Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamik! Amikor hazamentek a...

Kismamik! Amikor hazamentek a kórházból, hogy telik az első nap? Mi a napirend?

Figyelt kérdés
2010. nov. 11. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Napirend???:) oh....:))))

Hát amikor hazamész (majd) a picivel az alábbi lesz kb. Nappal: sírás a cicért (tápiért), büfi, kaki, alvás, sírás a ciciért, büfi, kaki (alternatív, nem mindig van több kaki per nap) Este vagy alvás vagy sírás a ciciért vagy gyomorpanaszok.

2010. nov. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Napirend? :)

Ahogy én emlékszek, szoptatás, altatás kézben, alvás, utána ébredés, szoptatás, altatás, közben evés-ivás, alvás, a szoptatások előtt wcre járás, és megint csak szoptatás. :))

Külön élmény volt, ha egy nap egyszer eljutottam zuhanyozni, és az ágyam volt a vágyaim netovábbja.

2010. nov. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mikor mi hazaértünk baba épp aludt. Én jólesően ettem picit majd amire szülés óta vártam, hajatmostam végre.

Utánna befészkeltük magunkat az ágyba picivel s anyu s párom kipakolt s kényeztetett minket. Nagyon sok frissen facsart almalevet ittam a székrekedés elen s végre többet s alaposabban tudtam othon fürdeni. Meg persze aznap este anyuval elmulasztottuk a mellgyulladásom amit a kórházban kaptam s sokat lazított a melegvíz rajta.

2010. nov. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Napirend az csak álom! Etetés, fejés, tisztába tétel, próbálni pihenni, de nem megy.

Talán a mosás volt elmaradhatatlan, a sok kórházi cuccot alig vártam, hogy kimossam.

Én örültem, ha bedőltem az ágyba, s valóban a zuhanyzás volt a nap csúcspontja, a hajmosás pedig a hab a tortán.

2010. nov. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Jaj nekem is a hajmosás volt a vágyak netovábbja :) meg mivel a kórházban 3 napig nem ettem szinte semmit csak ittam rengeteget -éhes nem voltam- így nagyon éhes lettem. férjem nagymamája főzött tyúkhúslevest (saját tyúk, saját zöldsi és a titkos nagymama szeretet hozzávalóként), rántott pipit rizzsel. Ezektől új erőre kaptam. Fürdés, hajmosás után új embernek éreztem magamat :)

amúgy szopi,büfi,pelenkázás,fejés... az első pár napról ezek az élményeim :) 5és fél hós a kisfiam, de bármikor kezdeném elölről :)

2010. nov. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Húú, hát igen. :) Amit a többiek is írtak. Konkrétan 3 hónap egybefüggő szoptatás, alvás, büfi-kaki, sírás, ringatás, alvás.. :) Első naptól. Én hajat mostam a szülés utáni nap a kórházban, mert nem bírtam tovább. Persze hajszárítóm nem volt, úgy néztem ki mint Tina Turner :)


Az első nap ami nálam furcsa volt, hogy mikor hazajöttem, kipakoltuk babánkat, gyönyörködtünk benne, és én FELPORSZÍVÓZTAM a lakást! :)) Anyu azóta is emlegeti, hogy megijedt tőlem akkor.

2010. nov. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hűűű...valóban ilyen volt! :) Most hogy olvasom a többiek válaszait! :) Tényleg a fürdés, hajmosás az valami extra időigényes dolognak tűnt, pedig szerintem rekord gyorsasággal műveltem, talán ha 3-5 perc közt lehetett, és még így sem mindig jutott rá idő! Döbbenetes visszagondolni erre.... de örömmel látom, hogy akkor nem velünk volt a baj, hanem más is így járt :)
2010. nov. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám aludt egész nap, 2-3 óránként cicizett 10-15 percet. Nem volt gyomorpanasza, és nem sírt.


A kórházból hazaérve hajmosással kezdtem :)

2010. nov. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Alig vártam, hogy hazamenjünk már a kórházból. De aztán otthon azt sem tudtam hol áll a fejem. Akkor jöttem rá, hogy felborult az addigi életem. :)

Egy jó ideig azt sem tudtam hová pakoljak, hová tegyem a baba cuccokat, a saját cuccaimat. Picike a szobánk, alig fértünk el: szopiprána, pelankahegyek, kisruhák...valahogy úgy éreztem soha nem lesz rend.

De aztán rendeződött minden, és az én agyam is átállt arra, hogy anya vagyok. S egy anya mindent megold. :)

Napirend egy jó ideig nem volt...

S igen hajmosás, jaj nekem is nagyon jól esett a kórházi napok után. :)

2010. nov. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én mondjuk pokoli rosz állapotba voltam még menni is alig tudtam de nekem rögtön az volt a dolog om hogy, 2 szoptatás között hajat mostam meg ettem végre normális kaját na meg persze nagyobbik fiamat puszilgatam egész nap annyira hiányzot már.
2010. nov. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!