Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Erről mi a véleményetek? Ovis...

Erről mi a véleményetek? Ovis játékok, ruhák stb.

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm által felmerült dolog kapcsán írom a kérdést.

Ugye ovikba sok gyerek viszi a saját játékát is ha engedik.

Ovin belül is megvannak a szegényebb rétegek, gazdagabb rétegek. Evidens, hogy nem tud minden gyerek egyforma kaliberű játékot vinni. Így megy a hisztizés, durcizás és a lenézés a gyerekek között akarva akaratlanul.

Ugyan ez vonatkozik a ruhákra is. Míg az egyik megteheti, hogy a legdrágább ruhákba járjon a másik örül, hogy turisba fel tudja öltöztetni.

Erről mit gondoltok? Nem kellene ebbe valami szabályozás?



2015. szept. 24. 15:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
5 éves, középsős, de sose nézi mi van a másikon, vagy rajta! csak alvóst vihetnek be. Illetve kint van a szekrényébe, ha laszanak beviszik. Nincs probléma egyik szempontból sem.
2015. szept. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért az durva lenne, ha ovis gyerek lenézné a csoporttársat mert nem menő a ruhája. Nagyon nagyon félre lehet nevelve az ilyen gyerek, de el sem hiszem hogy ilyesmi ovis korban előfordulhat, iskolás korban mar inkább. Az én lányom drágább fajta ruhákat hord, de eszébe sem jut lenézni a többieket, honnan tudhatná hogy az ő ruhája drágább. Sőt, sokszor fűz engem, hogy vegyünk ilyen-olyan kínai tipusú mesehososet, amit másokon lat, nálunk az ovi elott szoktak néha árusok árulni 500-1000 Ft-ért. Én nem szeretem, de ha nagyon fűz megveszem neki. Ebből is látszik, hogy az ekkora gyerekeket csak a szép és meshősos érdekli, semmi más.

A játékok eseteben mar jobban el tudom képzelni ezt, mert egy éppen menő játék az általában drágább is, és mindenkinek az kene. Ha csak hasonló, vagy nem tud annyit mint a másik, akkor mar nem menő.

2015. szept. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha egy óvodás azzal foglalkozik, milyen márkás ruha van a másikon, akkor azt a SZÜLŐ nevelte bele.
2015. szept. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
78%

Milyen szabályozásra gondoltál? Az óvónők maximálják a gyerek ruházatának napi összértékét, amit számlával kell majd bizonyítani? :DDDDD


Ha boltban vettem a next pólót, akkor mondhatom, hogy a turiból van? :P

2015. szept. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

A játékokról: Nekünk mondták az elején, hogy nem javasolják, nem szeretnék, ha vinnénk be, de esetleg alváshoz lehet, főleg a kicsiknek (vegyes csoport). Úgyhogy mi ehhez tartjuk magunkat, a fiam is megtanulta: egy plüsst viszünk, mást nem. Eleinte akart kisautót, de mondtam, hogy elveszhet, eltörhet, megértette ( most 3,5 éves). Néha volt, hogy lehetett bevinni társast-könyvet egy-egy alkalomhoz kapcsolódóan, de nem akart.

A ruhák: Az új ruhái Kikből vannak (néha Tesco), a többi meg leginkább márkás, jó minőségű turis - némelyik még címkés (Next, George, Disney stb., és általában ő választhatja ki a mintáját).

Ők szerintem ezt nem érzik, max. annyit mond, hogy képzeld anya, az xy-on ma Thomasos póló volt, reggel én is felveszem az enyémet.

Egyébként van ismerősöm, aki kétszáz forintért veszi a használt ruhákat. Én inkább kiadok érte többet, de azok újnak néznek ki (méret szerint kérem a boltban, és elém rakják, nem túrnom kell), és megengedhetjük, meg majd jó lesz a kicsinek.

2015. szept. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nálunk csak alvos állatot lehet bevini,gyerekek tényleg nem tudják hogy mik a turisok,vagy mik drágábak ,csak azt látják hogy szép ruhája van a másik,kisfiunak kislánynak ,megdicsérik és kész ,én kislányomnak kik,lidl,aldi tesco,pepco,hm ruhái vanak ,mindet vagy eleve olcson vetem ,vagy leárazásokon veszem .
2015. szept. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
31%

Attól nem fog sérülni a gyerek, hogy nincs Elzás, vagy Violettás felsője.


Egyébként az unokahúgom ovijában köpeny van, épp a társadalmi különbségek kiköszöbölése érdekében. Mivel mindenki ugyanúgy néz ki, nincs leszólás.

2015. szept. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Pénteken lehetett játékot bevinni, amúgy csak alvóállatot.

Illetve amúgy is bevitték, max a szekrényben tartva.

2015. okt. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Nem kellene ebbe valami szabályozás?"

Nem kell, legalábbis nem a "csak pénteken" szabálynál.

2015. okt. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Nem kellene ebbe valami szabályozás?"

Nem kell, legalábbis nem TÖBB a "csak pénteken" szabálynál.

2015. okt. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!