Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovi kezdéshez miket kell...

Ovi kezdéshez miket kell beszerezni? Írnátok nekem egy alap listát? +1 kérdés

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdjük az ovit, de csak augusztusban lesz szülői értekezlet. Nem szeretném a beszerzést az utolsó hetekre hagyni.

Mivel első gyerekről van szó, nem igazán tudom, mire lesz szükség. Saját emlékeimből dereng valami hogy pl. benti cipő, fogkrém, ágynemű. De azt már nem tudom, hogy komplett ágynemű szett kell majd vagy csak huzat. És ezeken kívül még mire lesz szükség?


Meg még egy kérdés felmerült bennem, elnézést a tájékozatlanságomért! Ha választunk majd ovis jelet, azt nekem kell majd belehímeznem a cuccaiba? Vagy ti hogy csináljátok? Sajnos én nem értek az ilyesmihez.



máj. 31. 13:54
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
86%

Hát most kikérdeztem a kiscsoportos, 4 éves lányomat, hogy hogyan csinálják a fogmosást.

Ebéd után kimennek pisilni, be kell állni a sorba, aki végzett, leveszi a fogmosópoharát és fogkeféjét majd odamegy az óvónénihez, aki nyom fogkrémet. Egyszerre csak 2en lehetnek egy mosódónál. Csak akkor mehet még egy ha valaki végzett. És azt mondja, hogy sosem szokták összecserélni a fogleféket. Aki végzett bemegy a csoportszobába ahol a dadus letette már az ágyakat.

Nem tűnik lehetetlennek.

jún. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
55%

Ez tényleg ovi függő.

Az én két gyermekem nem egy oviba jár és van eltérés.


“A” oviba kellett

- lepedő az ágyra, ágyneműt adtak - csak huzat kellett rá, igény szerint kispárna

- kis kéztörlő, fogmosó pohár, fogkefe, fogkrém

- kötelező volt az oviszsák, 3 teljes garnitúra váltásruha, kislányoknak fésű és hajgumi

- benticipő

- tornára cipő és rövidnadrág, pólót kaptak (nálunk vegyes csoport van és igen, a legkisebbek is tornáznak heti 1x)

- gumicsizma, mindenkitől kértek (sokan nem a megfelelő lábbeliben vitték a gyerekeket… és kimentek kisebb esőben, eső után is)

- 100as zsepi évkezdésnél, utána alkalomszerűen, nem szóltak külön, max megjegyezték, hogy több zsepi fogyott.. minden mást az intézmény biztosított (wc papír, szappan…)


“B” ovi

- ágynemű huzattal, igény szerint kispárna, itt lepedőt nem kértek, volt saját

- kéztörlő, fogkrém és fogkefe, poharat kaptak

- nem kellett ovis zsák, polcos szekrény volt, minimum 2 teljes váltóruha, fésű

- benticipő

- évkezdésnél 2 csomag 100as zsepi, 1 csomag szalvéta vagy papírtörlő, 4 tekercs wc papír, folyékonyszappan és kb. félévnél mégegyszer ugyan ez.


Szerintem nem kell rá túl nagy hangsúlyt fektetni, nem fognak olyan extra dolgokat kérni. Nem igényel előre “bevásárlást” szerintem, max a plusz cipő, érdemes jó minőségűt választani.


Gondolom nálatok is lesz gyümölcshét - nálunk van mindkét oviban, 3-4 alkalommal esett ránk, hogy vinni kellett, az egyikben “párban” voltak a gyerekek, megbeszéltük mi szülők, hogy ki mit visz.

Ezen felül valószínű lesz csoport pénz, alkalmakra lehet hogy külön plusz összeget szednek, nálunk így van.

jún. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!