Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy lehet az érzelmi kontroll...

Hogy lehet az érzelmi kontrollt fejleszteni?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 éves, ahogy meghallja, hogy valami meg van tiltva neki, dühkitörése lesz, magába harap, elkezd engem ütni, dobálja a játékokat stb.


Eddig lefogtam, határozottan mondtam, hogy hagyja abba. Persze sokat nem segített, őrjöngésbe váltott a dolog.


Úgy érzem eszköztelen vagyok.

Van valakinek bevált tippje?

Ha otthagyom az nem jó, mert leveri a tv-t meg kiüti az üveget a dobálózás kellős közepette. Megbeszélni nem lehet vele, mert elönti az ideg az agyát, nekem támad üt engem.


Kifogytam az ötletekből.



szept. 15. 10:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%

Eddig hogy kezeltétek a tiltásokat? Mi az, amit tiltasz neki? Ténylegesen veszélyes dolgokat, vagy inkább csak, ami neked komfortos?

A Beszélj úgy, hogy érdekelje, hallgasd úgy, hogy elmesélje c könyvet nagyon ajánlom.

szept. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%
Csak ott kell lenni mellette hogy ne tegyen kárt magában és ha igényli megölelni,ha nem kéri az ölelést azt sem kell erőltetni. Még szimplán nem tudja máshogy kifejezni az érzéseit,de a lefogás nem segít a dolgon. Vannak jó könyvek gyerekek számára pl. Dühös vagyok stb.
szept. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%

Ezekkel az ölelgetésekkel csak azt lehet elérni, hogy a fejetekre nő a gyerek, mert támogatva van a hülyesége. Igenis tudnia kell, hogy átlépett egy határt és a szülők is emberek, akiknél véges a türelem. Én otthagyom, vagy elzavarom gondolkodni, lehiggadni. Ha lenyugodtunk, megbeszéljük, miért voltunk dühösek mindketten. Felvilágosítom, hogy ostobán viselkedett. Ha nagyon durva a helyzet, megvonom a tévét pár napra, és ahhoz tartom is magam. Ha nyafog érte, emlekeztetem, hogy hogyan viselkedett a múltkor és meddig van bünti.

Felnőttként visszaemlékszem, én is tudtam ostobán viselkedni és teljesen jogos volt, ahogy büntettek érte.

Az ajnározós ölelgetős baromság semmi jóra nem vezet. Kis főnit neveltek csak vele.

szept. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

Nalunk volt duhongo szoba. (Igazabol egy ures szoba ami meg felujitas elott volt de raert mert majd a tesonak lesz vagy dolgozo...) benne egy matrac. Ha felhuzta magat be kellett mennie. Ha lenyugodott kijohetet. Akkor leultettem megbeszelni. Mit erzett mi volt a gond. Segitettem megfogalmazni az erzeseit. Neha szinekkel. A piros a magyon duhos a kek a nyugodt. Neha raneztem mi a helyzet.

Az elejen volt h orakig bent volt. Aztan ez csokkent. Lassan de 1 ev utan mar eleg volt neki 10-20 perc.

Most mar 4.be jar mar nincs szuksege ra. Kinotte ovi vegere.

szept. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Nekem.bevált hogy csak kivárom mellette a hisztit. 3 éves nem pedig egy nagy gyerek. Csak most vált gyerekké,de még kis gyerek aki nem tudja az érzéseket hogyan kell kezelni. Ezt is meg kell tanulni. Igen egyszerűbb bünti sarokba,szobába küldeni vagy ott hagyni,de ez egy időszak ahol türelem kell és nem nőtt a gyerek a fejemre,sőt egyre jobban kezelu a dühét.
szept. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%

A duhongo nem bunteto szoba. Hanem egy hely ahol biztonsagosan kiduhongheti magat. Vagyis nem tud osszetorni semmit nem tud kart tenni semmiben es senkiben.

