Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Elfenekelés: akkor és ott...

Elfenekelés: akkor és ott amikor megérdemli vagy majd ha hazamentek?

Figyelt kérdés
Sokan állítják, hogy nem jó, ha beígéri a szülő, hogy "Majd ha hazaérünk el foglak fenekelni"! Tapasztalt anyukák hozzászólásaira vagyok kíváncsi, hogy melyik módszerrel ért egyet. Nővéremmel sokat vitatkozunk ezen (neki van két kisfia). Főleg a fenti kérdésre kérnék szépen kommenteket!
2011. febr. 20. 19:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
71%
Én nem alkalmazok fizikai bántalmazást, mivel én tudom milyen amikor fakanállal hurkákat csinálnak a popóra.Ezért még ha nagyon is rossz lenne a gyerekem, akkor sem ütném meg soha.Neked sem ajánlom az erőfitogtatást!!! Többet ésszel mint erővel.Hát persze, hogy könnyen elver egy fenőtt egy gyenge védtelen gyereket.Remélem aki veri a gyerekét az a sorstól később visszakapja,ha majd öreg lesz és esetlen, remélem majd a gyereked feléd sem néz.
2011. febr. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
37%
Bocsi, felé és nem felédet akartam, nem feltétlenül a kérdezőnek szántam ezt a túl őszinte válaszom.
2011. febr. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
71%
Nem értem, mit értesz azon, hogy tapasztalt anyuka.Talán a verésben tapasztalt, vagy hogy gondolod? Én 40 éves anyuka vagyok, van három gyerkőcöm, de soha nem ütöttem meg egyiket sem.Én ésszel nevelek.
2011. febr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
27%

A kerdezo a kerdesre vart valaszt nem arra hogy anyukak elmondjak neki hogy jo nevelni egy gyereket.


ha ilyen helyzet elofordul akkor a helyszinen,semikepp nem otthon,annak mar ertelme nincs.

2011. febr. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem a fenekelés elég teátrális dolog. Inkább meg kell ragadni a karját (kicsit megszorítani, de véletlenül se, hogy nyoma maradjon). Általában lehiggadnak. És ott nem otthon. Otthon már te és a gyerek is higgadt lesz jobbesetben.
2011. febr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
75%

Második vagyok.

Ne haragudjatok, tényleg kíváncsiságból kérdezem, miért lettem lepontozva? Pont ugyanazt írtam, mint az első és a negyedik. Mi volt benne olyan felháborító?

(Bár sejtem, hogy erre a kérdésre nem fogok választ kapni, azért örülnék, ha valaki mégis megtenné, mert tényleg érdekel.)

2011. febr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
88%
Kérdésedre a válasz: Ott a helyszinen, és ebben az esetben ne érdekeljen, hogy ki mit mond. Egyszer én is nagyon elfenekeltem, a gyermekem. Még kicsi volt, mikor valamiért mérges volt, és kitépte magát a kezemből (tele volt még plusz mindkettő szatyorral), és rohant a forgalmas út mellett az első autó alá. Majdnem el is csapta a kocsi. Akkor eldobva a drága pénzen vett árut (melynek a nagy többsége tönkre is ment, mert vagy törékeny volt-tojás, vettem vagy 40 db-ot-poharak, üditők, sütik, amik szintén gallyra mentek, (buli készült otthon) odaugrottam, igy engem is majdnem elcsapott a kocsi, és ellöktem a gyereket. A kocsi tőlem kb fél centire állt meg, a vásárolt cucc nagy része viszont a kerek alá került. Utána először konstatáltam, hogy túléltük a dolgot, a gyereknek egy esésen kivül nem lett baja. Utánna viszont nagyon dühös lettem, hogy egy hülyeségért ilyen helyzetet képes volt teremteni, ahol mindketten meghalhattunk volna. Akkor elszakadt nálam a cérna, és alaposan elfenekeltem. Otthon már nem tettem volna meg. Akkor nyúltam igy először, és utoljára igy hozzá, de akkor nem tudtam magamon uralkodni. Volt, aki megrökönyödött (ők nem voltak ott a majdnem balesetnél) Volt, aki nem. A vége mindenesetre az lett, hogy annyira remegtem még egyrészt az ijedségtől is, egyrészt a méregtől is, hogy nem tudtam hazavezetni, hivni kellett valakit, aki hazavitt minket, és másnap mentem vissza a kocsiért. Még most is azt mondom, hogy évek elteltével, hogy ha most történne a dolog, most sem tennék másként, holott nem pártolom a gyermekverést. Ja, és mivel épp annak a gyerekemnek a szülinapját készültünk megünnepelni, mellékbüntiként a zsúr elmaradt.
2011. febr. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 granpress válasza:
74%

Kedves olvasók, hozzászólók!


A manapság divatos liberális nevelési módszerek csődje, nem kérdés!


Fegyelmezés nélkül, sajnos kaotikus, értelmezhetetlen világképet lát a gyereked.


Különböztessünk meg indulatból nevelő szülőt, a korrekt kiszámtíható követelményeket kérő , illetve betartó szülőtől.

Utóbbi esetben nem is merül fel, hogy jár e büntetés a hibáért.

Minden estben azonnal reagálunk, nálunk nem fordulhat elő, hogy hazaérkezéskor elfelejtik gyermekeink miért jár büntetés.

Nem érdemes azt hazudni, hogy nekünk rosszabb ha büntetni kell, mert minden hazugság aláássa a tekintélyünket.

Ha érdekel a nevelési elvünk, örömmel vesszük minden családos levelét.

2011. ápr. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!