Hogy segíthetnék az 5 éves fiamnak?
Figyelt kérdés
Tavaly májusban született a kisebb. Egy ideig utána otthon volt, hogy ne érezze azt,hogy lepasszoljuk az oviba a kicsi miatt. Nem is volt semmi, aztán egy idő után elkezdte rágni a kezét. Más jele nem volt, talán a feltekenysegnek meg ennek az új helyzetnek ,hogy nehéz neki megbirkozni ezzel. Utána elmaradt a kezragas, nem volt semmi baj. Mostanában megint rágja, és amikor azt hiszi nem látom, csapkpdja az öccsét, konkrétan megutni nem szokta, csak mintha pofozna. Elkezdett nagyon csúnyán beszélni velem, próbálom neki normálisan elmagyarazni ,hogy ez ilyenkor nagyon rosszul esik. Amúgy meg szeretget, puszilgat, az öccsét is, nem mindig utogeti mikor nem lát hanem sokszor eljatszanak, puszilgatja öt is.2022. szept. 28. 08:18
1/10 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy mikor raszolok hogy ne utogesse, mert őt sem szoktuk akkor elkezd magának pofonokat adni. Látszik rajta, hogy tisztára bevan feszülve.
2022. szept. 28. 08:24
2/10 A kérdező kommentje:
Amikor beszélgetünk róla, azt mondja nem tudja miért csinálja.
2022. szept. 28. 08:26
3/10 anonim válasza:
Van kettesben toltott idotok minden nap? Ha csak 10perc, az is sokat szamit.
5/10 anonim válasza:
Szegény, még ő is nagyon kicsi. Nem írtad, mennyi időt töltesz csak vele, a testvére nélkül. Elsősorban azt javasolnám, hogy minden nap legyen ilyen. Szeretgesd sokat, vedd az öledbe, mondd el neki sokszor, hogy ő is kicsi, és nagyon büszke vagy rá, amiért már sok mindent meg tud csinálni, amit a kistesó nem. A közös időben hadd válasszon ő játékot, elfoglaltságot. Időnként passzoljátok le a kicsit, és legyetek csak vele. Sok helyen vannak mindenféle programok kicsiknek.
6/10 anonim válasza:
5 évesen azért annyira már nem kicsi! Én is beszélnék pszichológussal.
7/10 anonim válasza:
A legfontosabb, hogy sok időt tölts csak vele. Ha lehet, minél többet legyetek a szabadban, mozogjon sokat. Az én 3 éves lányom is ha látja, hogy vmiért nem tudok vele foglalkozni, hajlamos, hogy bántsa az öccsét, rosszalkodik, kiabál. Ez inkább figyelem felkeltés, hogy szüksége van rád.
8/10 anonim válasza:
Dehogynem kicsi! Tavaly májusban pedig még kisebb volt, és nem írta a kérdező, hogy pontosan mikor, csak hogy "egy idő után".
Egy testvérféltékenységtől szenvedő gyereknek nem pszichológus kell, hanem az anyukája, meg kiemelt figyelem.
Persze én nem vagyok pszichológus, de evvel a módszerrel nekünk sikerült megoldani ugyanezt a problémát kb. ugyanekkora gyerekkel, pedig itt is durva volt időnként.
9/10 anonim válasza:
Fontos, hogy minden nap legyen egy kis idő (minimum fél óra), amikor csak a naggyal foglalkozol. Pl. amikor apuka hazaér, lerakodik, és bemegy a kicsihez. Erről beszélj a fiadnak is, hogy erre az időre számíthat, erre készülhet lélekben.
10/10 anonim válasza:
"mikor raszolok hogy ne utogesse, mert őt sem szoktuk akkor elkezd magának pofonokat adni" Itt is gond van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!