Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Vannak itt olyan szülők,akinek...

Vannak itt olyan szülők,akinek a gyereke extrém hisztis volt?2-3 éves korában,de kinőtte?Olyanokért hiszti,hogy nem tud valamit pl kibontani vagy nem ér el valamit a polcon,nem szól hanem azonnal kitör a hiszti. Ha valami nem úgy van,ahogy akarja.

Figyelt kérdés

2020. okt. 14. 21:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

De van olyan, hogy extrém hisztis gyerek. Az én fiam olyan volt.

Én 3 évesen elvittem kivizsgáltatni, és kb. azt mondta a pszichiáter, hogy én vagyok az oka, mert hisztivel bármit elér. Mondtam neki, hogy én próbálok következetes lenni, de nem túlzok, volt, hogy 3 napig hisztizett valamiért. Időnként beadtam a derekam, mert már nem bírtam. Hát, oké, én beletörődtem, hogy sz. anya vagyok. Ez van. Ebben természetesen az édes jó anyukám is folyamatosan megerősített.

Olyanokat csinált pl. hogy meglátott egy játékot a boltban, vedd meg. Nem vettem meg. Egy hétig bőgött otthon érte, semmivel nem tudtam kizökkenteni. Aztán 1 hónap múlva elmentünk afelé a bolt felé, és eszébe jutott, kezdte elölről.

Meg elmentünk a családi napra, ott volt a lufibohóc. Ő nem kér lufit. Hazamentünk, eszébe jutott, hogy mégis kér lufit, menjünk vissza. Mondtam neki, hogy már vége a rendezvénynek, a bohóc már hazament. Egy hétig ment otthon a balhé a lufibohóc miatt.

Új ruhát, új cipőt, tiszta ágyneműt nem lehetett neki adni. Boltba, étterembe, sehova nem mentem vele egy idő után, mert mindenért kiakadt.

Aztán középső csoportos korában behívtak az oviba, hogy vigyem már el kivizsgáltatni. Mondtam nekik, megtörtént, alkalmatlan anya vagyok, bocsi. Csak néztek az óvónők, és mondták, hogy szerintük más van a háttérben, mert a gyerek teljességgel fejleszthetetlen. Semmit nem csinál meg amit kérnek, semmilyen foglalkozáson nem vesz részt. Könnyen felmérgesedik, akkor agresszív. Konkrétan a szemembe mondták, hogy szerintük autista. Mindenesetre az óvodavezető teljesen kiakadt, amikor azt hallotta, hogy a pszichiáter szerint ez nevelési hiba. Ők ismernek néhány fogást, de a gyerekemnél egyik sem jött be.

Én elvittem ismét kivizsgáltatni sokadszor sok helyre, sok orvos látta, némelyik azt mondta autista, némelyik azt, hogy nem az. Mivel olyan határeset, én nem kértem róla diagnózist, maradt az adhd. Én nem mondom, hogy nem követtem el hibákat. De neurotipikus gyereket könnyű nevelni, próbálj meg egy másfélét, hát, az nem könnyű. MEg azért senkinek nincsenek kötélből az idegei. Teljesen más szabályok vonatkoznak rájuk, és amíg nem tudod, hogy gondja van, addig nem is tudod ezeket alkalmazni.

Most 10 éves, időnként még most is hisztizik, de már egészen közel áll a többi korabeli gyerek viselkedéséhez.

Én nem azt mondom ezzel, hogy a te gyerekednek is van valami gondja, csak azt akartam mondani, hogy van olyan, hogy extrém hisztis gyerek. És nem nevelési hiba, de is hagyd, hogy ezt mondják rád.

2020. okt. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

11 es,köszönöm,igen nálunk is van valami,csak nem még nem derült ki mi,de több autisztikus vonása van.A kisfiad beszélni időben kezdett?

2020. okt. 17. 18:25
 13/17 anonim ***** válasza:
87%
Osztom a 11-es véleményét, nálunk is kiderült a "nincs annak a gyereknek semmi baja, csak a sz@r anyja" történetről, hogy autizmus...
2020. okt. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

11-es vagyok, megkésett beszédfejlődés volt nálunk. Kb. 3 éves koráig csak pár szót mondott. Beszédértési zavarra diagnosztizálták először, mellé társul egy kis figyelemzavar, meg persze vannak autisztikus vonásai. Igazából mindannyiunknak vannak autisztikus tünetei, csak kinek több, kinek kevesebb. Pszichiáteren múlik, hogy hol húzza meg a határt. De persze, ha súlyos, akkor egyértelmű.

