Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Meddig tart a dackorszak?...

Meddig tart a dackorszak? Normális hogy egy 3 evés nem tudna kezelni az indulatait?

Figyelt kérdés
Van egy kisfiam aki kezdetektől fogva nagyon kis önálló, akaratos gyerek. Ennek rendkívül sok előnye amúgy nagyon okos is. Babának nem volt könnyű eset aztán 1.5-2 evés kora között volt egy jó időszak amit imádtam. De mióta elmúlt 2 év 2 hónapos brutális. Ha valami nem úgy történt ahogy akarta vagy abba kellett valamit hagynia vagy elveztünk valamit üvöltött sikított hatalmas hisztiket csapott ez tartott nagyjából fel évig, akkor született a tesója kb. Most mar ezek a hosszú sírós uvoltesek nincsenek ellenben agresszívebb. Barmi nem tetszik kiabal, mondja hogy meg fog utni vagy rúgni, apját néha meg is üti vagy belemar kezébe pedig mi nem verjük őt. Kezdetek óta meg vannak húzva a határok neki , nincs elkapatva, brutális energiákat fektetek a nevelésébe és látom hogy ő sem szeret ilyen hirtelenharagu lenni, utána bocsánatot kér, de nem tudja az indulatait kezelni. Ez normális 3 evésen és el fog ez múlni És mégis mikor? :( Idegen helyen olyan mint a kisangyal...csak otthon hisztis. Amúgy mindenben nagyon impulzív az örömben a bánatban nagyon érzékeny lelkű is. Valaki mondjon nekem valami reménykeltő dolgot vagy akár tippet, rengeteg beszelünk vele így kéne kezelni ezeket, kapott mesekönyvet is ehhez ami segít ebben. De úgy felek nehogy ilyen maradjon.

okt. 18. 21:36
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Igen én is így csinálom ahogy leírtad csak mivel nem látok javulást és igen pont amit írsz, hogy bennünk ezt csírájában elfojtottá, nem mertem volna hisztizni, a mai napig nem merek anyukámnak nemet mondani és félek tőle... és nekem rengeteg negatív dolgom van emiatt, mármint ide tudom visszaeredeztetni onnan kezdve, hogy babának ha sírtam egyedül hagytak, hogy majd elalszom, odáig hogy minden nap rettegve mentem haza suliból, hogy miért fog anyám leszúrni, pedig nem vertek, fizikálisan bántottak mégis nagyon sok félelem volt és van bennem az anyukám kapcsán sajnos és mai napig nincs szerintem emiatt egészséges kapcsolatunk. Szóval én próbálom máshogy csinálni csak néha félek hogy mi van ha én még jobban elrontom majd a dolgokat vagy elkényeztetem. Nyilván nem egy vadállat mindenki imádja és a szűk családom kivéve senki sem tudja hogy milyen tud lenni XD Ez a biztonságos környezetben kijövő hiszti is rettentően igaz lehet, pont azon gondolkodtamn, hogy idén elmentünk nyaralóba, odaértünk és a változás kizökkentette nagyon hisztis lett, aztán megjöttek a szüleim és mint a kisangyal olyan volt egy hétig, majd ahogy egyre inkább elkezdte magát otthon érezni szépen visszatért a hisztike :D
tegnap 13:18
 22/22 anonim ***** válasza:
Ha azt megérted, és magadévá teszed azt a gondolatot, hogy a szülőnek NEM FELADATA megakadályozni a gyerek hisztijét (csak elhordozni a nehéz érzéseit), akkor sokkal könnyebb lesz. Mert amiben most van, életkori sajátosság, árral szemben akarsz pisilni, ha most javulást vársz. Javulás attól lesz, hogy ebben a korszakban megélhette ezeket az érzéseket (is) keretek között. És mikor túl van fejlődésben ezen a korszakon, utána fog látszani hogy jól csináltad, és akkor lesz javulás. A gyereknevelés hosszútávú befektetés, nem rövidtávon van eredmény.
tegnap 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!