Hogyan zajlik a pedagógiai szakszolgálaton egy vizsgálat?
Attól függ, miért kell menni.
Egy jótanács: azt írd alá, hogy bent akarsz lenni a vizsgálaton.
Csak azt tudom leírni, hogy nálunk hogy zajlik, de ez életerő lehet valamennyire. Meg persze függ attól is, mekkora a gyerek. Két részből áll, egy pszichológus és egy gyógypedagógus külön külön vizsgál, az elején felvesznek egy anamnézist, ilyen kérdésekkel, hogy hanyadik hétre született, volt-e komplikáció, cumizott-e, mikor ült fel, mikor kezdett beszélni, stb. Meg szokták kérdezni a gyerektől, hogy bemegy-e egyedül a vizsgálatra, ha nem akar, természetesen apa/anya bemehet vele, de ez is része, hogy leválasztható-e a szülőről.
A pszichológus egy korának megfelelő IQ tesztet vesz fel vele, a gyógypedagógus pedig az írás, olvasás és matematikai készségeit vizsgálja, nyilván ezt is korának megfelelően. Teljesen más ez egy 3 évesnél és egy 12 évesnél. A két vizsgálat között szoktunk hagyni egy kis szünetet akkor is, ha amúgy nem kéne várni a másik szakemberre, mert általában eléggé elfáradnak a gyerekek, ilyenkor lehet enni inni is egyet, érdemes vinni valamit, mert sok idő, mire végeztek.
Nálunk utána rögtön van egy szóbeli visszajelzés a szülőnek, és 1-2 héten belül kiküldjük a szakértői véleményt, 14 napon belül még jelezheti a szülő, ha nem ért vele egyet, utána kapja meg a saját példányát a gyerek intézménye is. Ha SNI-gyanús, akkor nincs járási szintén szakértői vélemény, hanem továbbítjuk a megyei szakértői bizottságnak, ott majd lesz egy újabb vizsgálat, és ott adnak szakértői véleményt.
Látatlanban, nagy vonalakban ennyi, de mondom, megyénként, és tagintézményenként elég változó lehet, hogy hogyan zajlik pontosan a vizsgálat, persze ugyanazt nézik mindenhol, de életerő gyakorlatok lehetnek.
"életerő lehet valamennyire"
Mármint eltérő
3assal egyetértek ezt a részt leszámítva:
A pszichológus egy korának megfelelő IQ tesztet vesz fel vele, a gyógypedagógus pedig az írás, olvasás és matematikai készségeit vizsgálja, nyilván ezt is korának megfelelően. Teljesen más ez egy 3 évesnél és egy 12 évesnél. A két vizsgálat között szoktunk hagyni egy kis szünetet akkor is, ha amúgy nem kéne várni a másik szakemberre, mert általában eléggé elfáradnak a gyerekek, ilyenkor lehet enni inni is egyet, érdemes vinni valamit, mert sok idő, mire végeztek.
Na nálunk egyszer nem volt ilyen, pedig 5 éve járunk. Amíg velem beszélnek, a gyerekkel háttérben matat egy gyógyped/pszichológus, mikor ki, megkéri, hogy játsszon, és általában kirakós van nála, öltöztetős, vagy egyszerűen fog egy másik pónit.
Sziasztok! Kérdésem lenne, vizsgálatra van időpont, de nem szeretném,ha egy gyógypedagógus vizsgálná a gyermekem, több okom is van rá ,hogy miért nem!!!!!
Kérdésem kérvényezhetem,hogy más gyógypedagógus vizsgálja?
Utolsó, mi is ebben voltunk(én sem akartam visszamenni ahhoz a szakszolgálatoshoz, aki már azelőtt rossz véleménnyel volt, mielőtt felmérte volna és nem vette figyelembe a gyerek pszichiáteri papírjait sem..)
Nem lehet ilyet kérni, max jelezheted, hogyha lehet, inkább mást szetetnèl.. nekünk nem engedték, azt mondták, ha nem tetszik, tudunk perelni, nem muszáj egyetérteni.
Szóval én változtattam lakcímet, hogy máshoz tartozzunk, oda csak nem követ:)
Undorító volt az a nő és borzalmas volt a szakmájában. Nem tudta az SNI-BTMN különbségeket, nem volt képben kisgimis felvételi eljárással, nem nézte meg a dolgozatait, rajzversenyes és más versenyes papírjait, se füzetvezetés, se könyvei, figyelmen kívül hagyta, hogy az általuk küldött fejlesztő kiemelte a gyerek elkéoesztő figyelmét, hogy ugyanezt megtette a tanárnője is leírva mindkettő és a pazichiáteri papíron az állt nincs figyelemzavara.
Azért, mert abban az új helyzetben(le volt kezelve, mondta is a gyerekem, hogy úgy beszélt vele, mintha buta lenne) nem volt hajlandó elég kört rajzolni, mikor már rajzolt neki fát meg családot. Egy másodikosnak nem nézte meg a dolgait és amikor elétoltam, azt mondta ez mind nem számít, mert a rajzosnál “látszott, hogy nem tud koncentrálni elég ideig”.. megmutattam a rajzversenyes rajzát, ja az nem számít, az az iskolai, az ő tesztjük nem téved és ne küzdjek ellene ez nem bélyeg(a gyerek úgy volt kitűnő, hogy nem kapott segítséget soha és csak ötöse volt egész évben…anyád.
Fú, traumatizált egy életre, mennyire undorító emberek dönthetnek mások jelenéről és jövőjéről.
Lakcímváltással meg tudsz talán szabadulni tőle!
A figyelemproblémát/nem együttműködést nálunk szorongás váltotta ki amúgy, néha előfordul, de biztos közegben tök oké, szinte mindenkivel. Azt nem bírja, ha lekezelőek vele, az is kiváltja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!