Neki a mai napig heti 4 óra logopédia van kiírva, de elég nagy csalódás volt ez nekem, mert nem nagyon tudják, hogy mit kezdjenek vele. Na, meg persze heti 4 óra? A mesében. Jelenleg heti 30 percet foglalkozik vele egy idős bácsi, akit nyugdíjból rángattak vissza, és annyit csinálnak, hogy elolvassák a napi olvasmányt. De azt mondta neki a bácsi, hogy nem érti neki mi lenne itt a dolga, a gyerek tud olvasni. Szép.

Hosszabb szövegeket nehezen tanul meg, tavaly kitűnő tanuló volt, most nem indultunk jól, mindenből 4, de én ezzel még elvagyok, csak félek, hogy felsőben pl. hogy fog történelmet tanulni.

2020. okt. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. Az èn gyerekem nagymozgàsokat extrèm koràn kezdte, finommotorikàja nagyon le van/volt maradva. Beszèdet àtlagos időben kezdte, szòkincse hamar fejlődött ès szivesen, magabiztosan kommunikàl. Az èlőzenèt, ènekszòt nem mindig tűri el, jatszòcsoportokbòl mindig ki kellett hozni, ha èneklèsre került sor. Pàr èvig nem viselte el, ha bàrki bejött a hàzunkba. Mindig mi mentünk màsokhoz, villanyòra leolvasàst stb. vègigüvöltötte.

Nàla a türelem ès az elfogadàs volt az egyetlen jàrhatò ùt.

2020. okt. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is ilyen volt, sokszor azt sem tudtuk, miért ordít, és bármit csináltunk vagy nem csináltunk, folytatta kimerülésig. Az esetek jó részében éhes és/vagy fáradt volt, amikor kitört a hiszti. Elég korán elkezdett beszélni, úgyhogy a kommunikációval nem volt probléma.

Óvodás korában mentünk el kivizsgálásra. Addig én is hallgattam a családtól, hogy én nevelem rosszul, nincs ennek a gyereknek semmi baja... Az oviban nem volt rá sok panasz, néha nem volt hajlandó részt venni foglalkozásokon, illetve ő is nagyon érzékeny volt bizonyos hangokra, zajokra, éneklésre, zenére. Szerencsére tapasztalt óvónői voltak, jól tudták kezelni őt, de ők is rájöttek, hogy valami nem okés, ők javasolták a kivizsgálást is.

Végül ADHD diagnózist kapott, de volt sok autisztikus tünete is, úgyhogy lehet, hogy máshol autizmust mondtak volna akkoriban. Mostanra a legtöbb ilyen tünet elmúlt.

A hisztik egyre ritkábbak lettek, ahogy nőtt (fejlesztésekre is jártunk, a táplálkozására is odafigyelek), de nem szűntek meg teljesen. Időnként itthon csúnya dührohamai vannak, és agresszív lesz, pl. akkor, ha egy iskolai feladatot nem tud, vagy túl sok erőfeszítésébe kerül megoldani, vagy valami vélt vagy valós sérelem, igazságtalanság éri. Most negyedikes, egyébként nagyon jó tanuló.

A másik gyerekemnél is volt sok hiszti 2-3 éves kora között, de ezek főleg annak tudhatók be, hogy nem tudott még beszélni, nem tudta elmondani, mit akar (ehhez hozzájött a dackorszak is). Miután elkezdett beszélni, rohamosan javult a helyzet. Mostanra ő egy nagyon kedves, nyugodt kisfiú lett, mindent meg lehet vele beszélni, okos, értelmes.

2020. okt. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Egy közeli rokonom kisfia több mint hisztis volt. Ő volt az a gyerkőc akire soha nem mertem vigyázni, pedig az egy évvel idősebb nővérének rendszeres babysittere voltam.

Eltelt kb. fél év, és a fiúcska magatartása 180`-os fordulhatott vett. Tüneményes, okos kiskrapek lett belőle.

2020. okt. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!