Tényleg normális hogy a kiscsoport erről szól?
Szeptemberben kezdte a gyerek az ovit, október 3.hetétől folyamatosan jött valami: 3 hetes bélhurut, 2-2hét légúti megbetegedés (közte általában pár nap szünet, jó esetben 1,5 hét), erre tegnap este észrevettük:tetű... Komolyan nem hiszem el!
Mindenhol hangoztatják, hogy normális, jövőre jobb lesz, de tényleg jobb lesz? A középsőben azt mondja anyuka sokkal jobb nem lett..
Én ok itthon vagyok, tesót várjuk, nálunk nem gond, hogy itthon marad (amúgy is ebéd utánig megy), de akik dolgoznak? Hogy lehet ennyit hiányozni? A gyereket sajnálom hogy folyton valami van...
A betegségek lelki eredetűek elsősorban, az imunrendszer meg -ha épp nem a táplálkozás, vagy a levegő aktuális összetetétele miatt gyengül meg, akkor- követi azt a tendenciát, hogy minél kisebb egy gyermek, annál több ismeretlen tényező van számára a viágban, ergo ami rémisztően új számára, abban a vonatkozásban pszichoszomatikus tünetekkel reagál - mint szinte minden gyermek és felnőtt, szinte mindig - leszámítva tehát az anyagcserét mint további lehetséges betegségforrást.
Na már most, üzlet, meg törvénykezés ide, vagy oda, egy valamirevaló szakmabeli tisztában van avval, hogy a kisgyermekek legalább háromnegyede számára legalább az egyik szülő mindennapos és folyamatos közelsége döntő fontosságú, ergo nem ajánlott számukra semmiféle babysitter, sem nevelési intézmény (bölcsőde, óvoda sem), kb 4 éves korukig.
Ezen intézmények végső soron -eltekintve valós intézményi szándékaiktól- funkcionálisan csupán "vészhelyzetiek", tehát a szülők munkába járása esetén vigyáznak a csemetéikre.
Magyarán a legtöbb kisgyermek számára, akik még nincsenek 4 évesek, lelkileg megterhelő a bölcsőde, óvoda, és gyakori betegségtüneteket produkálnak ennek hatására. A megoldás, ha kiveszed, vagy preventíve eleve be se iratod semmiféle nevelési intézménybe, és babysitterhez sem adod, amíg legalább 4 éves nem lesz.
A szkeptikusok számára megismétlem az egyik fontos tényezőt:
a 4 év alatti kisgyermekekTÖBBSÉGÉRŐL, 75 (80) %-áról fogalmaztam meg a szakma által is és általam is tapasztaltakat, nem pedig a maradék 20-25%-áról a 4 év alattiaknak.
Pontosabban fogalmazva a kb másfél és 4 év közöttiekre értem az említett %-os arányt.
(Ugyanis másfél éves kor előtt minden csecsemő kétszer él át szeparációs félelmet, de a köztes hónapokban érzelmi megrázkódtatás nélkül kellemesen elvannak akár fél napokat idegeneknél a CSECSEMŐK, amikor épp nem a szeparációs félelmeiket élik meg, ennél fogva egyes hónapok a csecsemőkorban remek időszak örökbeadáshoz, amennyiben ilyet tervez egy szülő.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!