Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vegyes csoport, vagy korosztál...

Vegyes csoport, vagy korosztályos? Mik az előnyök, hátrányok?

Figyelt kérdés

Kisfiam a bölcsit egy évesen kezdte, ahol olyan fantasztikusan húzták a "nagyok", hogy másfél évesen már kétszavas mondatokban beszélt, nagyon önálló, mozgása is kiemelkedő.

Ez a tendencia az ovinál is? Vagy azért egy 3 és 6 éves között azért már komolyabb különbségek vannak? Megmondom őszintén, hogy félek, hogy a nagyok bántják a kicsiket (van némi gyerekkori traumám na).


Nektek mi a tapasztalatotok pro-és kontra?



szept. 5. 10:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Pedagógusfüggő, mennyire kezeli jól.

Én vegyesbe jártam, utáltam gyerekként, mert arról szólt a nagycsoport, hogy segíts a kiscsoportos húgodnak. Öltöztesd fel, segíts neki enni. Hagyd abba a játékot, mert a tesó éppen pisilni akar, menj vele. Ráadásul hat nagycsportos volt, és hat kicsi, hat testvérpár (1982-83). Máig emlékszem, hogyan szövetkeztünk meg sztrájkoltunk a nagyokkal :D

szept. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%

Mi is arra pályáztunk, az oviban mondták, hogy a legjobb a vegyes csoport. A kicsikre több idejük van az óvónőnek, mert úgymond a nagyokra már kevésbé kell a ügyelni. Nem a figyelem kevesebb, hanem nyilván már a 6 éves elvan a játszón.

A másik, amit írtál, csapódik a nagyobbakhoz, előbb megtanul mindent.

szept. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is jobb a korosztalyos, de mar alig van,mindenhol egyszerubb a vegyesbe bedobalni az erkezo gyerekeket. Konnyebb leosztani es egyenletesen tartani a csop.letszamot az ovodavezetoknek. A nagyoktol sok karomkodast eltanult a fiam,kopkodtek is, de a nagylanyok ugyesek, toluk azert jot is, ruhahajtogatas,kezmosas gyakorisag, stb tobb mindent .:) ellesett. A verekedesnel mindeg, a kicsik es nagyok is csépelik egymast sajnos.
szept. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

Korosztályos. Egy korosztályos csoportban is simán van 1 év köztük, plusz az egyéni különbségek azonos korúak között is differenciálást tesz szükségessé. Ez jobban kivitelezhető korosztályosban.

Az, hogy a nagyoktól tanul a gyereked, az csak addig jó, amíg a tied a kicsi.

Amikor a tiéd a nagy és ugyanúgy, csak másféle figyelemre lenne szüksége (foglakozás, iskolára készítés), akkor már nem poén a nagycsoport.

szept. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
*vegyes csoport
szept. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%

Amíg nem volt gyerekem a vegyes mondtam, mert hogy milyen jó hogy tanulnak egymástól meg blabla…

Mióta gyerekem van, azt mondom, csak korosztályos. A nagyobbak tesznek a kicsikre, sőt van aki még piszkálja is őket. Az udvaron úgyis vegyesen vannak.

szept. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
A gyereknek a korosztályos a jobb.
szept. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%
Mindkét gyerekem vegyesbe járt/jár, nekem semmi gondom vele, szeretjük. A kicsik tanulnak a nagyoktól, a nagyok tanulnak egy kis segítőkészséget, odafigyelést.
szept. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a vegyes jobban hasonlít a természetes közösségekre, viszont ha az óvónők nincsenek a toppon, akkor lehet nagyon rosszul is csinálni. Hallottam olyat, hogy a nagyokat nem engedték a nekik való játékokkal játszani a kicsik miatt. Vagy hogy hagyták a nagyoknak hogy terrorizálják a kicsiket. De lehet jól is csinálni. Én szívesen választottam volna a vegyest, ha előtte alaposan utánakérdezek az óvónőknek, de nálunk csak korosztályos van.
szept. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%

Mindkettőnek megvan a hátránya és előnye, mint leírták.


Nekem az összes gyerekem vegyesbe járt.

Én a nagynál azért preferáltam, mert így 2 évet együtt járt az unokatestvérével.


A másik kettőnél meg ők tudtak egy csoportba járni, szintén 2 évig.

szept. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!