Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Titeket is folyton felülbíráln...

Titeket is folyton felülbírálnak az oviban?

Figyelt kérdés

Pl: reggel beviszed X számú ruhadarabban, a gyerek nem fázik egyáltalán amíg beértek.

Délelőtt tovább melegszik az idő, mégis amikor kimennek az udvarra, ráadnak egy plusz réteget, de még csak nem is a sajátját, hanem kerítenek neki egyet azzal, hogy "anyád nem adott neked vastagabbat, jaj, te szegény"

Nálatok előfordul ilyen?

A gyerek komformista, csak itthon mondja meg a véleményét, az óvodában szó nélkül követi az óvónőket.

Természetesen ezerszer elmondtam már bent, hogy ne csinálják.



2021. jan. 29. 08:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
Nem. Ezt csak veled teszik. Mivel azt hiszik rólad, hogy kisebbségi vagy.
2021. jan. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Igen, valamelyik nap hallottam, hogy miért ilyen vékony a nadrágod nem fogsz fázni? Ott dolgozom ezért hallhatta csak. Amúgy nálatok belehet menni az oviba, hogy ezt így le tudod velük beszélni?
2021. jan. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Nem, soha nem szóltak be, más gönceit se adták rá, de tavasszal-ősszel minden délután azzal kezdtünk, hogy a hazasétáláshoz levettem róluk 1-2 réteget abból amit az udvarra rájukkanalazott a dadus. :)
2021. jan. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
Nem, mindenkit abban visznek ki amiben ment. Más gyerek ruháját nem adják rá ilyenkor.
2021. jan. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk is van ilyen. Legutóbbi, hogy valószínű a gyerekek előtt hangosan véleményezték (mert unokatesó is visszamondta ugyanezt), hogy “anya elfelejtette a kesztyűdet, ezért nem hógolyózhatsz a többiekkel”... Csak remélni tudom, hogy emiatt nem ültették le maguk mellé az udvari szünetben.. - megjegyzem, napközben esett le a hó és a fiam nem szereti a kesztyűket.


Másik hasonló a sál.. Át kellett szoktassam az öltözködését magas nyakú pulóverekre, mert hiába adtam neki sálat, kívülre kötötték fel neki és folyton szabadon volt a nyaka a kabát nyakában.... Persze amikor nem adtam rá sálat emiatt csak magas nyakú pulóvert, akkor is meg lettem szólva (fiam mesélte) hogy anya nem adott rád sálat??? Ejj ejj...

2021. jan. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

1, nagyon mellé.

2, igen, nálunk be, csak a tavaszi ügyeletben volt tilos, de akkor nem vittem. De tavaly is volt ilyen eset, amikor kezdte az ovit. Már akkor elmondtam, hogy a gyerek nem fázós, ne a saját hőérzetük alapján öltöztessék, bízzanak abban amit én ráadok. Úgyis az én bajom, ha megfázik.

3, nálunk van egy "közös" ruhatár. Nem a többi gyereké, hanem az óvónők vittek be tiszta ruhákat, hogy ha valakinek nincs váltó, adjanak rá.

Ez is megérne egy misét: minden ruhadarabból van váltó a zsákjában, ennek ellenére rendszeresen pl: idegen pólót adnak rá, ha mondjuk leitta, mert "nem találták meg" és utána üzengetnek, hogy "anyuka töltse fel a zsákot".

5, bár nem segít, megnyugtató hogy másnál is előfordul.

2021. jan. 29. 10:49
 7/12 anonim ***** válasza:
8%
Mit tudom én. Valamit csak kapsz...
2021. jan. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
44%
Én szerintem jellemzően túlöltöztetem, mivel biciklivel megyünk reggel. Volt olyan, hogy bélelt nadrágot levettek róla és megkapta a zsákjából a váltót, mert a csoportszobában állítólag nagyon meleg van, mondjuk ezt én nyilván nem tudhatom. Hallottam már, hogy amikor kiadják a gyereket, mondták szülőnek, hogy kesztyűt/sálat kérünk majd szépen, ha esetleg úgy ítélték meg, fázik kint. Mondjuk felénk sokan hordják kocsival őket, oda nem öltöztetik fel annyira őket, aztán ha nem tölt az ember huzamosabb időt kint lehet nem érzi, hogy tud fázni a keze egy idő után. Más ruhája max véletlenül kerül rá, az én lányom mondjuk imád öltözni, így megismeri a saját ruháit. Én igyekszem az ilyenből nem hatalmi harcot csinálni, adjanak rá annyi réteget, amennyit jónak látnak, aztán a gyerek szól, ha melege van/fázik, onnantól meg, hogy átveszed úgyis te vagy a főnök :) Vannak dolgok, amiben eltér az ottani rendszer az itthonitól, de én úgy látom, ezt a gyerek kiválóan tudja kezelni. Inkább a gyereket erősíteném meg abban, hogy nyugodtan szólhat, ha melege van.
2021. jan. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%

Bár az enyém csak bölcsis, de én is kaptam már meg úgy a gyereket többször hogy plusz pulcsi volt rajta. Meg olyan is volt hogy a bölcsis ruhatárból kapott valamit. Én sem örülök neki, mert az én fiam sem fázós. De én mondjuk ezt jobban elfogadom, végülis ők vannak vele, jobban érzékelik ha mondjuk egy nagy szellőztetés után esetleg fázik a teremben.

Szerintem nem kell ezt ennyire véresen komolyan venni, alapvetően jót akarnak.


De mondjuk azt én sem értem miért kell hangosan a gyerek előtt bírálni a szülőt. Ez viszont nem oké.

2021. jan. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
35%
Jobb, mint ha szólnának a családvédelmiseknek.
2021. jan. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!