Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Titeket is folyton felülbíráln...

Titeket is folyton felülbírálnak az oviban?

Figyelt kérdés

Pl: reggel beviszed X számú ruhadarabban, a gyerek nem fázik egyáltalán amíg beértek.

Délelőtt tovább melegszik az idő, mégis amikor kimennek az udvarra, ráadnak egy plusz réteget, de még csak nem is a sajátját, hanem kerítenek neki egyet azzal, hogy "anyád nem adott neked vastagabbat, jaj, te szegény"

Nálatok előfordul ilyen?

A gyerek komformista, csak itthon mondja meg a véleményét, az óvodában szó nélkül követi az óvónőket.

Természetesen ezerszer elmondtam már bent, hogy ne csinálják.



2021. jan. 29. 08:21
1 2
 11/12 flora08 ***** válasza:
65%

Lehet, nem leszek népszerű, de tudjátok, akinek nem inge... Igen, van olyan, hogy felülbírálom a szülőket az öltözködést tekintve, pl.

- Kiscsoportos kislány egy szál leggingsben, kint 5-6 fok. Nyilván az autóban nem fázik, amíg behozzák, de kint az udvaron igen. Ha nem szeretném, hogy felfázzon, igenis keresek neki egy vastagabb nadrágot.

- Nagycsoportos fiú állítja, hogy a kinti nadrágját rá kell venni a másikra, mert Anya mondta. Teljességgel lehetetlen a dolog, nem megy rá kettő. Átcseréltük. Délután kiderült, félreértette, amit anyuka mondott.

- Szintén kiscsoportos kislány vékony, átmeneti kabátban, kint 10 centi hó, és mínuszok. Negyedóra múlva magán kívül ordít, úgy fázik. Igen, keresek neki ruhát.

- Nagyon sokszor előfordul: összevizezi, leönti tízórainál a ruháját, vagy épp naponta többször bepisil, a zsákja meg töküres. Igen, keresek neki tuhát a szekrényből, mert nem hagyhatom szegényt vizes ruhában, vagy épp pucéran.

- Bőven 20 fok felett van, folyik róluk a víz, anyuka megérkezik egy szál pólóban, majd leteremt: miért nincs rajta sapkaaaa???

- Minden gyereken sapka, rajtam is kabát, anyuka megérkezik: Vedd már le! Jaj szegénykém, hát meg fogsz főni...

És tudnék még mesélni. Nehéz mindenkihez alkalmazkodni, főleg, hogy sokszor fel sem merül, hogy a gyereknek szeretnék jót :(

2021. márc. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Nem ingem, ezért nem tudok mit kezdeni a válasszal. ;)


Pl: reggel 7-kor megyünk (most ugye nem, de) gyalog. Ha reggel 7-kor nem fázik, akkor délelőtt 10-11-kor se fog, mert jellemzően melegebb van később, mint korán reggel. Nagyon meglepődnék, ha plusz nadrágot kapna.

Ugyanez igaz a felsővel. Télen kantáros, azaz a hátát és a mellkasát is melegíti az overál nadrág, így a vékony de termo síkabát alá elég egy hosszú ujjú, mégis ráerőltettek egy pluszt. Ha a reggelihez képest jelentősen csökkenne a hőmérséklet és úgy adnának rá pluszt, nem reklamálnék.

Meleg időben pedig simán az a jellemző nálunk, hogy a gyerekeken kabát, sapka ÉS az óvónő az aki ott van mellettük egy szál pólóban (ha ugyanúgy beöltözve lenne, akkor max. annyit gondolnék, hogy ő is fázós, azért hagyja a gyerekeken a felesleges ruhát, de így?).

Levizezi, leönti... persze hogy kapjon másikat, de hogy nem lehet megtalálni a zsákban a sajátját? Normál, standard zsák. Nincsenek rejtett zsebek, nincs eldugva a ruha és mégis...

Ha ezeket meg tudod magyarázni, megköszönöm. Nálunk nem tudják. És mielőtt azt hiszed: nem, soha nem haraptam le egyikük fejét sem. Nem minősítettem őket. Udvariasan, mosolyogva kértem, hogy ne csinálják.

(Most ugyebár nem túl releváns az egész, nem is kattogok rajta)

2021. márc. 11. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!