10 éves gyereknél a 89-es IQ milyen értéknek számít?
Egy 10 éves gyerek esetében az 89-es IQ érték átlagosnak tekinthető. Az IQ skála közepén, az átlag érték 100. Tehát az 89-es érték kissé az átlag alatt van, de még mindig normálisnak tekinthető.
Az IQ tesztek az életkor és a tapasztalat növekedésével változnak. Egy 10 éves gyerek átlagosnak számító 89-es IQ-ja felnőttként változhat. Ha valaki fejlődik és tanul az élete során, az IQ-ja is növekedhet.
A kilenc évesek átlagának felel meg. Kérdés milyen adottságú, milyen környezetű gyerek. Ha gyenge képességű, vagy sokat volt kórházban, betegeskedett, akkor önmagához képest akár csúcsteljesítmény is lehet.
Több infó kell, hogy erre érdemben válaszolni lehessen.
Az a baj, hogy változik a dolog, mert 2 napra rá 72 volt (bizottságnál), ez meg az eddigiek alatt van bőven. Kedvesek voltak, mert azt mondták, hogy akkor inkább a vitt adatokat veszik alapul.
Az iskolában nem kap fejlesztést, mert ugyan jár neki, de nincs szakember, magánba meg csak heti 2* tudjuk vinni az ajanlott 5 helyett.
Az én fiamnak is pontosan ennyit mértek. Hol vették fel a tesztet?
Nekünk a Pedagógiai Szakszolgálatnál, és el voltak ájulva, hogy milyen okos. Hát, én nem voltam elájulva, tekintve, hogy mi mindig azt tanultuk, hogy 100-astól normális. Az én Raven-tesztem 125, a férjemé 130.
Na, de ők nem a Raven-tesztet vették fel!
Én bent voltam, ez nem a klasszikus IQ-teszt, hanem egy komplex képességfelmérő teszt. Nálunk felolvasta a nő a kérdéseket, a gyereknek kapásból kellett rá válaszolni, és nem is lehetett rá visszatérni, és hiába kérte a gyerek, hogy ismételje meg, azt sem lehetett. A klasszikus IQ-tesztnél többször elolvashatod, vissza is térhetsz rá. Tudom, hogy van idő korlát ott is, de azért a 100 szerintem simán teljesíthető. Én látom a gyerekemen, annyira nem hülye. Ráadásul egy adhd-s gyereknek a figyelemzavar eléggé lerontja a teljesítményét.
Én a gyermekpszichiátrián felvetettem újra, ott 100 lett, szóval engem megnyugtattak, hogy a gyerekem teljesen normális. Kétségtelen, hogy ez azért nem olyan kiemelkedő, de ha szorgalmas, akár még diplomája is lehet. Az enyém sajnos nem szorgalmas, de ez van. Nem a világ vége.
Amúgy a Szakszolgálatnál 80 alatt enyhe szellemi fogyatékosnak titulálják őket, 60 alatt írják ki a speciális sulit. 89 náluk belefér a normálisba.
6-osnak: heti 2-öt szoktak mindenhol biztosítani. Már ha van szakember. De ha van is, olyan is. Hozzánk járt ki gyógypedagógus, nem csináltak semmit. Másikkal meg ugyanazokat a feladatokat, mint óvodában. Ennyi idős gyerekkel már nem nagyon tudnak mit kezdeni, ráadásul a figyelemzavar nagyon nehezen fejleszthető. Szóval semmiről nem maradtatok le.
Tanulásmódszertan kéne neki, hogy saját maga ismerje fel, hol van elakadása, és aszerint próbáljon korrigálni. Az a baj, hogy ehhez nagyon motivált gyerek kell. Nekem mindkét gyerekem adhd-s. A lányom kialakította magának a megküzdési stratégiáit, elég jó tanuló. A fiam sajnos feladta.
Speciális iskolába jár, ott sincs szakember, mert mire megszárad a tinta a szerződésen, már fel is mondanak. ☹️
Járunk logopédushoz heti 1* (minimum 3 kellene), 1* pedig gyógypedagógushoz, + komplex szenzomotoros fejlesztésre (2×1,5 óra). Többet sajnos nem tudunk megoldani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!