Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 7 éves gyerek nem fogja fel...

7 éves gyerek nem fogja fel amit mondunk?

Figyelt kérdés

1 éve küzdés hogy bármiert szólok csak hisztizik ,ha segíteni szeretnék csak hisztizik hogy ő jobban tudja. Ha fel kéne öltözni hisztizik hogy segítsek.

Nincs olyan nap hogy ne ölnénk egymást. Sajnos már én se bírom idegekkel. A szél szó nem segít, az üvöltés nem segít ,a verés ....

Mit lehet tenni hogy normális legyen és együtt tudják élni vele?


júl. 18. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Az enyém is ilyen, van valami idegrendszeri gondja, ahogy látom normális 7 éves nem ilyen.
júl. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Le leszek pontozva de azért leírom, és kezdesz az infoval amit szeretnél, belátásod szerint.


Vannak nagyon jó online tanfolyamok, ahol megérted, hogy a gyerek viselkedése mögött mi van. Ez neki se jó. Csak neki még annyi eszköze, tudatossága és érett idegrendszere sincs, mint egy felnőttnek.

Ami baj, hogy legtöbbünk nem tudatosan, hanem a szüleink által adott mintákon keresztül működik. És régebben még kevésbé volt tudatosság a gyereknevelésben. Ment a pofon vagy a szobafogság, ha hiszti volt. Ami csak elnyomta a tüneteket. Volt gyerek aki beletört a rendszerbe, volt akit nem hatotta meg és ismétlődtek a dolgok.

Ha nincsenek eszközeid - és leírásod alapján nincsenek -, akkor ezeket neked is meg kell tanulni. Nem jön magától attól, hogy szülő lettél. Nincs ösztön. Szülői minták vannak. Ezeket csak tudással és tudatossággal lehet felülírni, ha nem jók.


Én személy szerint a pozitív fegyelmezés eszköztárát ajánlom neked. Képes-Végh Júlia remek online kurzusokat tart.

De ezen kívül pl az együttérző nevelés kurzusai is jók, amik az erőszakmentes kommunikációra építenek.

Ajánlom, hogy nézz ezeknek utána. Itt 3 bekezdésben senki nem fog neked olyat mondani amitől javulna a helyzetetek.


Emellett amit az 1-es mondott, utánajárnék, hogy nincs e PLUSZban idegrendszeri értetlenség a háttérben.

júl. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Sokan a gyerek i degrendszerében keresik a megoldást, de a szülőnek elsősorban magán kellene elgondolkodnia. Te vagy a gyerek elsődleges gondozója, példaképe. Te hogyan kezeled a stresszhelyzeteidet? Van elég tekintélyed a családban, vagy te vagy mindenki lábtörlője? Te is idegeskedsz, ha nem sikerül valami?
júl. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Sajnos az én gyermekem is ilyen.

Bár ő sni-s. Figyelem és viselkedés zavaros.

Amit a kettes írt, szerintem jó lehet. Én biztos utána nézek.

A hármas válaszolónak: két gyermekem van. Ami az egyiknél működött,az a másiknál már nem...

júl. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim közül csak a középső hasonlít rám. A másik kettő szögegyenest az ellentétem és pokoli nehéz őket nevelni. Az ilyen típusú embereket általában kerülni szoktam az életben, egyszerűen irritálnak.
júl. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

off.

5: akkor ez jó kis élet-feladat ;)

júl. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

Nekem is van egy 7 évesem. Ő nem hisztizik. Ő csinálja tovább, majd mikor 20 centire az arcától szólok rá, nagy duzzogva abbahagyja.

Kissé makacs kislány...


A másikra 7 éves korában alig kellett szólni, feleennyire se volt nehéz vele.

júl. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
14%
Ezek tipikus példái annak,mennyit érnek a modern "nevelési"módszerek.
júl. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!