Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ismerős párnál down szindrómás...

Ismerős párnál down szindrómás gyerkőc született. Hogyan viselkednél, mit mondanál ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Elmentek minden vizsgálatra, de mégis valami minimális hiba csúszott be.

Régen, a gyerekek előtt nagyon joban voltunk, közös sütögetés, közös nyaralás stb. Miután a gyerekeinkről kiderült, hogy autisták, kaptunk pár nem épp kedves megjegyzést a genetikai selejt gyerekeinkre, akiket jobb lett volna kikapartatni... Na jó, átlagban ennél finomabban, de ezek azért megmaradtak. Elég magas lovon ültek. Nem is nagyon tartottuk utána a kapcsolatot, de most megkerestek és meghivtak magukhoz szombatra.

A férjem azt mondja, hogy mondjam meg nekik, hogy sem most sem később nem fogunk ráérni, ha eddig selejtesek voltunk, akkor most se lennénk jó társaság. Én viszont kicsit sajnálom őket. Valószínűleg nagyon nagy pofon volt ez nekik az élettől. Az apuka alsó hangon 30kg-ot fogyott és az anyuka is csak halvány utánzata önmagának. Én sem felejtettem el azt a rengeteg csúnya dolgot, amit mondtak, de valahogy mégis erősebb bennem az az érzes, hogy egy próbát azért megérne a szombat.


júl. 22. 13:13
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
89%
#8: innentől kezdve nem értem a kérdést, hogy "Hogyan viselkednél, mit mondanál ilyen helyzetben?", amikor Te mindent relativizálsz, minket győzködsz.
júl. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
90%

Nem mennék el.


És nagyon kiosztanám azt,aki rosszat mer mondani a beteg gyerekemre!


Amit meg is tettem már számtalanszor,mert nálunk is autista a gyerek.


Senki sem mondhat róla becsmérlő szavakat,akár rokon,akár szakember, akár orvos!

júl. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

A férjem a gyerekek születése előtt úgy nyilatkozott, hogy ő nem tudna sérült gyerekkel mit kezdeni, de ekkora ellenérzest azért nem mutatott. Minden vizsgálatra elmentem, ott minden rendben volt, aztán kicsit később kezdődtek a problémák. Most még próbálkozunk együtt, mert azt mondta nagyon szereti a gyerekeinket és nem tudja nélkülük elképzelni az életét. Aztán majd meglátjuk mi lesz, ha a cuki 5 évesből majd cuki 20-as lesz ugyanolyan 5 éves viselkedéssel.

A férjemet szerintem leginkább az bántja, hogy szemébe mondták azt, amit ő gondolt hasonló esetekben. Hangosan ugyan ilyeneket nem mondott, de a beszélgetéseink során azért kiderült, hogy bizony, ha közvetlenül a születesük után már tudta volna, hogy baj van, akkor megpróbált volna engem meggyőzni, hogy mondjunk le róluk.

Nem tudom, miért szeretnék átmenni hozzájuk. Már arra is gondoltam, hogy csak azt szeretném látni, hogy megváltozhat az emberek gondolkodása és ha nekik megy, akkor a férjemnek is fog.

A kérdést leginkább azért írtam ki, mert az egyetlen dolog amit pontosan tudok, hogy nem tudom elfogulatlanul szemlélni az egészet.

júl. 22. 16:46
 14/27 anonim ***** válasza:
82%

Ezt úgy hívják :Karma.


Én a férjeddel pacsizok. 2 sni-s gyermekem van, pontosan tudom milyenek az ilyen "barátok"

Nem. Egy pillanatig sem sajnálnám őket.

júl. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
A testvéremnek koraszülött lett az első fia, nem vészesen, de 33. hétre született. Az egyik barátnője borzasztóan beszélt vele, hogy ez az ő hibája, mert nem vigyázott magára stb. Ennek a lánynak egy évvel később szintén koraszülött gyereke született, de a huszonvalahanyadik hétre. Felkereste a tesómat, hogy tartsa már benne a lelket, míg a koraszülött osztályon vannak, de tesóm még emlékezett, hogy elhordta őt mindennek, ezért csak annyit válaszolt neki, hogy sajnálja, ami történt, de nem ér rá beszélgetni.
júl. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatnak jó lesz...
júl. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék el és a kapcsolatot sem tartanám velük. Amúgy a down szindrómás gyerekre annyi lenne a válaszom, hogy gratulálok, ugyanúgy mintha egészséges lenne. Attól nem lettek kevesebbek hogy ezt kapták az élettől, kénytelenek lesznek gondolkodás módot változtatni, mert a kezdet is nehéz de ami utána jön is.
júl. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
84%
Mondd nekik,hogy sajnálod ami velük történt,de te nem kívánod velük tartani a kapcsolatot. Kár lenne rájuk szórni amit régen tettek,így is van elég bajuk.
júl. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
32%
Hát én nem haragudnékrájuk, ha a kórházban hagynák. Tök érthető.
júl. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
46%
Én buddhista vagyok és megbocsátó. Én is elmennék, ha ők kezdeményeznék. Még az is lehet, hogy megkövetnek benneteket a viselkedésük miatt. De erre nem apellálnék, és nem utalgatnék erre, nem forszíroznám. De valami miatt megtaláltátok a közös hangot a gyerekek előtt. Lehetséges, hogy a közös gond újra összehoz benneteket. Ennyi év kihagyás után is. Én megadnám ezt az esélyt a Sorsnak. Nem lennék olyan kevély, hogy na, ha ti így viselkedtetek velünk, akkor most itt az alkalom, hogy visszaadjuk. Én elmennék...
aug. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!