Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovi kezdéshez miket kell...

Ovi kezdéshez miket kell beszerezni? Írnátok nekem egy alap listát? +1 kérdés

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdjük az ovit, de csak augusztusban lesz szülői értekezlet. Nem szeretném a beszerzést az utolsó hetekre hagyni.

Mivel első gyerekről van szó, nem igazán tudom, mire lesz szükség. Saját emlékeimből dereng valami hogy pl. benti cipő, fogkrém, ágynemű. De azt már nem tudom, hogy komplett ágynemű szett kell majd vagy csak huzat. És ezeken kívül még mire lesz szükség?


Meg még egy kérdés felmerült bennem, elnézést a tájékozatlanságomért! Ha választunk majd ovis jelet, azt nekem kell majd belehímeznem a cuccaiba? Vagy ti hogy csináljátok? Sajnos én nem értek az ilyesmihez.



máj. 31. 13:54
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
80%

Majd elmondjak a szuloin, mi kell. Van, ahova kell teljes szett ágynemű, van, ahova csak huzat kell és van, ahova semmi.


A jelet bele is rajzolhatod alkoholos filccel.

máj. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
91%

Helyi csoportban próbálj érdeklódni, mert minden oviban máshogy van.


Van ahol ilyen hálózsák szerű kapnak és nem kell vinni semmilyen ágyneműt, van ahol rendes páran, takaró van amire csak huzat kell és van ahol mindent kell vinni. Van ahol kell ovis zsák és van ahol saját kiszekrényük van. Van ahol te viszed a törölközőt és a fogmosó poharat és van ahol csak a fogkefét kell vinni. Van ahol kell vinni WC papírt, szalvétát egyénenként és van ahol csoportpénzből veszik meg.


Manapság nem hímeznek az anyukák, neten lehet kapni mindenféle belevasalható jeleket meg textil festékes nyomdákat.

máj. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
89%
Ne vegyél semmit a szüköi előtt, max váltócipőt, az, ami tuti kell. Nálunk pl. minden mást kapnak, ágyneműt, poharat, törölközőt, mindent biztosít az ovi. Tisztasági csomagot szoktak még kérni év elején (folyékony szappan, szalvéta, papírzsepi, aztán ha valamiből kifogynak csak azt kérik újra), nálunk fogat kiscsoportban még nem mostak, tornazsák is csak középsőtől kellett.
máj. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
80%

Ami nekünk kellett: ágynemű + huzat, aláfekvő, törölköző, pohár, fogkefe, fogkrém, fésű, benti lábbeli, szalvéta, zsepi, folyékony szappan. Az ovis zsák opcionális, mi nem vittünk. De tényleg jobb, ha megkérdezed, mert ez elég változó.


Én bevarrható ovis jelet rendeltem, gondolva arra, hogy majd a kistesó is fogja használni azokat a ruhákat és azt könnyű lesz eltávolítani, másik jelre cserélni, de csak addig volt időm varrogatni, míg fent említett kistesó meg nem született… azóta nyomdázok, nagyon jól bevált.

máj. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
0%
Off Mi az az "aláfekvő"?
máj. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
70%

Ovija válogatja.

Nálunk pl ágynemű nem kell, de aki akar vihet sajátot.

Ami nekünk kell(ett):

Oviszsák, bele 2 váltás ruha.

Váltócipő

Tornazsák, benne fehér póló, fekete nadrág, fehér talpú tornacipő

Tolltartó,színesek. Mindenki a sajátjával rajzol,színez

Fél évente tisztasági csomag(pzs, szalvéta, szappan, wc papír, fogkefe, fogkrém)


úgyhogy én sem vennék előre semmit.


Én alkoholos filccel belerajzoltam a jelüket és ennyi.

máj. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
20%

5!

(vízhatlan)lepedő

máj. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
0%
Nem voltak baba mama találkozok az ovi szervezése én, illetve beszoktatas, beiratkozás, ahol ezt kompetens szemelyektol meg tudtad volna kérdezni? Nem ismered a leendő ovonoiteket, hogy megkerdezd? Nem tudod az óvoda telefonszámát, hogy ott kérj tájékoztatást? Nem értem.......
máj. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok, nálunk ezt hívják az oviban aláfekvőnek, de van több neve is. [link]
máj. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
23%

Túlaggódod.

Első gyerekem van (bár nem is lesz több 😂), szeptemberben kezdte az ovit és mindent sikerült beszerezni. Nem egy agysebészet.

Benti cipőt vegyél. A többi úgyse kell az első héten.


Egyébként nálunk kell:

- benti cipő

- takaró, párna, a fektetőre gumislepedő (a mienk vatelinnel töltött hogy puha legyen és nem vízhatlan mert bőven szobatiszta volt mire ovis lett)

- pizsama

- alvó állat

- dosszié (a rajzoknak)

- fogkefe, fogkrém, pohár

Ennyi…


Oviszsákot, törölközőt adtak.

máj. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!