Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek későn kezdett beszélni...

Akinek későn kezdett beszélni a kislánya/kisfia! Mennyire volt későn? Hány hónapos korában kezdett beszélni és mennyit, milyen szavakat?

Figyelt kérdés
Emiatt kérdezem: Rég nem látott barátnőm elhozta az enyémmel egykorú kislányát karácsonykor. Teljesen padlón vagyok azóta, mert vagy ő tud nagyon sokat, átlagon felett vagy azt enyém teljesen le van maradva.
2010. dec. 27. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
az én ismerösöm 3 éves korában szolalt meg elöször. azt hitték néma a gyerek :D. és amugy semmi baja nincs.
2010. dec. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mennyi idos a gyermeked?


A kisfiam most mult ket eves es nem igazan beszel.

En speciel nem aggodom miatta, mert tudom, hogy tudna beszelni, ha akarna. Mindent megert, adhatok neki utasitasokat (max nem fogad szot) kerhetek tole dolgokat, ha suttogok mellette, akkor is meghallja, amit akar.

Neha el is potyogtat nehany szot, van nehany (kb 10) amit rendszeresen hasznal. Egyetlen egyszer mar egy komplett mondat is elhagyta a szajat, ez 4 honapja volt, azota sem ismetelte meg.

Szoval en tudom, hogy nincs baja, egyszeruen nem akar beszelni. Gyanitom, hogy egyik naprol a masikra fog megeredni a nyelve.

Erdekes, hogy mozgasban, meretben, logikaban a korosztalya felett van, inkabb a 4 eveseknek megfelelo ahogy mozog (es meretben is lehagyja a kiscsoportosokat), de beszelni nem akar.

2010. dec. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálam a második nagyon későn kezdett el beszélni, úgy 26 hónapos korában, de azóta teljes mondatokban beszél és hihetetlen nagy szókinccsel.

A nagyobb 18 hónaposan már hibátlan mondatokban beszélt, még a gyerekorvos is ledöbbent rajta. (máig emlegeti)Úgyhogy ő meg nagyon előre volt.

De a kicsi sokkal okosabb és megfontoltabb, a nagy hebehurgya, kapkod, mint a beszédében.

2010. dec. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26 hós fiam kb két hete kezdett mondogatni dolgokat. 10 szónál többet nem használ.
2010. dec. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Nyelvzseni1 válasza:
67%
Az enyém nagyon korán kezdett beszélni, azóta sem hagyta abba. Szakkönyvek szerint 3évre fiuknál rendesen kell. De szerintem, egy ilyen fontos kérdésnél érdemes rászánni néhány órát, és elmenni szakemberhez. Nem a beszéd miatt, hanem ahogy mondod minden ért. A beszéd, és manuális képességek, mozgás nagy mértékben össze függ, aztán ha későn kezd beszélni, mikor fog tisztán? Nem gondolom, de ha kell valamit fejleszteni, akkor azt jobb minél előbb elkezdeni. Nem volt koraszülött?
2010. dec. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
20 hónapos a kislányom.
2010. dec. 28. 13:07
 7/8 anonim ***** válasza:
nekem nincs gyermekem, de én elégkésőn kezdtem el beszélni... 3évesen :)
2011. jan. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ugyanigy jartam en is. Amikor a baratnom elhozta a az en gyerekemmel egyidos kislanyat csak amultam es bamultam, hogy milyen jol beszel. 2 eves sem volt. Az enyem meg csak hablagyolt. aztan lassan elkezdett beszelni. Most 3 eves. Annyit mond....
2011. jan. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!