Autista gyerekek szülei, kérlek olvassátok el, ez lehet az?
enyhén autista gyermekem van. az autizmust még ilyen korban a szakemberek is nehezen diagnosztizálják. két autista nem egyforma pl az elsö irja a gyerek rossz evö, az én fiam jól eszik söt tul jól. DE nem veszi fel a szemkontaktust, nem játszik más GYEREKKEL és ismétlödö mozgása van. REPKED.
ÉN AZT MONDOM INKÁBB EGY FELESLEGES KÉRDÉS SZAKEMBERHEZ, MINT ELMENNI A PROBLÉMA MELLETT HA VAN. A KORAI FEJLESZTÉS FONTOS
Kedves Kérdező! Nekem nem magánéleti, hanem munkatapasztalatom van autista gyerkőcökkel kapcsolatban. Azt hiszem, az aggodalmad mögött jóval több megfigyelés és ahhoz kapcsolódó érzés van, mint ami ebbe a pár sorba belefért. Ha ez a gyanúd (ezt valóban nem lehet így, egy olvasásra, egy-két tünetből megállapítani), akkor én egyet értek az előttem szólóval abban, hogy inkább vessétek alá magatokat (hisz ez nektek is nagy meccs, nem csak a gyerkőcnek) egy vizsgálatnak, amiről legfeljebb kiderül, hogy fölösleges, minthogy neadjisten baj legyen és túl későn jöjjetek rá (ha valóban autista, a korai diagnózis nagyon sokat számít, hiszen ebben a fogékony kora gyermekkori időszakban rengeteg dolgot meg lehet még tanítani, ha az ember tudja, hogyan is csinálja, hogy a gyereknek jó legyen).
Mindezek tudatában, talán először menjetek el egy gyermekpszichológushoz, hogy megpróbáljátok felkutatni az okát annak, hogy nem figyel, ha szólítjátok meg hogy "magának való". Lehet, hogy kiderül, hogy valóban csak zárkózott. Ha pedig mégis valami baj van, ő már tudni fogja, hová forduljatok. Minden jót nektek!
02-26 10:58 és tegnap 12 óra körüli válaszolónak igaza van!!! Inkább téged nézzenek túlaggódó szülőnek, mint lekéssétek a lehetőséget, hogy fejleszthető legyen a gyerek! A KORAI FEJLESZTÉS rendkívül fontos! Autista gyermeket nevelek, de ők sem mind egyformák. Az autizmusnak rengeteg típusa és szintje van, és a tünetek is különbözőek lehetnek. A legtöbben mégis arról számolnak be, hogy a gyerek nem figyel.
Rengeteg könyv foglalkozik ezzel a témával, érdemes ezeket beszerezni (akár könyvtárban) és alaposan átolvasni és bizonyos dolgokat jegyzetelni. Mi már tudtuk mi lesz a diagnózis, mikor a budapesti Korai Fejlesztő Központba eljutottunk.
Néhány könyv, ami nekünk sokat segített:
Tony Attwood: Különös gyerekek,
Ellen Notbohm: Tíz dolog, amit minden autizmussal élő gyermek szeretné, ha tudnál,
Olga Bogdashina: Valódi Színek,
Martonné Tamás Márta: Fejlesztő pedagógia,
Dr. Kálmán Zsófia: Bánatkő.
Érdemes autizmussal foglalkozó oldalak fórumain is olvasgatni.
Szakembert keress fel, ne csak az itt adott válaszokra hagyatkozz, mert itt a legtöbben csak laikusok vagyunk!
Még az is lehet, hogy autizmus sem létezik, csak a túlterhelt és túlfigyelt gyerek kikapcsol.
Faluban, tanyán nagycsaládban nem hinném, hogy létrejön ilyen. Kíváncsi lennék pl, hogy hány második gyerek "autista"....
Ekeke: Falun és tanyán is élhet autista gyerek, csak valljuk be sok esetben a tanyán élő szülők is sík egyszerű emberek!Ekkora baromságot ne írj kérlek! Nem tudod mi az autizmus. Olvass a témában szakirodalmat. És elárulom, rengeteg ember él "közöttünk" autizmussal úgy, hogy a legtöbb laikus fel sem fedezi rajta.
(Lehet leszavazni. :P )
Mi a gond??? Van valamilyen kötelező elem egy emberben, hogy ő boldog legyen? Majd lesz éjjeliőr, adóellenőr, halász, raktáros, elméleti fizikus!!!
Miért kerestek előírásokat, szabványokat egy emberre? És minek képezni? Van benne tehetség valamire, azt kell hasznosítani. A többi küzdelem felesleges.
Mutassatok statisztikákat, hogy második-harmadik gyerek is autista-e, nagycsaládban, öregekkel, faluban....
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!