Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha én szeretném, hogy a...

Ha én szeretném, hogy a gyerek menjen iskolába, de a nevelési tanácsadó és az óvoda visszatartja mi a teendőm?

Figyelt kérdés
2014. jan. 23. 17:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
az iskola nagyon más 3 osztályos gyerekem elfárad péntekre nagyon nyügös,fáradt péntek délutánra akkor egy ovis aki szeptemberbe elkezdi az iskolát és oda kell figyelnie heti 5 napot napi 5-6 órát + délutáni házi nagyon elfáradna.
2014. jan. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
34%

10-es vagyok, nem értem, ki volt az az igen "okos", aki lepontozta a válaszomat.

Óvodavezetőként csak tudom a törvényt, semmi olyat nem írtam, ami nem igaz, de nézzen utána, aki nem hiszi.....

2014. jan. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
60%

Ha nem értesz egyet, nincs veszve a dolog, lehet felülvizsgálatot kérni, ha jól emlékszem a járási hivatal oktatási osztályán, ilyen esetben az ő szavuk a döntő, megváltoztathatják a nevtan szakvéleményét.


12-es: olvasgasd még azt a törvényt, ha tényleg óvodavezető vagy, mert ez nagyon gáz kijelentés volt.

2014. jan. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
37%

Nyugodj meg, nem változtatják meg.

Elmondom akkor a menetét: szülő nem ért egyet a véleménnyel leírtakkal, fellebbezhet 15 napon belül. Kap új időpontot, ugyanahhoz a bizottsághoz, csak más fogja vizsgálni a gyereket, nem az, aki először vizsgálta. Vajon mit fog leírni? Nyilván nem szöges ellentétét annak, amit a kollégája leírt előzőleg....

Utána ha ezt is megfellebbezi a szülő, akkor a gyereket már elküldik egy másik bizottsághoz, ami (ebben nem vagyok biztos) asszem központilag Pest.

Na, vajon két szakértői vélemény után ők majd tök mást megállapítanak?? Nem gondolom....

2014. jan. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
60%

Tévedésben vagy, nem vizsgálják ugyanott 2x, ritka, de nem egy megváltoztatott határozat került már a kezeim közé, igaz fordított helyzetű, amikor az óvoda és a bizottság is iskolaérettnek nyilvánította a gyereket, de a szülő nem értett egyet és kért még egy plusz évet valamilyen indokkal és megadták, és nem a szakszolgálat, hanem az önkormányzat, asszem most a járási hivatalhoz tartozik az oktatási osztály.

Ha a bizottság úgy látja, hogy szükség van egy plusz évre, általában a szülők is belátják, hogy igazuk van.


Kérdező: Miért nem váltotok óvodát?

2014. jan. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
68%

Az önkormányzat milyen alapon szólna bele???? Semmi köze hozzá.

Szerintem ezt nagyon nem jól tudod, de nem vitatkozom.

2014. jan. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
17%
Talán mert megvannak a lépcsőfokok, az iskolaérettségik szakvéleményét is le kell adni nekik, ha nem tudtad volna.
2014. jan. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szülő és az óvoda nem ért egyet az iskolába menetel kérdésben, akkor küldik a gyereket a Nev.Tan.ba. A szakértői vélemény dönt, ezt tudomásul kell vennie mindkét félnek. Azt hiszem lehet fellebbezni, de a Nevelési tanácsadóban szakemberek dolgoznak, akik sokoldalú felmérések után hoznak döntést, ezért érdemes megfontolni, hogy nincs-e igazuk abban, hogy maradjon a gyerek.
2014. jan. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Hát, kedves "vitatársam", nagyon nem jól mondod....

az önkormányzatnak semmi köze a beiskolázáshoz. Kap egy példányt a szülő, amivel megy az iskolába beiratkozni. Az önkormányzathoz nem kell mennie, tekintve, hogy az iskolák eleve állami fenntartás alá esnek. Minek kéne oda menni, semmi közük az egészhez!!!!Tegnap beszéltem a Szakértői Bizottságunkkal (azaz Nev.Tan.), hogy akkor most mi is ennek pontosan a menete, és igazam van:

ha a szülő nem fogadja el, 15 napon belül fellebbezhet. Újra megvizsgálják a gyereket, ők, akik először is vizsgálták, csak házon belül másik szakember. Ha a szülő ezt sem fogadja el, akkor újra fellebbezhet, akkor már nem ők vizsgálják, hanem a megyei központba kell vinni a gyermeket. Amit ők írnak, az már a végső döntés.

Hát, ez a menete, ahogy először is írtam.

2014. jan. 28. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem vitatkoztam, lehet térségenként más a menete a dolognak, felénk meg kell küldeni az önkormányzat oktatási osztályának azoknak a nevét, akik iskolaérettségi vizsgálaton vettek részt, és láttam már nem egy határozatot, amikor ott felülbírálták, de tény ez ellenkező esetben történt, mikor iskolaérettnek nyilvánították a gyereket és a szülők ilyen-olyan indokára hivatkozva az önkorm. megadta a halasztást.
2014. jan. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!