Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogy reagálja le egy jó...

Hogy reagálja le egy jó Óvónéni a következő szituációt?

Figyelt kérdés

Gyakorlaton vagyok egy oviban ott történt: Majdnem 5 éves kisfiú, akinek szemmel láthatóan viselkedési problémái vannak, ám még nincs konkrét papírja, 2 éve az oviba jár. Szülei gazdagok, sokat támogatják az ovit, így sok problémáról nem is szóltak az óvónénik egy darabig, ám egy ideje már mondogatják, hogy tarthatatlan a helyzet, a szülő csak mosolyognak, mintha poénnak vennék. Tehát sok minden otthon is rá van hagyva, sőt... A következő történt: a kisfiú (galéria van a csoportszobába) többszöri figyelmeztetés ellenére, szándékosan, kacagva lökte le egy társát a lépcsőn, épp elbírta a pedagógus kapni, így nem lett baj. A gondolkodó székre rakták, az mellett, hogy leszidták a tettéért, aki csapkodva dúlva fúlva felpattant és a mosdóba rontott. Épp jött a dajka néni, az óvónéni is utána ment, elkapták vissza akarták vinni, mire a kisfiú térden rúgta őket és a "ti hül.e ku..ák vagytok" felkiáltással kiszaladt az épületből, neki az utcának, éppen elbírták kapni még, mielőtt az utcára ért volna... Mikor visszahozták, még leköpte az óvónő kezét. Ki hogy reagálta volna le a helyzetet? Mit csinált volna a gyerekkel az adott percben?

Nekem is mesélték, és megkérdezték én mit tettem volna, érdekelnek a válaszaitok :)


2013. dec. 3. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A jó óvónők nem foglalkoznak azzal, hogy melyik szülő hogyan támogatja az óvodát, hanem ha problémás egy gyerek, akkor konzultálnak a szülővel és időben megteszik a megfelelő lépéseket.

Ez már rég el lett rontva.

Sajnálatos, hogy a pénz ennyire diktál. :(

2013. dec. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, itt most ezt úgy értettem, hogy szóltak ők a szülőknek mindig, csak nem olyan nagy hangsúllyal, a szülők mondták is mosolyogva, hogy tudják, hogy rossz a gyerek... Nem mondták el minden egyes nap hogy ma 10 ilyen olyan dolgot csinált, csak a nagyobb erejű rosszalkodásokról szóltak csak kezdetben. Bocsi, ha félreérthető volt.
2013. dec. 3. 16:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem véletlenül nem vagyok pedagógus, mert én biztos nyakonvágtam volna.

A rövid véleményem: ehhez már kevés az óvónő, a vezető óvónőt is be kell vonni.

2013. dec. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen gyerek érthetően nagyon fárasztó az óvónőknek. Szerintem a megoldás az, hogy valaki mindig résen van, és nem hagyja, hogy a kisfiú ne "töltse le" a büntetését a gondolkodó széken. Ha föláll, az óra újraindul. Persze okosan kell eldönteni a büntetés idejét, hogy egyáltalán legyen esélye a kisfiúnak végigülni. Hogy ez hatásos-e amellett, hogy otthon teljesen elkényeztetik, mindent ráhagynak, azt nem tudom, de jobb ötletem nincs.
2013. dec. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is van galéria, de épp az ilyen esetek elkerülése végett, nem rohangálhatnak fel le a gyerekek!
2013. dec. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy tényleges pedagogus nem odáz 2 évig egy ilyen problémát...
2013. dec. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

" többszöri figyelmeztetés ellenére, szándékosan, kacagva lökte le egy társát a lépcsőn"


Nincs többszöri figyelmeztetés egy ilyen helyzetben, mert balesetveszélyes. Az első lökés után letessékelem a galériáról és más játékot ajánlok fel.


Ha már így esett a dolog, szerintem sok mindent nem lehet máshogy csinálni. Jogos a büntetés, az hogy a gyerek így reagált rá, már nem az óvónők kompetenciája, hanem pszichológusé. Vezető óvónőt, szülőt tájékoztatni kell, és nyomatékosan megkérni a szülőt, hogy menjenek Nevelési Tanácsadóba.

2013. dec. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%

szerintem én abban a percben felhivtam volna a szülöket hogy

a gyerekük minösithetetlenül viselkedett ,és vigyék haza.

2013. dec. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!