Egy gyerekpszichológus mit tud kezdeni egy 2 éves kisfiúval?
És mennyibe kerül átlagosan egy alkalom? Akik hasonló gondokkal küzdöttek: Kb. mennyi ideig vitték a gyereküket? Hatásos volt?
Probléma: Kisfiam napi2x-3x hisztirohamot kap. Nem sima dackorszak... akár 45 percig is őrjöng, és semmi nem jó neki, semmi nem használ... Jó pár gyerekorvosnak védőnőnek elmondtam az egyes eseteinket, a többség gyerekpszichológust javasolt. Az őrjöngés abból áll, hogy nem tudom, mi a kiváltó ok, de először sír, de nem engedi, hogy hozzáérjek, majd ha mégis megpróbálom pl. lemosni az arcát, csapkod, rúg, karmol, csíp. Nem nyugszik meg semmitől sem, csak azt hajtogatja: nem, nem! Ha bemegyek nem jó, ha kimegyek nem jó, stb... Nagyon türelmes anyuka vagyok, családi gondok nincsenek....
Valaki volt már ilyen vagy hasonló helyzetben? Tényleg segített a pszichológus? Anyagilag nagyon rosszul állunk, tényleg, de már muszáj szakember segítségét igénybe vennem, már csak ebben bízom.
A pszichológus vagyok a másik kérdésből. :)
Valóban igaz, amit a korábbi válaszolók is elmondtak, hogy két éves gyerekkel nem igazán szoktak pszichoterápiát kezdeni, mert ott elsősorban a szülők kezében van a megoldás. Ezért inkább szülőkonzultációkat tartunk ilyen esetekben.
Jó javaslatnak tartom a figyelemelterelést, amit itt egy anyuka leírt. Valami olyan tevékenységbe kezdeni, ami érdekli a gyereket, amihez érdemesebb csatlakozni, mint folytatni a hisztit. És az is működni szokott, ha nem vesz róla tudomást a szülő, mert az ilyen viselkedés úgy marad meg, ha megerősítjük (eléri vele a gyerek, amit akar). De nagyon fontos, hogy ez tényleg soha ne tűnjön szeretet megvonásnak, de ezt itt valamelyik anyuka nagyon jól leírta.
Az ilyen viselkedésnek mindig egy célja van, a kisgyerek meg akarja szerezni az irányítást. De az az igazság, hogy neki sem jó, ha ő irányít, akkor érzi magát biztonságban, ha a szülőnél van a kontroll.
A család és a gyermek ismerete nélkül azonban ennél személyreszabottabb tanácsot nehéz adni. Amennyiben aggódik, és nem jut dűlőre, én is javaslom szakember felkeresését. A családsegítő szolgálat jó ötlet, de én inkább a területileg illetékes nevelési tanácsadót javasolnám (ahol az ellátás szintén ingyenes). Ha a kicsit nem is állnak neki majd vizsgálgatni, de alaposabban megismerkednek az önök helyzetével, és tanácsokat, javaslatokat tudnak tenni akár a konkrét helyzetekkel kapcsolatosan. Illetve elképzelhető, hogy azért egyszer-kétszer meg is nézik a gyerkőcöt, hogy rendben halad-e a fejlődése, és önt is meg tudják nyugtatni, hogy nincsen nagy baj vele. Ha pedig az egésszel annyit érnek el, hogy ön megnyugszik, és magabiztosan tud fellépni a kicsivel, akkor már megérte a dolog. Én így látom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!