Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ismerős párnál down szindrómás...

Ismerős párnál down szindrómás gyerkőc született. Hogyan viselkednél, mit mondanál ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Elmentek minden vizsgálatra, de mégis valami minimális hiba csúszott be.

Régen, a gyerekek előtt nagyon joban voltunk, közös sütögetés, közös nyaralás stb. Miután a gyerekeinkről kiderült, hogy autisták, kaptunk pár nem épp kedves megjegyzést a genetikai selejt gyerekeinkre, akiket jobb lett volna kikapartatni... Na jó, átlagban ennél finomabban, de ezek azért megmaradtak. Elég magas lovon ültek. Nem is nagyon tartottuk utána a kapcsolatot, de most megkerestek és meghivtak magukhoz szombatra.

A férjem azt mondja, hogy mondjam meg nekik, hogy sem most sem később nem fogunk ráérni, ha eddig selejtesek voltunk, akkor most se lennénk jó társaság. Én viszont kicsit sajnálom őket. Valószínűleg nagyon nagy pofon volt ez nekik az élettől. Az apuka alsó hangon 30kg-ot fogyott és az anyuka is csak halvány utánzata önmagának. Én sem felejtettem el azt a rengeteg csúnya dolgot, amit mondtak, de valahogy mégis erősebb bennem az az érzes, hogy egy próbát azért megérne a szombat.


júl. 22. 13:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg ilyet mondtak vagy érzetettek amit leírtál akkor már ismerőseim se lennének nem hogy reagáljak bármit erre.
júl. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
miután leszoltak az en gyerekemet biztosan nem lennenek az ismeroseim se
júl. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem odamenni sajnálkozni ugyanolyan gáz mint amit ők csináltak.
júl. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem mennék, ha ilyet mondtak volna a gyerekeimre. Azt sem értem egyáltalán minek hívtak titeket?
júl. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy ezt mondom, de nekem is az a véleményem, hogy fel sem merülne az előzmények után, hogy elmenjek. Egyből, nyíltan a meghíváskor meg is mondtam volna. Még csak az ő problémájukat sem említettem volna meg, csak azt, hogy amiket anno a gyerekeimre mondtak, az az én szememben nem évül el.
júl. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Miért mentek házhoz a lóf*szért?


Egy dolog, hogy Te megbocsájtasz, sajnálod őket, de se a férjednek, se a gyerekeidnek nem kell ugyanígy érezniük.

júl. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Ferjeddel ertek egyet. Menjenek a jo budos francba. Visszanyalt a fagyi, a gyerekuket sajnalom, hogy ilyen szulei vannak. Neked sem a szuloket kellene, hatha igy tanulnak egy kis empatiat. Habar ketlem.
júl. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Ennyi bajjal gyakorlatilag a férjem komplett családjára is ugyanúgy megsértődhetnék, mert anyósom is mondott, olyat, hogy jobb lett volna, ha halva születik és mindezt 3 éves gyerek előtt, mert akkor kapott diagnózist. Nála azt mondja a férjem, hogy meg kell bocsátjani, mert annyira megviselte... A férjem bátyja a mai napig azt tartaná jó ötletnek, ha lemondanánk róluk. Sőt igazából a férjem sem volt túl jó véleménnyel a kerekesszékes, nagyothalló munkatársáról. Volt pár durva poénja a rovására tehát ha úgy nézzük, nálunk is visszanyalt a fagyi.
júl. 22. 15:19
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szép kis bagázs vagytok, gratulálok!
júl. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
90%

Anyosnak se bocsatanam meg ezt. Sot senkinek, aki ilyet mond.

Mondom ezt ugy, hogy nekunk is benne volt a pakliban a beteg baba, es elvetettuk volna, ha ugy alakul. De ilyet mondani egy elo, lelegzo, mar megszuletett babara, plane a gyerek elott, mint nalatok..azert az mas teszta.

júl. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!