Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Amióta ovis lett csúnyán...

Amióta ovis lett csúnyán viselkedik. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kislányom 4. hete lett ovis, a csoportból egy kisfiút ismertünk korábbról, egyből összebarátkoztak és azóta csak együtt játszanak az oviban. Kislányom eddig nagyon jól nevelt volt, volt akarata, de észérvekkel meggyőzhető volt, nem volt hisztis, minden rendben volt vele. Mostanában viszont kifordult önmagából, ordítozik velünk otthon (férjemmel, velem), menj innen, tűnj innen, ha valamit nem kap meg, akkor levágja magát a földhöz, hisztizik, köpköd, leköp minket is mérgében. Elmodnta, hogy ezt a kisfiútól látta. rákérdeztem óvónéninél, aki ezt megerősítette, a kisfiú nagyon rossz az oviban (Ordít az óvónőkkel, mindenre ellent mond, rugdossa a dadust) és sajnos beleviszi az én lányomat a rosszba. Sokszor vannak együtt büntiben. Óvónőkre mondjuk mérges vagyok, mert ha én nem kérdezek rá, ők ezt nem mondják, pedig mindig meg szoktam kérdezni, amikor megyek érte, hogy minden rendben volt-e, és mindig csak annyit kiabáltak ki nekem a teremből, hogy igen. Nem szóltak, hogy gond lenne. Ti mit tennétek a helyemben? Kisfiúról annyit tudunk, hogy jó körülmények között laknak, csak a szülőket nem érdekli túlzottan, ovi után is van hogy babysitter megy rá vigyázni, náluk nem hiszem, hogy én tudnék elérni bármit is. Vigyem másik oviba a lányom? MEddig várjak, hogy rendeződjenek a dolgok? Az óvónők mit tudnak ebben nekem segíteni?
2011. jan. 25. 10:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Korábban bölcsis volt, ott semmi gond nem volt vele.
2011. jan. 25. 10:06
 2/6 anonim ***** válasza:

Az tuti nem megoldás hogy másik oviba viszed, és ha ott egy másik gyerek mást csinál amit utánoz a kislányod akkor onnan is kiveszed?


Mindenképpen otthon nem szabad hogy ezt csinálja.


Nekem unokaöcsém volt az egyik legrosszabb gyerek az oviban, persze a legrosszabb gyerekkel barátkozott. de az ovonök szerették mert ha eldurvult a helyzet akkor az unokaöcsémet elhívták onnan, lekötötték mással.


meg kellene talán kérni az ovonöket hogy ha úgy látják kiakad a gyereked akkor adjanak neki más játékot.


amire figyeljetek hogy a helytelen viselkedéssel ne tudjon semmit elérni. ha látja hogy ez a fajta hiszti müködik akkor elérte amit akart.

2011. jan. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Írtad,hogy észérvekkel meggyőzhető. Mondd el neki, hogy mennyire bánt hogy így viselkedik, ezzel fájdalmat okoz nektek. Kérd meg, hogy próbáljon meg jól viselkedni, bármennyire is nehéz.

Kitartás! Túl kell élni.

Szerintem megpróbálhatsz a bébiszitterrel beszélni, ha szülőket nem érdekli!

2011. jan. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az óvónő nálunk azt mondta az oviban előforduló problémákat ők oldják meg és nem számolnak be a szülőnek róla. Ugyanígy én se számolok be róla nekik, ha gondom van a fiammal, hanem itthon oldom meg. Úgyhogy lehet azért nem szóltak, mert nincs a lányoddal komoly probléma, úgy érzik tudják fegyelmezni. Vagy náluk ez a fegyelem, mert ez nem igényel energiát.

A mi csoportunkba most jött egy gyerek, aki hisztizett, hogy nem mos szappannal kezet, az anyukájának megmondta az óvónéni vagy megneveli vagy nem járhat oda, mert ez nem olyan csoport, itt a fegyelem, jó viselkedés alap követelmény, írassa be minicsoportba, ahol megtanítják viselkedni és elfogadható az efajta hiszti.(és ez az első ovis nap után volt) Úgyhogy óvó nénik sem állnak a helyzet magaslatán. Lehet érdemes lenne keresned egy ovit, ahol adnak a fegyelemre és nem tűrik a rugdosást, üvöltözést. Én mondjuk elképzelhetetlennek és elfogadhatatlannak tartom ezt.

Keress egy jó ovit, mert nem lesz ez jó.

illetve próbáld meg a lányod személyiségét erősíteni, hogy ne ilyen gyerekekhez csapódjon hozzá. Mert lesz ő még kamasz is és ennél durvább dolgokba is beránthatják.

2011. jan. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Sofiel válasza:
Én beszélgetnék vele, de nem olyankor, amikor épp előadja a műsorát, hanem amikor pl. sétálsz vele, vagy lefekvéskor, szóval amikor teljes a béke. Elmondanám neki, hogy olyan jó, amikor ilyen aranyos vagy, úgy szeretek ilyenkor veled lenni. És olyan rossz, hogy mostanában olyan sokszor viselkedsz olyan bután, amit azelőtt soha nem csináltál. Tudom, hogy a barátod mutatta neked ezeket, de ő is bután viselkedik ilyenkor, és ha nem hagyjátok abba, akkor meglátod, hogy egy idő után senki nem fog szívesen veletek lenni. Mert ilyenkor én sem vagyok veled szívesen. Nagyon szeretlek, de ilyenkor nincs kedvem veled lenni. Te például szeretnéd, ha leköpködnélek? - Valami ilyesmit. A következményeket mutatnám meg neki. Fontos, hogy beszélgetés legyen, és ne veszekedés. És hogy azt is mondd, hogy ilyenkor is szereted, de így akkor sem lehet viselkedni. (Én is meglepődtem, hogy mennyire fontos volt ez az információ a kisfiamnak /ő is kiscsoportos/, egyszer megkérdeztem tőle, hogy szerinted amikor mérges vagyok rád, akkor szeretlek? Egyből azt felelte, hogy nem... Mondtam neki, hogy dehogynem szeretlek, én mindig szeretlek, mindig. Amikor jó kisfiú vagy, akkor is szeretlek, meg amikor mérges vagyok, akkor is szeretlek stb. Azóta is egy csomószor elmondogatja csak úgy magától is, hogy "amikor rossz vagyok, akkor is szeretsz, amikor lelocsollak vízzel, akkor is szeretsz..." nagyon édes :) És persze így könnyebb nekem is határozottnak lennem, mert már nem érzem azt a fojtogató bűntudatot, hogy szabad-e olyan egyértelműen gátat szabnom neki. Én azt hiszem ezek a hisztik olyan tesztfélék is, hogy meddig mehetnek el, és hogy hol veszítik el a szeretetünket. És nagyon fontos, hogy arról meggyőződjenek, hogy azt soha nem veszítik el. Azt hiszem, innen lehet továbblépni, és ezt a bizalmat ráadásul újra és újra fel kell építeni, meg kell erősíteni, a különböző életkoroknak megfelelő új szituációkban. Néha úgy érzem, hogy talán mi alá is becsüljük ezt a bizonytalanságot, pedig az egész későbbi biztonságérzetüket alapozzák meg most...)
2011. jan. 26. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Hát tudod amikor valaki fel kerül oviba akkor találkozik idegen emberekkel és akkor átt veszi a szokásat!Ez a gyerekek gyakran csinálják!Hisz gondolj csak bele, hogy ha te el kerülnél másik helyre akkor te is máshogy viselkednél!!!De ezt idővel ki heverik hidd el a kamasz kor nehezebb

!!!

2011. jan. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!