Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az óvónő sarokba állíthatja a...

Az óvónő sarokba állíthatja a gyereket?

Figyelt kérdés
A gyerek úgy jött haza, hogy út közben elmesélte, hogy az óvónő sarokba állította és ő nagyon sírt. Van joga hozzá az óvónőnek? Sarokba állíthatja a gyereket?

2013. jún. 21. 22:56
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
97%

Természetesen sarokba állítani van joga,amihez nincs az megütni,vagy bántalmazni.

Ugyan az én fiam még nem ovis,de nem fogok megharagudni az óvónőre ha majd az én gyerekemet is a sarokba állítja.

Valahogy nekik is rendet,fegyelmezettséget kell tartani,nem gondolod????

2013. jún. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
95%
A kérdező fülét - farkát behúzva arrébb állt :-D
2013. jún. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha oka volt rá akkor persze és gondolom,hogy valami rosszat csinált azért állított a sarokban! Ovis koromból csak két emlékem van az egyik hogy ok nélkül (más gyerek helyett) engem állítottak a sarokba, jöttek a szülők a gyerekekért és én nagyon szégyelltem magam,hogy kell állnom,pedig semmi rosszat nem tettem!
2013. jún. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
93%
Igen nyugodtan állitsa sarokby bünti székre a gyereket.
2013. jún. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
94%
Mi ezzel a baj? Nem fáj neki, viszont megjegyzi, elég hatékony módszer tud lenni. Ha kell, én is ezt fogom csinálni itthon, fenékre és kézre csapás helyett. Tudod, nem mindenkinél használ az "ejnyebejnye, ezt nem szabad".
2013. jún. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
93%
Lehet csak provokáció volt a kérdés mert a kérdező azóta sincs sehol...
2013. jún. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim válasza:
91%

Eléggé fel vagy lázadva ettõl.

jobb lenne ha ordítana vagy megütné, ha oda állítja annak oka van és ha 1-2szer rászol még sem fejezi bsze akkor jogos! Sajnálom hogy nem tudsz meg nevelni egy gyereket hogy szót kell fogadnia!

2013. jún. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
96%

Hogyne állíthatná. Az, hogy elmondod neki, hogy nem helyes, amit tett, általában édes kevés. Én is óvónő vagyok, kétszer szólok, harmadikra leül egy székre, és megnézi, hogy a többiek hogyan játszanak. Előtte elmondom neki, hogy miért kell ott ülnie, várok 3-4 percet, aztán megkérdezem, hogy miért ül itt, majd azt, hogy szabad-e azt csinálni, amit csinált, és mi lett volna a helyes. Konkrét példa:

-Miért ültettelek ide?

-Mert elvettem Petike autóját.

- Szabad ilyet csinálni?

- Nem.

- Mit kell csinálni, ha szeretnél Petike autójával játszani?

- Elkérem.

- Rendben. Mutasd meg, hogyan kell szépen játszani, menjél a többiekhez!


És a gyerek általában tudja, hogy rosszat csinált.

És tapasztalat, hogy a gyereknek nem árt ez a fajta módszer.

2013. jún. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
91%
óh az én lányom önként és dalolva áll sarokba :)
2013. jún. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
91%

Persze, hogy szabad! Én még otthon is álltam sarokban, sokkal többször, mint az oviban. (Otthon mindig rosszabb voltam, ugyebár anyuci kicsi lánya, hát miért ne csinálnék meg ezt-azt, hiába nem szabad.) Nem lett tőle semmi bajom.


Mégis mi mást csinálna az óvónő, most őszintén? Meg nem üthetni, mert egyrészt nem szabad, nincs értelme, meg amúgy sem kell ütni az ilyen korú gyereket.

2013. júl. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!