrel. Közben az iskolából a tanítónéni panaszkodott, hogy órán nem figyel, passzív, nem jelentkezik (az év elejei nyílt napon egész matekórán fenn volt a keze ezért megdöbbentem) és nem is érdekli a tanulás. A tanév második felében volt, hogy órán csak hullám vonalakat írt, vagy éppen semmit. Közben emésztettem magam, mert biztosan én nem csinálok jól valamit, hiszen két testvére teljesen más mint ő. Ekkor elmentem vele a nevelésibe, ahol egy jó pszichológust fogtunk ki. Először is felmérte a képességeit (jó képességű, normális IQ-val rendelkezik a csemete),majd elvégezte a pszichológiai vizsgálatot is. Még vártunk az eredményre, én féltem, hogy ugyan mit rontottam el, miben hibáztam ekkorát. Kiderült, hogy gyermekem, teljesen normális, csupán szorongósabb mint mások. A természetéből adódóan zárkózott, viszont a tesztek alatt teljesen együttműködő volt. A pszichológus azt mondta, hogy az órai munka, illetve, hogy az iskolában nem hajlandó dolgozni, kizárólag pedagógiai probléma és ezzel ő nem tud mit kezdeni. Viszont kaptunk néhány nagyon jó ötletet, jutalmazás-büntetés módszert, amit hosszútávon tudunk alkalmazni és most már a gyerekekkel közösen szoktuk megújítani. Viszont az iskolai dolgokkal a házin és a hiányzások miatti pótlásokon kívül nem foglalkozom. Ha történik valami akkor mindig megkérdezem a gyerkőcöt, hogy ő hogyan látja a történteket és ma már tudom, hogy bizony, sokszor nincs a suliban meghallgatva és az is rá van húzva, amihez semmi köze. Most másodikos a gyerekem, új tanítónénit kapott napközibe aki egy angyal. Ő a gyerekek egyéniségét, egyéni fejlődését tartja számon. Gyermekem szárnyra kapott. S még tavaly küzdöttünk a reggeli hasfájással, tikkeléssel, órai bepisiléssel, idén ezek a tünetek elmúltak, illetve nem jelentkeztek. Otthon is sokkal nyugodtabb. Persze én is az vagyok, mert már tudom, hogy nem az én hibám, nem én csinálom rosszul. Nekünk szerencsénk volt, mert jó helyre kerültünk. Nagyon megértelek. Nagyon nehéz és elkeserítő, ha mindenki csak azt fújja, hogy ez nem jó, meg változtass, de senki sem tud igazán jó tanácsot adni. Én ma már meghallgatom a tanítónénit, de nem veszem a szívemre amit mond (néha úgy érzem mintha nem is az én gyerekemről beszélne), mert látom, hogy a gyermekem fejlődik és már tudom, hogy sokszor nem is az történik, amit a tanító néni gondol, mert nem látta az eseményt. S ha mégis csínytevés van a dolog mögött azt egy kicsit megbeszéljük, de már annak sem kerítek túl nagy feneket. A gyerkőckém ma már biztos benne, hogy anya akkor is szereti, ha nem minden sikerül úgy, ahogyan másoknak. Vidámabb, nyugodtabb. Viszont ez még csak az út eleje.
2011. márc. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
szia, tudom ez sem igazi megoldás, de ha elmentek az orvoshoz ír fel hiperaktivitásra gyógyszert. Attól nyugodtabb lesz. Legalább a suliban, amíg nem otthon van
2011. márc. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!