Nincs razarva vagyis nem volt. Az ajto nyitva volt mindig egyszeruen az volt a szabaly h ha felhuzza magat akkor ida kell menni. Pont. Ha lenyugodott akkor beszelgetunk megolelem kap inni enni ha kell.


Ha nem nyugszik le akkor nem tudjuk atbeszelni a dolgokat. Egyszeruen nalunk ez valt be. Masnal mas technika gyereke valogatja.


De ha nekem esik es engem akar utni rugni harapni akkor az nem megoldas h alldogalok mellette es hagyom. Fene se akar kekzoldlila lenni csak mert eppen rajott az otperc a gyerekre.

szept. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%

"Nincs razarva vagyis nem volt. Az ajto nyitva volt mindig egyszeruen az volt a szabaly h ha felhuzza magat akkor ida kell menni. Pont. Ha lenyugodott akkor beszelgetunk megolelem kap inni enni ha kell." LOL, enyém tudod mikor ment volna be, ütne, ordítana tovább. Bevinném, kijönne.


"Csak ott kell lenni mellette hogy ne tegyen kárt magában és ha igényli megölelni" LOL, te szívesen lennél egy dühöngő gyerek mellett, szívesen néznéd hallgatnád ezt 1 méteres körzeten belül? Az ölelés ilyenkor mint halottnak a csók.


Kérdező, mozgasd le a gyereket minden nap 2 órán át a friss levegőn. Nálunk ezek a kitörések akkor csökkentek, amikor kertes házba költöztünk, az én gyerekem nem bírta a lakást. Óriási mozgásigénye van, pl malamutot se tartanál lakásban, csak a gyerekről nem lehet előre tudni, hogy milyet dob a gép. Plusz vidd el a szakszolgálathoz, nálunk megállapítottak szenzorosságot, idegrendszeri éretlenséget meg figyelemzavart is, erre vannak jó speckó foglalkozások. Én azt tanácsolom minél hamarabb lépjétek ezt meg, mert annál hamarabb terelődnek jó irányba a dolgok, mindenkinek jobb lesz úgy.

szept. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

Az enyem bement es maradt.

Tudod van az a nezes es hangnem amikor erzi ha nem teszi akkor nagyobb bajba kerul... Ezt mindharom nagyon gyorsan megtanulta. Sot a 22 eves nagy lanyom meg ma is behuzza a fuletfarkat ha latja h tullot a celon! 😁 Pedig soha nem utottem meg, es soha nem orditottam vele.


Nalunk a legtobb kitores pont h a lemozgatas eredmenyeken fellepo faradsag miatt volt. Vagyis faradt volt kiakadt valamin es tulporgott tulasagosan is. Duhonges utni vagni miazmas.


Szakszolgalat annyit mondott majd kinovi. 4.re ez lathato is h tenyleg egyre kevesebb es rovidebb a duhonges.

szept. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Tudod van az a nezes es hangnem amikor erzi ha nem teszi akkor nagyobb bajba kerul.." Pedig soha nem utottem meg, es soha nem orditottam vele."


Akkor neked van valami mágikus képességed, az én gyerekem nem marad bent. De mi az hogy még nagyobb bajba kerül? Egyszer azért csak megmutattad neki, mi az a még nagyobb baj, különben miért engedelmeskedne? Vagy csak saját magában is eleve van egy gát, hogy nem szeretné megtudni, mi az a még nagyobb baj. Ez az én gyerekemben nincs meg, ő elmegy a falig. Jobb híján én is csak várok, hogy abbahagyja, vagy megpróbálom valamivel kizökkenteni. De szerencsére már alig van ilyen, most 4.5 éves. Oké, hogy kicsi, de ő azért tudott olyan hisztiket, kitöréseket produkálni, amitől rendesen megijedtem.

szept. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
72%
9# azért akitől a 22 éves FELNOTT gyereke fel..na ez szerintem a durva kategoria
szept. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!