Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy lehet az érzelmi kontroll...

Hogy lehet az érzelmi kontrollt fejleszteni?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 éves, ahogy meghallja, hogy valami meg van tiltva neki, dühkitörése lesz, magába harap, elkezd engem ütni, dobálja a játékokat stb.


Eddig lefogtam, határozottan mondtam, hogy hagyja abba. Persze sokat nem segített, őrjöngésbe váltott a dolog.


Úgy érzem eszköztelen vagyok.

Van valakinek bevált tippje?

Ha otthagyom az nem jó, mert leveri a tv-t meg kiüti az üveget a dobálózás kellős közepette. Megbeszélni nem lehet vele, mert elönti az ideg az agyát, nekem támad üt engem.


Kifogytam az ötletekből.



szept. 15. 10:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
52%

Igazabol soha nem kerult oda a sor h "nagyobb bajba keruljon" igy fogalmam sincsen mi lett volna az.

Szerintem inkabb a masodik h nem akarta tudni mi az a nagyobb baj. Boven eleg volt h baromi rondan neztem ra es egy eleg eroteljes de nagyon lehalkitott hangon mondtam h most bemegy es marad amig le nem nyugszik.

Mondjuk a ferjem is tart tolem ha ilyenkeppen nezek ra es beszelek vele. Akkor erdekes modon de fel van furva a polc a garazs tiszta es kivitte a szemetet is ! 🤣

Pedig isten bizony nem vertem meg soha egyiket sem.

szept. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
66%

Próbáld meg a "nem" et kihagyni a dologból.

Öcsinek ne nyúlj a fejéhez helyett. A lábát simogatjuk a babának.

Ne nyúlj az izéhez helyett, ezt a bigyót fogd meg, tartsd ügyesen.

Te vagy a felnőtt, légy találékony! Mindent lehet másképp mondani.

szept. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
51%

Az egészséges idegrendszerű gyerekekben van egy "félsz", ami segít életben maradniuk. A többiekben nincs, se te, se valami látványosan iesztő/gyilkos dolog nem hatna rájuk, nem tudnák kontrollálni magukat. A természetben az ilyen állatkölykök nem maradnak életben, természetes szelekció.. nálunk ilyen nincs. Ezt a félszt hívják a legtöbben tekintélynek. A nem egészséges idegrendszerűekben ilyen nincs, képesek hiszti miatt leesni a szakadék szélén, vagy veszélyes dolgokat csinálni és nekimenni felnőtteknek is. Tudom, hogy le leszek pontozva, de ez ösztönös reakció az egészségeseknél, nem kell, hogy tudja, milyen következménye lesz, egyszerűen csak el akarja kerülni, hogy rossz legyen neki, mert érzi. A többi tudhatja is, de nem érzi, csak magával törődik, elhatalmasodnak rajta a saját érzései, fejletlen valamilyen terület az agyában, nem képes gátat szabni. Nincs benne ilyen ösztön. Ez nem az anyuka sikere, és nem is a dühöngő szoba sikere, ahogy nem is a kérdésben szereplő anyuka, vagy más válaszolók szégyene.. Egyszerűen nekik olyan gyereket dobott a gép. Az is lehet, hogy valakinek csak "kicsit" működik alul az a terület az agyában, ők pl erősebb ingerekre reagálnak csak. Később, mikor nőnek, és az ösztönös, érzelmi reakciók helyét kezdi átvenni a logikai kontroll, akkor változhatnak jó irányba, ez olyan 8-10 éves korra szokott eljönni. Akinek nem megy, annak nem is fog elégséges lenni, 2-4 év, és jönni fog egy nagyon durva kamaszkor. A többieknek csak kicsit durva.


Sok mozgással, különböző ingerrel minél több agyi terület működését kell serkenteni, erre vannak a tornák, de igazából elég, ha rázúdítasz mindenféle mozgást és ingert(játszóház, kalandparkok, tornák, sportok, úszás, textúrák, illatok, ízek, ügyességi feladatok kicsiben és nagyban), felturbózod jóadag folsavval, halolajjal, d vitaminnal, meg kb mindennel, és várod a legjobbakat. Addig mert bírd ki valahogy, amíg betölti ezek mellett a 8 éves kort, addigra szoktak változni egy nagyot!

szept. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"A nem egészséges idegrendszerűekben ilyen nincs, képesek hiszti miatt leesni a szakadék szélén, vagy veszélyes dolgokat csinálni és nekimenni felnőtteknek is. Tudom, hogy le leszek pontozva, de ez ösztönös reakció az egészségeseknél, nem kell, hogy tudja, milyen következménye lesz, egyszerűen csak el akarja kerülni, hogy rossz legyen neki, mert érzi. "


9es válaszoló vagyok, teljesen egyetértek veled. Az idősebb fiam ilyen, simán kiszaladt volna akár a busz elé is, mert csak, ő éppen hisztizett. Konkrétan 3.5 éves koráig nem lehetett vele közlekedni az utcán. A hatalmas mozgásigénye ellenére babakocsiban kellett tolni 3 éves koráig különben neki kampó. A 2 éves öccse már most elkerül csomó veszélyes helyzetet, benne abszolút működnek a túlélési ösztönök. Köszönöm szépen, hogy végre valaki kimondja, ez nem az én szégyenem vagy sikerem, ők egyszerűen ilyennek születtek. A nagynak tényleg idegrendszeri éretlensége van, szenzoros, figyelemhiányos, csináljuk a tsmt-t és egyébként szerintem egy nagyon jó sportember lehet belőle. Ügyes, okos, dehát nem könnyű vele.

Egyébként én nem feltétlen voltam gyerekként önveszélyes, de minden hisztiben és veszekedésben elmentem a falig, ez kb felnőttként változott meg, iskolában olyan 5. osztályban kezdtem normálisan viselkedni.

szept. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!