Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vegyes csoport, vagy korosztál...

Vegyes csoport, vagy korosztályos? Mik az előnyök, hátrányok?

Figyelt kérdés

Kisfiam a bölcsit egy évesen kezdte, ahol olyan fantasztikusan húzták a "nagyok", hogy másfél évesen már kétszavas mondatokban beszélt, nagyon önálló, mozgása is kiemelkedő.

Ez a tendencia az ovinál is? Vagy azért egy 3 és 6 éves között azért már komolyabb különbségek vannak? Megmondom őszintén, hogy félek, hogy a nagyok bántják a kicsiket (van némi gyerekkori traumám na).


Nektek mi a tapasztalatotok pro-és kontra?



szept. 5. 10:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
61%
Nem minden gyereknek a korosztályos a jobb. Kisfiam a saját korosztályával nem nagyon volt el 3 évesen. Vegyes csoportba került, mindig a nagyokkal játszott. Velük jobban megértette magát. Most t éves és már kezd jobban ellenni a saját kortársaival, de ha teheti még mindig a nagyokhoz húz
szept. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk úgy alakult, hogy a fiam korosztályosba járt, a lányom 4 évvel később pedig vegyesbe (ő még ovis). Őszintén szólva nem tudnék semmi eget rengető különbségről beszámolni, mindkettő teljesen jó (volt). A lányom most kezdi a középsőt, van 6-7 nagycsoportos, így nagyon picik már nincsenek, de tavaly sem volt semmi gond. Tény hogy a nagyobbak inkább a nagyobbakkal, a kicsik meg inkább a kicsikkel játszanak, de szépen elvannak egymás mellett, az óvónénik meg jól kezelik őket.
szept. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
28%
Én vegyesbe jártam. Lány voltam, nem a legfiatalabb, így megpróbálták rám sózni a kisebbeket. Én már 4-5 évesen úgy voltam vele, hogy senki kölykét nem gondozom, foglalkozzon a kicsikkel, aki megcsinálta őket vagy akit érdekelnek. Az sem érdekelt, ha elestek, mentem tovább. A többi nagyobb sem volt készséges segíteni a kisebbeknek. Azért van az óvónő, dada. Sőt, baromi idegesítő volt, hogy nem játszhattunk, ahogy akarunk a kisebbek miatt
szept. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
58%

Óvónő függő, meghigy megvan-e a csoportra a 2 óvónő, vagy a hiány miatt csak 1 van.


Szerintem ha megvan a 2 óvónő akkor a nagyok is profitálhatnak a vegyes csoportban, hiszen a 20-25 fős csoportban csak 6-7 nagycsoportos van, csak 6-7 gyereknek tartja az óvónő egyszerre a foglalkozást, amíg a többiek mást csinálnak a másik óvónővel. (Legalábbis nálunk így volt)

szept. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
42%
Utolso, igen az a baj, hogy a 6-7eveseknek minden nap kene tartani az iskolaelokeszitot, a tobbiek addig meg vagy elvannak, vagy nem. Hangosak a kicsik, veszeksdnek, sztem zavaro lehet.
szept. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
43%

14, ahol megvan a 2 óvónő SE egyszerre vannak a csoportban.

Amióta világ a világ, úgy működik az óvoda, hogy van egy délelőttös és egy délutános óvónő, aki átfedésben csak az ebédidőben vannak egyszerre a csoporttal.

Ahol óvónőhiány van, ott csak délelőttös van és a dajka marad délutánra egymaga.

szept. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
57%

#16 Igen van délelőttös és délutános óvónő, napi 6,5 órát kell mindkettőjüknek a csoportban lenniük, ha 5-ig van a délutános akkor is legkésőbb fél 11-kor bent kell lennie (és általában nem 5-ig van, hanem inkább fél 10-től 4-ig, 4 után összevont csoport van)


Igen, általában az udvaron szokott lenni 2 óvónő, de ha olyan konkrét "iskolaelőkeszítő" foglalkozást akarnak, akkor úgy osztják be a napot, hogy ne az udvaron legyenek ketten. Meg ugye van olyan nap is, hogy zuhog az eső és nem mennek ki.


Kevés az olyan típusú dolog, amihez az kell, hogy csak nagyok és "nyugiban" legyenek, az ének, mozgás, verselés-meséléssel kapcsolatos "feladatok" abszolút megvalósíthatók úgy, hogy mindenki részt vesz rajta és mindenki a saját korának megfelelő fejlesztést kapja közben.

szept. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!