4 éves gyereket a védőnő státusz vizsgálaton a pedagógiai szakszolgálathoz javasolta elvinni. Mi történik, ha mégsem lesz vizsgálat?
Én mindig le vagyok döbbenve, hogy elvileg szakemberek autizmus diagnosztizálására a Szakszolgálatot javasolják. Teljesen alkalmatlanok az ilyen típusú problémák kiszűrésére.
Vidd el magánúton, lehetőleg autizmusra szakosodott orvoshoz vagy intézménybe. Ha kukacoskodik, mondd azt, hogy ez volt a gyorsabb. Ugyanis a szakszolgálathoz évek, mire bejuttok. Amúgy sajnos magánúton sem sokkal rövidebb, de legalább erre lehet fogni.
A Szakszolgálat közoktatási intézmény. A gyermekpszichiária meg orvosi intézmény. Persze az ilyen típusú problémák valahol mindkét területet érintik, de jobb azért a közoktatást kihagyni a buliból, ha lehet. Az orvosi szakvéleményt nem is kell bemutatnod az iskolában. Ezen itt mindig felhördül a tömeg, de én továbbra is azt mondom, ha egy iskolában megtudják, hogy ne adj isten autista egy gyerek, nem nagyon fogod tudni beiskolázni. Nyilván ha nagyon erősen érintett, akkor nem nagyon lesz választásod, de egy magasan funkcionáló autizmus diagnózist nem feltétlenül kötnék az iskola/óvoda orrára.
Persze remélem nálatok nem áll fenn ilyesmi, mégis miért mondta? Azért ezt nem lehet 10 perc alatt kiszűrni.
6-os vagyok, egyébként miért pontoztatok le?
11 éve benne vagyok ebben, és nem működik jól a rendszer.
Mindig megkapom, hogy inkább a szakembereknek hisztek, mint a neten egy random idegennek, de akkor miért kell megkérdezni?
Magyarországon az oktatási rendszer már összeomlott, csak a jól kereső férjek tartják össze.
Semmi segítséget nem kapnak még a neurotipikus gyerekek sem, nemhogy a problémásak. Nem kell állami intézménybe vinni a gyereket kivizsgáltatni. A világon semmi értelme.
Alkalmatlanok arra, hogy bármi segítséget nyújtsanak a gyereknek, ellenben ha leírják, hogy problémát találtak, nem fogod tudni beiskolázni.
Nem kell elhinni amúgy, vigyétek, aztán pár év múlva mondjátok el a tapasztalataitokat.
Szerintem azért, mert közoktatási intézményt írtál, mikor oktatásügyi.. :)
Egyébként minden másban igazad van. Én is ezt szoktam írni, de az egymis anyukák sorra lepontoznak, illetve szerintem még azok is, akik nem merik bevallani maguknak sem, hogy tönkretették a gyereket a papírjával.
Abban igazad lehet, hogy az egymis anyukák lepontozzák az ilyen válaszokat, mert fáj nekik az igazság.
Persze értem én, hogy van olyan eset, amikor csak az EGYMI a megoldás, egy mély állapotban lévő autista gyereket nem lehet integrálni.
Viszont ha nem az iskola kötelez rá, hogy vidd el, semmi esetre sem szabad megtenni, mert elástad a gyereket vele.
Nekem óvodában nagyon komoly volt a gyerekem. Az óvónők kijelentették, hogy egész biztos autista, és fejleszthetetlen, nem fogom tudni normál iskolába adni. Egyébként gyermekpszichiátrián nem erősítették meg az autizmus gyanúját, bár azt mondták vannak tünetei, később tudnak majd pontos diagnózist adni. Ennek ellenére én elmentem megnézni az osztályt a magasan funkcionáló autistáknak. Az egy elfekvő. Egész nap rajzolgatnak és énekelgetnek a gyerekekkel. És háromszor rákérdeztem, nem akart válaszolni az osztályfőnök, hogy mi fog állni a bizonyítványban. A végén csak kinyögte, hogy 6 elemi 9 év után. Aha, köszi szépen. Amúgy ő maga is elismerte, hogy nem egy sikertörténet. Legvégső esetben vidd oda a gyereket. Volt ismerősöm, aki inkább azt mondta, hogy felmond a munkahelyén és otthon tanítja a gyereket, még azzal is jobban járnak. Már aki persze anyagilag megteheti.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!