Van egy örökbeadott kisfiam. Nyílt örökbe adás volt alapítványon keresztül! Amit nem értek. Hívom az alapítványt, néha van válasz néha nincs. Mégis miért érzem azt, hogy nekik csak addig volt fontos amíg alá nem írtuk a papírokat!?

Figyelt kérdés

Az alapítvános hölgy vagy beszél velem vagy nem, mikor hogy.

Mióta meg történt a papírok alá írása senkit nem érdekel, hogy szeretnék tudni, hogy kértem képet. Elsikerült érnem a szív szerinti anyát ő meg tőle távol álló hang nemben közölte, hogy nem beszélhetünk. Nagyon rosszul esett, én azt gondoltam, hogy ha ennyire jó emberekre találtam, néha azért beszélhetünk, hát nem. Rossz mert eddig azt gondoltam a legjobb döntés volt az örökbe adás, nekem főként anyagi szemponból nem volt kívánt ez a terhesség, mert senkire se számíthattam. Mikor megismertem őket azt gondoltam tőlük a legjobbat és legtőbbet kapja majd sőt jobban fogja majd szeretni mint én tenném, már nem vagyok ennyire biztos ebben. Bár mást tettem volna. :'(:'(:'(


2014. júl. 1. 10:40
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Működik Budapesten két civil szervetet, akikhez az örökbeadók is fordulhatnak, hogy fel tudják dolgozni a traumát, ami érte őket. Az egyik az Ágacska alapítvány, a másik a Mózeskosár Egyesület.
2014. aug. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo!

Ajanlom neked a www.orokbe.hu weboldalt, szivesen latunk minden orokbeadot, orokbefogadottat, vagy orokbefogadot.

Nagyon klassz tarsasag, vannak eletadok is, orulnek, ha megismerhetnenk teged, talan segithetnenk is, ha massal nem, akkor azzal, hogy meghallgatunk.

2014. nov. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
50%
Kedves 17 és 19-es válaszoló. Egyetértek azokkal az alapítványokkal akik nem engednék a 6 hét türelmi időt. Sajnos a helyzet nem a gyermek érdekét nézi. Valaki önhibájából, vagy azon kívül teherbe esik. 9 hónapig döntöget, hogy nem nagyon tudja vállalni a gyereket. A védőnő, a szülész felméri a helyzetet, jó esetben próbál segíteni, hogy a gyerek családban maradhasson. Nem működik, nincs lakás, nincs pénz, totális kilátástalanság van. A szülőanya dönt, hogy lemond, alapítványon keresztül örökbe adja. Közben az örökbefogadó párocska várja a babát, izgul a papírok miatt, megveszi a babakocsit, babahordót, cumisüvegeket, ruhácskákat, kiságyat, pelenkázót, stb.-t, majd 6 hétig körmét rágja, kissé fél, hogy a babát elvehetik, visszavehetik még úgy, hogy az már az övé, mert a szívébe zárta, az ő kisfia, kislánya, a mindene. A baba ragaszkodni kezd, hiszen nagy többségében a traumát csökkentve nem adják oda a szülőanyának, őket ismeri, hozzájuk ragaszkodik. Ne adj isten vissza kell őt adni, ki törik össze a legjobban? Elsősorban a kis élet, mert lehet, hogy nem beszél, de ő már ragaszkodik a szagmintához, a hangokhoz, a helyecskéhez ahol van. Úgy kezelik mint egy kiskutyát: ha kell neked visszaadom? Később anya majd megmagyarázza, hogy majdnem 6 hétig mások neveltek, de úgy döntöttem mégis akarlak? Akkor most akartak vagy nem: nem akart az anyám, sokkal jobb életem lehetett volna? És nem beszéltünk az örökbefogadó szülőkről, hogy elvették tőlük a picit, ott vannak a holmijai, nem sír már, számukra meghalt, és lehet, hogy a munkahelyének is lőttek. Lényeg, hogy a gyermekvédelmi törvény ezen módosítása egy kalap sz*r. Senki nem tudja lezárni a folyamatot 6 hétig. A szülőanya reménykedik a csodába, nem tudja lezárni ezt a traumát. A kérdésre viszont azt válaszolom, hogy amiről egyszer lemondunk zárjuk le, lépjünk túl rajta. Ha a gyerek nem kellett valamiért, hagyjuk had élje az új életét. Ha az megnyugtat, valaki egész életében úgy fog gondolni rád, az életben a legnagyobb ajándékot adtad meg neki.
2016. febr. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Kedves 23. válaszoló. Egyoldalúan látod a helyzetet szerintem, és úgy érzem, te is negatív indulattal állsz a vér szerinti anyákhoz, holott nem minden helyzet ennyire egyszerű.

Egy másik szituáció (nem elépzelt, és nem is ritka): fiatal lány teherbe esik, totál nincs felkészülve erre, eldönti, hogy örökbeadja a gyerekét, alapítványon keresztül, nyílt örökbeadással. Jönnek az örökbefogadó szülők, elhalmozzák minden jóval, lakást bérelnek neki a városban, ahol ők laknak, hogy ott szülhessen a közelükben, habzsi-dőzsi, mindent megadnak leendő gyermekük anyjának.

Közben telnek a hónapok, a lány hasában mozdul a baba, változik a hormonháztartása, elkezdni szeretni a gyereket. De már döntött, már lemondott róla, és olyan kedvesek vele ezek az emberek, annyi mindent kapott tőlük eddig is, hogy mondaná meg, hogy bizonytalankodni kezdett döntése helyességében?

Majd megszüli a kisbabáját, karba veszi, és rátör az érzés, hogy ő anya lett… látja, milyen örömmel viszik el az örökbefogadók… elveszik tőle.

És ha így van, kap még egy esélyt arra, hogy összekapja magát, és az történjen, ami a gyereknek valóban az elsődleges érdeke: együtt lehessen vele.


Tudod, ez az egész ugyanarra a pszichológiai elvre épül, amire az, mikor valaki megvesz baromi drágán valami biorezonanciás masszázságyat, és bár egy hét múlva bevillan neki, hogy nem kellett volna, de mivel annyit áldozott rá, nem vallja be, nem meri bevallani jóformán magának sem, hogy hülye döntést hozott, bizonygatja, hogy mennyire frankó ez neki.


Másrészt: sokszor sajnos azzal, ha egy nő kimondja bármilyen egészségügyi, gyerekvédelmi embernek, hogy fontolgatja az örökbeadást, nemhogy megértést, támogatást kap, hanem megvetést, és igen gyakran nem abban támogadják, hogy gondolja meg magát, hogy segítséget kapjon, hátha mégis meg tudja tartani a gyerekét, hanem kezdődik a „gyerekdílerkedés”.


Arról pedig, hogy amit egyszer megtett az ember, azt zárja le: nem, ezt nem lehet lezárni, és a vér szerinti anyák jóformán semmi segítséget nem kapnak ahhoz, hogy fel tudják dolgozni a veszteségüket (mert igen, ez számukra is sokszor veszteség, nem mindenki „rohadt szemét, aki eldobja a gyerekét lelketlenül”).

2016. febr. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!